Jump to content

pali se abs pri laganom kocenju ?!


Recommended Posts

Pri laganom kocenju mi se pali abs. ( znaci ne lampica nego pod pedalom ono ide kr kr ) .

 

Dakle usporavam sa 50 prema nuli i zadnjih 10 metara mi abs radi...

 

Pojavilo se danas nakon sto je obavljena izmjena nosača motora. Auto je Golf 4.

Link to comment
Share on other sites

1. loše gume

2. senzor crkava?!?

3. valoviti disk , pa nejednoliko usporava auto

 

neznam moze bit hrpa stvari,

 

kak on ima senzore izvana na neki enkoder ili u lezajevima?

 

nebi škodilo ocistit malo

 

dali možes tolko lagano kocit da se ne upali abs , il jednostavno na tim brzinama radi uvijek ?

 

definicije kao "lagano kocenje" se razlikuju od osobe do osobe.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam sličan problem sa svojim megane II.

 

Uglavnom, zapekla se pakna zadnje desne kočnice i nije se vraćala kolko je trebalo, pa kad bi se stisnula kočnica ona bi jače stisnula i senzor je to skužio kao da se naglo stisnula kočnica i počeo se paliti ABS.

 

Zamislite si da se vozite i vidite kako prvi auto ispred vas naglo koči jer se ovaj ispred njega sjetio skrenuti lijevo preko druge trake. Vi stisnete kočnicu i nema nikakvog efekta osim trz, mrz itd. Pumpate i ništa, vidite dijete u autu ispred kako sjedi, ovaj stoji između siceva. Brzo manevar desno na bankinu i dođete do polovice auta ispred sebe, pogledate lijevo, vidite da klinka i dalje tako stoji, a njena mama također skreće desno i ko da se niš nije dogodilo.

Link to comment
Share on other sites

Drugo je to kad ti je auto tvrd i pređe preko rupe. To mi se desava na mom autu i znam sto je i to je skroz druga prica.

 

Ovo je auto od mame, serijski je i nikad nista dirano.

 

Hm..znaci moze bit da je zapekla plocica, moze bit da je zbog losih zadnjih amortizera ( koji su stvarno losi ali stvarno ) , senzor..hm vidjet cemo.

 

Lagano kocenje je kad sa 50 kocim nekih 30ak metara prije semafora. zadnjih 10 metara mi abs radi

Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo ..

 

 

Netko je negdje u servisu iz meni nepoznatog razloga skidao disk i naravno pukla mu je glava sarafa koji drzi disk fiksan za glavcinu. Disk se okrenuo i nije vise bio u toj poziciji gdje bi trebao biti kao da je zasarafljen s tim malim saraficem.

 

Celjust je strugala po rubu diska jer je mrvicu vec istrosen.

 

 

Vratio sam disk u polozaj u kojem bi trebao biti po defaultu kao da je fiksiran sa šarafićem i sve je ok.

 

 

Tko bi rekao..

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto nemogu sa sigurnoscu tvrditi kada su to napravili iako je sudeci po svemu to bilo nakon zadnjeg servisa ali nemam za to materijalni ili bilo kakav drugi dokaz.

 

Trebao bi oznacavat bojom sarafe :)

 

žalostno jbte da kod nas moraš prije svakog servisa označavati stvari da znaš što su u stvarnosti promijenili i što su sjebali :doh:

 

ajde dobro sa si riješio problem :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pa znas koje probleme imam kad sa svojim autom dođem u servis ( ovo je mamin ) .

 

Prvo pozovem voditelja servisa i s njim prođem sve četiri felge i objasnim mu kako nemaju ni jedne točkice ostecenja i objasnim da kaze onom kretenu od koji ih odsarafljuje da mu se slucajno ne omakne ključ ili da mi sa gedorom i pistoljom ne grebe felge.

 

Ma....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...