Jump to content

ASA Kompresor Turbomex I-20


Recommended Posts

ovo ti je 600+ks velik kompresor.....

Na 1 bar bi mogao nabit i do 550 ks s ovim na onom tvom cudu....

Ne znam nikoga u HR s tim...pogledaj sta kazu njemci....

 

Citam pozitivne komentare sa ovim kompresorima,uglavnom na BMW-ima,ali nazalost na netu skoro pa nikakvih podataka za Audi V8 motore,skoro pa nista,doduse nadu se oni vijcani kompresori sta stanu izmedu glava sa onim valjcima u sebi,al ovi tip kompresora mi je zanimljiv,na to ide pravi IC...i dobro puni i pri visokim okretajima za razliku od onih vijcanih kompresora (ili kako da ih vec nazovnem).

Uglavnom znam da je MTM ugradio ASA kompresor u Audi S8 D2 (stavit cu filmic di se moze viditi ispod haube) ali sad neznam kojeg su ugradili T17 ili T20,nemogu nigdje naci podatke...

 

 

Link to comment
Share on other sites

kompresori sta stanu izmedu glava sa onim valjcima u sebi,al ovi tip kompresora mi je zanimljiv,na to ide pravi IC...i dobro puni i pri visokim okretajima za razliku od onih vijcanih kompresora (ili kako da ih vec nazovnem).

 

 

 

ovo je ko da si uzeo kompresorski dio turbopunjaca i spojio ga na motor ( s prijenosnom i spojkom izmedju) , nije to nist losije il bolje od bilokakvog drugog kompresora.

 

i na druge kompresore ide IC i svi se oni slicno ponasaju u svom radu.

 

idealno bi bilo kad bi imao kompresor s variomatom ,tako da je kompresor uvijek u nekom "idealnom podruciju"

Link to comment
Share on other sites

ovo je ko da si uzeo kompresorski dio turbopunjaca i spojio ga na motor ( s prijenosnom i spojkom izmedju) , nije to nist losije il bolje od bilokakvog drugog kompresora.

 

i na druge kompresore ide IC i svi se oni slicno ponasaju u svom radu.

 

idealno bi bilo kad bi imao kompresor s variomatom ,tako da je kompresor uvijek u nekom "idealnom podruciju"

 

Bas zbog toga mi se svidja takvi kompresor,ajmo reci pola turba:D

Uglavnom po netu citam i ovi kompresori su se boljim pokazali zbog toga sto jako dobro pune i na vecim okretajima do kraja

Link to comment
Share on other sites

Kako? zašto? jer zato što nema ispuh? Ispuh je mali payload. Remen, trošenje i trajnost getribe na kompresoru, raspored momenta, efikasnost kompresora... A i tako ima ulje i ovaj kompresor.

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Ja imam klasični kompresor na BMW-u 325i, dakle remenica sa radilice spojena na "kompresorski dio turbine". Boosta do 0.4 bara, a može do 0.5, klasika intercooler, piggyback ecu koji mjeri nadtlak u usisnoj grani i preko dodatnog 7. injektora dodaje gorivo po potrebi.

Jednostavno i efikasno. Sustav je na autu od 1993. godine i do sada imam 160k km.

Motor je 1993. presložen na manju kompresiju.

Auto je dosta "mrtav" do 2,5-3k rpm, što je klasika za M50B25 BMW motore bez VANOS-a, a poslije kad sastavi ide fino.

Snaga je sa 192KS dignuta na 286KS, mjereno u Gorici na atestu.

 

Dobra strana: dosta pouzdan i jednostavan sustav za daily driver.

Mana: čini mi se da bi dobro dimenzionirani turbo bio bolji u smislu isporuke snage, ali nepouzdaniji. Govorim o aftermarket kitovima.

 

Ima tu hrpa slika i dyno chartova

http://go-drift.com/forum/showthread.php?t=502

 

Lp,

 

ZaX

Link to comment
Share on other sites

Po meni ti je pametnije i jeftinije staviti dobro dimenzioniran turbo, ili twin turbo i na malom tlaku bez otvaranja motora imati moment iz niskih i snagu na visokim..

 

U svakom slucaju jeftinije i jednostavnije mi je staviti kompresor nego turbo.

Link to comment
Share on other sites

Ako stavljaš međuploču ili na neki drugi način spuštaš kompresiju, a ne advansiraš mape u vakuumu, vjerovatno će i potrošnja porasti...

 

Tim više što kompresor stalno jede gorivo i onda kad je ugašen (gubitci, remen, getriba kompresora, itd)... Dok sa turbinom ne smije porasti potrošnja, jer turbina troši otpadnu energiju..

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

a potrosnja before i after kompresora ???? jel velika razlika ?

 

Nema đabe ni u stare babe pa tako ni ovdje. Više zraka = više goriva.

 

Ja sam na cca 14.5 l prosjek, mislim da obični m50b25 troši oko 12l kombinirane vožnje Zagrebom (na posao, s posla, vikend duže vožnje).

 

Lp,

 

ZaX

Link to comment
Share on other sites

Kako ovaj vidi kuda vozi:lol: Lako joj je sisti kad je ladno:)

A kompresori vole potrositi vise goriva,ali cuj,snaga odnekud mora doci,dosadno mi je voziti atmosferca.

A vidit cu kroz ovu zimu ocu li uspiti stogod realizirati,imam jos jednu opciju,dotrati razbijenog RS-a,to mi je jos bolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...