Jump to content

Trebam specijalista za prijenos i izradu dijelova


Recommended Posts

Ovo vratilo...

 

DSC00073.jpg

 

...trebam spojiti na original zamašnjak.

 

Mogao bi odrezati zadnji dio sa radilice...

 

P1010359.jpg

 

...i dati ga prilagoditi ali bi rađe napravio taj dio od nule.

 

Znam ja sam napraviti nacrt i dati ga nekom CNC majstoru no za ovo ipak treba napraviti proračun jer su velike sile uključene, zagrijavanja, taj dio na vratilo mora sjesti iz prve jer se utiskuje zagrijan na osovinu pa kad se ohladi ga je nemoguće skinuti itd.

 

To na kraju treba izgledati ovako:

 

P1000244.jpg

 

P1000243.jpg

 

P1000285.jpg

 

P1000289.jpg

 

Naj rađe bi to dao netkome kod nas izraditi, tj. dostaviti oba dijela pa neka on to spoji jer mi se neda zaj*bavat sa privremenim izvozom/uvozom, špedicijama i td...

 

Dali netko zna STVARNO dobrog majstora za to? Ili najbolje da se obratim FSB-u?

Link to comment
Share on other sites

Kako sam ti već rekao, imam čovjeka u Zg koji može baš svašta napraviti na stroju

 

Znam i ja super CNC majstora no nije stvar u tome. Oni naprave prema nacrtu koji je u ovom slučaju problem...

 

Treba odabrati materijal, izračunati naprezanja, dimenzionirati... Ipak će taj dio prenositi 500+kW po različitim temperaturama.

 

Već sam prije bio u FSB-u pa mislim da će to i sada biti naj bolje riješenje

Link to comment
Share on other sites

Ovo vratilo...

 

...trebam spojiti na original zamašnjak.

 

Mogao bi odrezati zadnji dio sa radilice...

 

...i dati ga prilagoditi ali bi rađe napravio taj dio od nule.

 

 

Znam ja sam napraviti nacrt i dati ga nekom CNC majstoru no za ovo ipak treba napraviti proračun jer su velike sile uključene, zagrijavanja, taj dio na vratilo mora sjesti iz prve jer se utiskuje zagrijan na osovinu pa kad se ohladi ga je nemoguće skinuti itd.

 

 

Naj rađe bi to dao netkome kod nas izraditi, tj. dostaviti oba dijela pa neka on to spoji jer mi se neda zaj*bavat sa privremenim izvozom/uvozom, špedicijama i td...

 

Dali netko zna STVARNO dobrog majstora za to? Ili najbolje da se obratim FSB-u?

 

 

ako trebas proracun onda trebas inzenjera a ne majstora. hebala vas bravarija.

 

motor je 500 kW i koji okretaji a getriba je od kakvog automobila ( kw , okretaji) ?

 

 

mozes probati i na tehnickom fakultetu u ri, a znam za jednu curu koja u austriji radi na razvijanju neke formulice pa cu probati naci kontakt.

 

Jelena je u Gratzu , ne vjerujem da bu se tak skoro udana zena vracala :D

Link to comment
Share on other sites

Znam... Aj nađi takvog kod nas :D

 

 

 

naci takvog kod nas ? hmmm , bilotko ko je polozio prve 2 godina faxa....

 

Ostalo je na žalost tajna... Sry

 

 

ajme koja komedija :lol:

 

pa dosta je tesko radit nesto dimenzionirat bilokakav stroj kad neznas ulazne podatke.

 

imas preko 500 kW snage ( što je više od vecine produkcijskih automobila na svijetu a ti to uparujes s mjenjacem od nekog serijskog automobila) na nekim okretajima. podatak snage ko snage je nebitan nego kombinacija broja okretaja i momenata pri tim okretajima koji ce ti stvarat razlicite probleme.

 

 

primjerice broj okretaja posto je getriba od nekog serijskog automobila, dali je zamasnjak/korpa/ lamela uravnotezena za okretaje u kojima radi elektromotor? koliko ces skratit vijek trajanja lezaja ako se brze vrte ?

