Jump to content

Katalizator sa 1.9 TDI na 1.4 TDI


Recommended Posts

Samo skidanje... meni isto punto bio popizdio kad sam mu maknuo katalizator, sto znam sto posto je da mi je poceo vrtit trecu brzinu u prazno, a to s katom nije bio radio...

 

koji sam ja tenkre:doh:

bez veze chipiro auto...pa mogo sam samo skinut kat i evo 20 ks:drink::dance3vs1::D

 

 

 

 

 

kakvi proljevi majko mila

Edited by Seb
Link to comment
Share on other sites

sorry...al kad skines kat neces dobit 20ks....no way....jedino da je puhai na zadnjoj rupi od 5mm...ko bi dao onda 300 i vise eur za chipanje kad za 150kn isti efekt ima???skidanje katalizatora ne daje snagu nego samo bolji odaziv turbaka,manju radnu temperaturu turbine i bolje/lakse hladenje turbine...to je sad kao sto neki vele...stavim protocni auspuh i dobim 35ks nula bodova

Link to comment
Share on other sites

sorry...al kad skines kat neces dobit 20ks....no way....jedino da je puhai na zadnjoj rupi od 5mm...ko bi dao onda 300 i vise eur za chipanje kad za 150kn isti efekt ima???skidanje katalizatora ne daje snagu nego samo bolji odaziv turbaka,manju radnu temperaturu turbine i bolje/lakse hladenje turbine...to je sad kao sto neki vele...stavim protocni auspuh i dobim 35ks nula bodova

 

meni je to jasno...moj post je bila parodija na gornje komentare

to treba nekom drugom razjasnit...ne meni

i dalje tvrdim da je odaziv turba iz niskih okr sporiji bez kata nego sa njim dok nakon max pika je drukčije

Link to comment
Share on other sites

pošto prodajem Super Sprint auspuhe znam da imaju neke grafove snage nakon izmjene ispušnih sustava pa možemo vidjet cca kako koji auto reagira i po tom se vidi da se ne dobiva u svim segmentima...negdje se dobije,negdje izgubi

strikno: http://www.supersprint.com/USPG000vwgol51.asp

 

VW GOLF IV 1.8 GTi Turbo (150 Hp-180 Hp) ' 98 –›

 

Dyno Testing

Dyno Testing

OEM

Claimed data:

Horsepower 150Hp at 5700 rev/min

Torque 210 Nm at 1750 rev/min

Actual data:

Horsepower 146.9 Hp at 5310 rev/min

Torque 224 Nm at 3050 rev/min

 

Supersprint:

- No kat. 886902

- Centre exhaust 911913

- Rear exhaust 762426

Actual data:

Horsepower 151 Hp at 5190 rev/min

Torque 230 Nm at 3170 rev/m

 

vidimo porast snage od "4" KS (znači NE 5,10,15,... ili kolko je več bilo pisano) ali na 220 okr manje što znači da čemo imat manji top speed...imamo porast 6 Nm momenta ali za nekih 120 okr više što znači da na 3050 ok rmožda imamo i manje nego u serijali...GARANTIRAM da i vrijeme do pika od tih230 Nm je malo veče nego na seriskom autu sa katom do 224 Nm

kad se napravi remap stvar če se promjenit no pričali smo ako maknemo katove na seriskom autu

 

još jedan primjer: izmjeren seriski auto,chipiran pa izmjeren i zatim SS sa "vjerojatno" chipanom mapom za seriski auto

 

http://www.supersprint.com/USPG000vwgol49.asp

 

Street Exhaust Systems: VOLKSWAGEN > VW GOLF IV

 

VW GOLF IV 1.9 TDi (115 Hp) ' 98 –›

Dyno Testing

 

OEM

Claimed data:

Horsepower 115Hp at 4000 rev/min

Torque 285 Nm at 1900 rev/min

Actual data:

Horsepower 141.4 Hp at 3710 rev/min

Torque 334 Nm at 2290 rev/min

 

Supersprint:

- ECU modify System

- Pipe for turbo charger (no kat.) 761601

- Centre pipe 911913

- OEM Rear exh.

Actual data:

Horsepower 147 Hp at 3670 rev/min

Torque 342 Nm at 2210 rev/m

 

ovo je po meni recimo bio polovan auto sa več malo začepljenim katom pa je zato imao tolko manje ks i Nm

ali se nije digo preko tvorničke deklariran snage... onih 20 ks više neču ni spominjat što je Hic reko

http://www.supersprint.com/USPG000landel9.asp

 

i tako to dalje i tako to dalje

nažlost nema nigdje podatak o onome što sam ja najviše trubio a to je vrijeme potrebno da se turbina zavrti do max pika za najbolji moment koje je,TVRDIM,veče kad nema kata

mislim da su SS realni jer ne nadrkavaju svoje podatke nego otovreno kažu da če bit pozitivnih i negativnih promjena a to znači da auto treba nakon izmjene ispušnog sistema remapirat

mrzim tunere koji napuhuju svoje podatke da bi privukli mušterije...dali je to namjerno ili izmejreno lošim valjcia ili nestručno neznam no...

ja sam nedavno chipo jednu Alfu 159 16v 150 ks JtdM sa FAP ili ti DPF filterom...zna se da se ti motori nesmiju nachipat ko motori bez filetra...znam da mojim sw auto dobiva 20-22 ks....ja sam skino još malo u konačnici ks i lik ode na valjke i izmjere mu 184 ks...ok,ide meni u prilog ali sam siguran da to nije moguče

Edited by Seb
Link to comment
Share on other sites

a evo recimo šta se dogodikad kat ostane tj zamjeni se sa protočnijim

 

 

http://www.supersprint.com/USPG000500aba2.asp

 

 

Street Exhaust Systems: ABARTH > 500 ABARTH

 

 

 

500 ABARTH kit SS 1.4T (160 Hp) '08 ->

 

Dyno Testing

 

Claimed data:

Horsepower 160 Hp @ 5750 rpm

Torque 230 Nm @ 3000 rpm

 

Actual data:

Horsepower 156,5 Hp @ 5125 rpm

Torque 255,2 Nm @ 3595 rpm

 

Supersprint:

- Downpipe kit + metallic kat 816021

- Front pipe 816012

- Centre pipe 816013

- Rear exhaust R.- L. 816004

- Endpipe kit O100 R.- L. 816024

 

Actual data:

Horsepower 160,2 Hp @ 5190 rpm

Torque 260,3 Nm @ 3650 rpm

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...