Jump to content

Calibra Turbo VSS...


Recommended Posts

...odnosno Vehicle Speed Sensor.

 

Calibra Turbo ga ima serijski, Astra GSi nema.

 

Senzor ne utječe na rad motora, ali mi konstantno svijetli check engine lampica zbog toga. :doh:

 

Kako rješiti problem, ugradnjom senzora, da li nešto treba kratko spojiti ili šta već? :huh:

 

:howdoidothat:

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da utječe na rad motora. Sad će me neki popljuvati ali znam da utječe.

 

Ja sam primjetio da utječe u 2 situacije:

1. kad ti auto migolji (znači ne stoji) iako je getriba u leru, ler motora je malo povišen.

2. kad pređeš određenu brzinu, ruši boost...

 

Jesi siguran da tvoj impulsgeber, tj, pinjon nema i žice na sebi pored sajle?

 

Nađi impuls geber (potreban je od 10 impulsa za F28 no samo za ECU nije bitno) koji ima priključak i za sajlu i žice sastrane..

 

Koju tablu ti imaš? Jel ti pokazuje točno?

Link to comment
Share on other sites

Našao rješenje na migweb forumu :)

 

Uglavnom, treba isključiti senzor prve i kratko spojiti žice te odrezati dvije žice od VSS-a kraj ECU-a.

 

2. kad pređeš određenu brzinu, ruši boost...

 

Ovo sam i ja primjetio, doslovno napravi boost cut-off

Link to comment
Share on other sites

Aha, evo vidi:

 

First join the first gear ident wires together (brown and brown/red i think) by doing this the ecu dosent think your going into first so dosent limit the boost.

When i done this it worked fine for about a week then it flashed up again .

Then i found out about a speed sensor wire ( THIN blue/red wire near ecu ) i also had to cut this cos the ecu knows that something is wrong by speed you are doing or something .

I joined these 2 (brown - brown/red) and cut this wire (THIN blue/red) a year and a half ago and its still fine now boosts 10 psi no bother.

Hope this helps

 

PS the reason i wrote THIN wire in capitals is because there is a thick blue red wire thats fuel live , dont want to cut this.

Link to comment
Share on other sites

Ovo za prvu brzinu je istina. To sam i sam skužio (mjerio na kočnici 197KS umjesto preko 200) da je tlak 0.4bar umjesto 0.55bar...

 

Ali brzinu sam baš spojio na impulsgeber... I boostao je 0.55 sve do pete ili šeste kad opet spadne na 0.4bar.. Isto tako ti tlak padne na 0.4bar ako ga mučiš duže vrijeme, ili ako se motor pregrije, ili ako se IC pregrije..

 

Zato sa stand alone nemam više tih problema. Do top speed puše 1bar i stalno puše 1bar, osim prve, druge i treće gdje je spušten radi trakcije... No, imam drugih problema... :lol:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, ali nemam takvih problema s gašenjem.

 

Nego, kad si već tu, dosta ljudi na migwebu je napravilo ovo (znači kratko spojit senzor prve i odrezat žice od VSS-a) i svi govore da im auto bolje ide, da ima full serijski boost u svim brzinama. Je li to moguće ili je čisto placebo efekt?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...