Jump to content

T:alat za guranje zadnjeg kocionog cilindra


Recommended Posts

naime trebam promjenit pločice i na novom coltu su napravili sranje da se nemre sam gurnut cilindar kad se zamjene pakne...nego treba neki taj alat koji ga gura i rotira.....

 

dali to ima neko slucajno da mi posudi dana na sat vremena da si zamjenim pločice?? tnx unaprijed

Link to comment
Share on other sites

ISta je stvar bila kod mene na zadnjim celjustima kad sam stavljao nove gumice i sastavljao te klipice. klipic je na nekom sirokom navoju i zato tesko ide. ja sam uspio to sa stegom a i probao sam jos jednu metodu. Moj cilindar na golfu ti na rubovima na dvije strane ima neki mali utor ( gdje ocito dođe originalni alat ) ali ja sam u taj utor stavio spicange koje sam rasirio. i onda sam sa njima gurao unutra i okretao u isto vrijeme. utor na klipicu je bio dovoljeno velik da sam mogao uprti sa kljestima da mi ne iskoce..

 

jedna od ove dvije opcije mora sljakat.

Link to comment
Share on other sites

evo specijalno za tebe sam u garazu isao sliakt

 

znaci treba ti ovo:

 

img0354_bf0e4.jpg

 

klipic izgleda ovak

 

img0356_dead9.jpg

 

I pozicija je sljedeca:

 

img0353_4ac45.jpg

 

img0355_66961.jpg

 

 

jedna osoba ti mora drzat celjusti da mozes dobro uprt a ti u isto vrijeme guras i okreces. Nadam se da tvoj klipic ima ovakva dva utora da mozes koristit kljesta. ak nema onda kupi VW-a i miran si

Link to comment
Share on other sites

ne ulazi jer se mora istovremeno stiskat sa stegom i rotirat u kontra smjeru kazaljke na satu...a to se nemre istovremeno sa stegom

 

Ja sam nekidan Kruni pomgao promijenit zadnje pločice na Cicijevoj Astri OPC, nije mogao sam gurat i rotirat. Ugl nije nikakva znanost i ne treba poseban alat - zakon poluge :) :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pa nema bas neke poluge kad ( bar na mojim celjustima ) i nema neko mjesto gdje da ju gurne

 

Kak nema, ja sam jednom rukom držao čeljust, a drugom šarafcigerom napravio polugu i pritiskao prema unutra. Kruno je za to vrijeme okretao i gurao klipić.

Link to comment
Share on other sites

moj ima 4 trokuta izbočine tak da neznam kak cu uhvatit.... aj bum te zvao kad cu opet ic sarafit ak ce ti se dat doc

 

A da platiš nekom 100 kn da ti to složi? Toliko ćeš goriva potrošiti vozikajuć se po alat i ne znam što. I još ćeš shebati lajtung ili prste

Link to comment
Share on other sites

A da platiš nekom 100 kn da ti to složi? Toliko ćeš goriva potrošiti vozikajuć se po alat i ne znam što. I još ćeš shebati lajtung ili prste

 

a kome da platim u ned popodne da mi to slozi... i nije stvar da platim nekom neko me to veseli...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...