Jump to content

remap vs katalizator(pitanje za chipere)


Recommended Posts

Mozda im je problem sta tvoj ima dvije lambda sonde (ima li!?) jednu prije jednu poslije,pa ako skines kat moze bucati comp motora posto obe sonde dobijaju istu vrijednost plinova ondan bez kata. Al taj problem pravi programer moze isto rijesiti. Ili nabavis sportski katalizator od 100 ili 200 zellera pa ga cipas.

Link to comment
Share on other sites

Nezela ga cipati iz jednostavnog razloga sta kad budes odbijen na iducem teh pregledu zbog ECO testa ces isto tako pluvat po nijima i neposlovnosti njihovoj a zaboravit da si tako nesto htio a da bi se vratio na staro stanje i prosao tehnicki moras opet platit a to sigurno nezelis kao i vecina ljudi a to je vijecni problem oko ciphanja i prerada.

Nista osobno ali razumijem decke i podrzavam ih.

Prevelike su zelje za snagom i posebnosti a mala spremnost na zrtve i troskove za posebnost.

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve veze sa sondama i sl. nego Matijaž je tokom dosta godina chipanja diezela zaključio da dolazi do gubitka snage kod auta bez katalizatora,navodno da turbina mora imat neki otpor-povrat plinova e sada se ne sjećam točno zašto al znam da mi je govorio kako također katalizator produžuje trajnost turbine!

Pitaj ga i sve če ti objasnit,ja kada sam išo kod njega isto je bio uvjet da imam katalizator gore,ma kakav god da bio:thumbsup:

EDIT:

Sjećam se da mi je prićo za nekog BMW diesela kak mu je došo bez katalizatora i nije mogo dobit snagu koju su želili pa kako se to radi inaće,počnu se vraćat stvari koje su poskidane i mjerit ks te kada su vratili KAT sve je bilo ok!

 

2Ivša:

Kod Lastovčića ti je sport kat200 oko 200eura!

Edited by Filip3333
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve veze sa sondama i sl. nego Matijaž je tokom dosta godina chipanja diezela zaključio da dolazi do gubitka snage kod auta bez katalizatora,navodno da turbina mora imat neki otpor-povrat plinova e sada se ne sjećam točno zašto al znam da mi je govorio kako također katalizator produžuje trajnost turbine!

Pitaj ga i sve če ti objasnit,ja kada sam išo kod njega isto je bio uvjet da imam katalizator gore,ma kakav god da bio:thumbsup:

EDIT:

Sjećam se da mi je prićo za nekog BMW diesela kak mu je došo bez katalizatora i nije mogo dobit snagu koju su želili pa kako se to radi inaće,počnu se vraćat stvari koje su poskidane i mjerit ks te kada su vratili KAT sve je bilo ok!

 

2Ivša:

Kod Lastovčića ti je sport kat200 oko 200eura!

 

 

:doh:

Joj daj ne prodaj maglu sa lastovčićem i sportskim katalizatorima...njih nema nitko osim renomiranih firmi tipa Miltek,Supersprint itd... i kostaju duplo vise ....sumnjam da lastovčić to zna napraviti ...mozda se varam ali sumnjam

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod katalizatora ja sam ga skinuo i zaboravio na servisu drugi dan dosao po njega al da su ga vec bacili u smece. A ja bi vratio kat sad, di ga kupit i kakve su cijene obican neki al da je kvalitetan ne neko smece? I jel bi mogo stavit od 1.9 TDI-a 130ks ili ima razlike?

Posted via Mobile Device

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve veze sa sondama i sl. nego Matijaž je tokom dosta godina chipanja diezela zaključio da dolazi do gubitka snage kod auta bez katalizatora,navodno da turbina mora imat neki otpor-povrat plinova e sada se ne sjećam točno zašto al znam da mi je govorio kako također katalizator produžuje trajnost turbine!