 

nes si komentirao da ce taj " izrađeni dio " radit na visokim temperaturama elektromotor ima iskoristivost 95% , ajde bit cemo zlocesti pa mu dat 90%

imamo 55 kw zagrijavanja + 1 % od ulezistenog vratila oko 60 kw topline.

 

benzinski motor od 500kw proizvodi 1000kw otpadne topline. samo za usporedbu

 

opet s druge strane motor moze imat 100000kW pogon je opterecen onolko kolko gume drze

 

just my 2 cents... a sve ostalo je tajna :P

 

 

da ne jebem vise , specjalist za prijenos i izradu dijelova = Zlatko Kvocic, covijek izrađuje getribe.... svoje getribe. provjereno ime

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

 

ajme koja komedija :lol:

 

pa dosta je tesko radit nesto dimenzionirat bilokakav stroj kad neznas ulazne podatke.

 

 

Ček malo, pa naravno da bi te podatke dao čovjeku koji će mi to izraditi a ne da tu pred stotinama ljudi koji ovo posjećuju objelodanim sve podatke... :doh:

 

Rekao sam osnovne stvari na osnovu kojih mi je netko mogao preporučiti stručnjaka ako zna za njega.

 

Zašto bi tebi rekao te podatke?

 

Ima jedan u bjelovaru koji radi i proracune i napravi sve to(ima dosta strojeva). Do sad radio getribe npr, razne prenose koji trpe ohoho vise snage nego sto ovdje treba.

Budem nabavio kontakt pa ti posaljem na pm.

 

Hvala

Edited by CroDriver
Link to comment
Share on other sites

Ček malo, pa naravno da bi te podatke dao čovjeku koji će mi to izraditi a ne da tu pred stotinama ljudi koji ovo posjećuju objelodanim sve podatke... :doh:

 

Rekao sam osnovne stvari na osnovu kojih mi je netko mogao preporučiti stručnjaka ako zna za njega.

 

Zašto bi tebi rekao te podatke?

 

 

 

zato da ti mogu odma rec dal da ides pilit onu radilicu i dat nekom izdubsti il izglodat prihvat za ono pero i gotov si s poslom tipa danas... , il si generalno zahebo s izvedbom.

 

ko je smislio ono pero na vratilu elektromotora ( jer kolko se sjecam taj elektromotor je nesto " custom made" , zasto odma niste napravili prihvat za zamasnjak? zasto vam uopce treba zamasnjak ? imas elektromotor, moment ono skok od 0 i ravno ko staklo kroz okretaje. mogao si izbacit 30 kila iz vozila s manjom viselamelnom spojkom.

 

nije da si izmislio hladnu fuziju pa sad treba zataskavat sve ko toga. radis isti proizvod ko i ostalih 6 miljardi ljudi na ovom planetu .

 

ovo me podsjeca na jedan projekt u hrvatskoj , ukratko grana aerospace engineering , ubili se u papirologiji s NDA ugovorima a rade istu stvar ko studosi na malo boljim faxevima u americi il recimo japanu.

Link to comment
Share on other sites

nije da si izmislio hladnu fuziju pa sad treba zataskavat sve ko toga. radis isti proizvod ko i ostalih 6 miljardi ljudi na ovom planetu .

 

 

Ako ti tako misliš... :thumbsup: Naravno, sve šta netko ovdje radi ne može biti dobro kao kad njemac, amer ili japanac to rade.

 

Ja neću ništa govoriti, vidjet ćeš i sam o čemu se radi.

 

Nisam otvorio thread da raspravljam nego sam postavio jednostavno pitanje na koje sam dobio odgovor --> Kvočić. Nisam ga se sjetio.

Edited by CroDriver
Link to comment
Share on other sites

Ima jedan u bjelovaru koji radi i proracune i napravi sve to(ima dosta strojeva). Do sad radio getribe npr, razne prenose koji trpe ohoho vise snage nego sto ovdje treba.

Budem nabavio kontakt pa ti posaljem na pm.

 

Vujnović ? Ak je imam ja kontakt...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti tako misliš... :thumbsup: Naravno, sve šta netko ovdje radi ne može biti dobro kao kad njemac, amer ili japanac to rade.

 

 

 

ma krivo si me shvatio, za neke stvari koje su u ostatku svijeta normalne i jednostavne tu su vrhunac tehnologije

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...