Jump to content

popis valjaka za mjerenje snage


Josey

Recommended Posts

Nisam znala da Auto Tim ima valjke.

 

Možda bio netko kod njih?

Kakva je kvaliteta, cijene i to?

 

Od ovih gore navedenih samo Gumimarket i Zubak (tj. AMC) imaju valjke za 4x4 ili griješim?

 

Ozy i ZaX (bmw e36) su mjerili kod Auto Tima kolko znam....

 

nije mi bitno jel ima za 4x4, frend bi mjerio na mercu 250td

Link to comment
Share on other sites

ovo je popis, tu pišite iskustva il bilo šta vezano za gore navedene valjke i tako to, nemojte tu dogovarat odlazak jer će topik otić u Honduras.

 

I da, AMC i Gumimarket imaju 4x4, ne znam za Gubića?

 

CVH, Francetic, Zubak imaju 4x4 valjke

 

Francetic ( Gumimarket ) je OK covjek, istinski zaljubljenik-vozac u auto sport, moze se svasta viditi kod njega u garazi i ugodno popricati o svemu vezanom uz aute i sl :punk:

Bio sam kod njega prije 2 godine i cijena je bila 200 kn.

Valjci su OK al ne dobri kao kod CVH i Zubaka ( MAHA 3000 )

 

CVH u Gorici je 300 kn za 1 h, idem tamo jer mi je takorec u dvoristu i mjerenje je vrhunsko. Inzinjer koji radi na valjcima ( ing. Kosir ) zna znanje i OK je za dobit koji info vise dok se ceka. Idem tamo kad god nesto uradim jer su valjci vrhunski i uvijek mi mjeri isti covjek tako da tocno znam razliku u odnosu na zadnje mjerenje.

Ostali nisu toliko pouzdani, bio sam sa prijeteljem kada je isao homologirati clia za gr N i bili su malo izgubljeni bez Kosira.

kontakt - 01 6379-208

 

Za ostale nemogu reci jer nisam bio osobno kod njih ali znam da Zubak ima iste valjke kao i CVH i znaju biti dosta povoljniji ako se skupi vise ljudi (navodno 150 kn)

Link to comment
Share on other sites

Mi sada koristimo valjke u gumimarketu i sto se tice "konja" na kotacima, mjere u 1ks razlike sa AMC-om ili CVH-om, a kod proracunate snage na radilici dolazi do 10-15ks odstupanja. Vjerojatno je par faktora koji su "krivi":

 

1. AMC i CVH imaju manju temperaturu okoline, jer su dobro provjetreni i imaju dosta ventilatora za hladjenje.

2. razlika proizvodjaca u samom algoritnu preracunavanja

 

Inace, svi auti mjereni na oba mjesta nemaju razliku snage vecu od 3ks.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...