Pitaj ga i sve če ti objasnit,ja kada sam išo kod njega isto je bio uvjet da imam katalizator gore,ma kakav god da bio:thumbsup:

EDIT:

Sjećam se da mi je prićo za nekog BMW diesela kak mu je došo bez katalizatora i nije mogo dobit snagu koju su želili pa kako se to radi inaće,počnu se vraćat stvari koje su poskidane i mjerit ks te kada su vratili KAT sve je bilo ok!

 

2Ivša:

Kod Lastovčića ti je sport kat200 oko 200eura!

 

neznam za katalizator mislim da nije tolko bitan, al kad sam na jtd skino onaj filter čađe direktno iza turbine stoji.. auto je potpuno umro do 3000 mrtav totalno. onda sam pričo s akulom i predložio mi da stavim uži downpipe jel uža cijev znači veća brzina tj. turbina će se prije zaspinat

i tak ja dam napravit uži downpipe i auto se vratio u normalu vuče o 1500

dakle možda na benzincima već dp ima smisla jel imaju daleko veći raspon okretaja pa tu rupu do 3000 ni ne skužiš al na diezlu je to najvažnije područije.

 

i da.. auto je "mrtav" sa čipom ili bez i to sam probo

Link to comment
Share on other sites

dobro su ga prodali,tj unutrašnjost kat-a.

 

istina, frend se bavi otkupom katalizatora i kaže da se ovisno o marki i težini

da dobit do 100 eura za stari kat. Kupio je čak neku sondu za analizu sadržaja kata da mu neuvaljaju neko smeće. I da ovi zamjenski nemaju platine u sebi i njh ne otkupljuje

Link to comment
Share on other sites

Pravi katovi su po 4-5 soma kn

 

tdi bez kata prolazi na tehnickom uredno. mene je jos pitao kao kak mi auto tak malo dimi..

 

pa je kad kod nas gledaju samo zadimljenje na ekotestu za dizele, meni je marea s chipom prolazila svaki put, a dobra stvar je u tome što dizli u leru rade drugačije nego u brzini .. npr mislim da u leru šiba samo jedan ciklus ubrizgavnja goriva od mogućih čak 5 mislim u vožnji.. skroz drugačija stvar

bi bila da eko-testiraju na valjcima nebi prošo nijedan valjda :) ja sam na dyno iskopo rupu u podu i trajno zaprljo par kvadrata betona :)

Link to comment
Share on other sites

istina, frend se bavi otkupom katalizatora i kaže da se ovisno o marki i težini

da dobit do 100 eura za stari kat. Kupio je čak neku sondu za analizu sadržaja kata da mu neuvaljaju neko smeće. I da ovi zamjenski nemaju platine u sebi i njh ne otkupljuje

 

daj neki kontak od frenda

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

sta nije vec bilo govora na vw clubu oko toga

 

neskidas kat.da se turbo ne prevrti kod tdi 110

 

ti taj golf cipas vec godinama a nikako da ga cipas

 

ne kuzim... kako ce ti se turbo prevrtit? pa vrti se onoliko koliko ti plinova izadje iz motora...

 

 

 

 

jbt prvi put cujem da turbak mora imat otpor tj. povrat plinova...? ono wtf?

pa meni je zariba motor zbog tog jebenog povrata...

Link to comment
Share on other sites

2mariotdi: ne pitam ja za sebe nego općenito zašto neće čipati s katom,

 

2all:bilo je već 100 ovakvih sličnih tema ali nikad nitko nije točno napisao za tdi motore kaj je na kraju bolje,imat kat ili ne....

 

neki kažu sve restrikcije posle turba samo "guše "auto,a neki vele da mora postojat neki otpor (govorim isključivo za TURBO motore) starije generacije koji nemaju 12 labdi na ispuhu nego jednu normalnu PRIJE katalizatora.

 

nema druge nego kvočiću slat mail pa ćemo vidjet kaj će napisat

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...