Jump to content

getriba


Recommended Posts

Evo danas se vozim sa svojim limenim ljubimcem i nastupili problemi...

 

 

Znaci kad vozim cca 60-70km/h i pustim gas u brzini, pocne neki cudni zvuk koda se nesto melje u getribi, to se takoder cuje kad stisnem kumplung i kad auto nije pod opterecenjem kocenja ili ubrzavanja...

 

dali je imo tko slican problem i sto bi moglo biti, pripisujem (getribi, ili poluosovini)

 

Posto nemam pojma raskopat getribu i natrag je sastaviti ima tko kakvom dobrog majstora a da nije skup... ili je on voljan to uraditi, uz moju pomoc... i naravno neku naknadu

 

Jedan napomena a to je da se vec vozim cca 20.000km sa sjebanim sinhronom izmedu druge i 3 brzine i to kad se mjenja pri vecim okretajima zvuci koda ne stisnem kuplung... dali je uletio limic(osigurac) sinhrona u getribu i da sad njegdje struze...

 

znaci cuje se kad je bez gasa i kad je stisnut kuplung, kad ubrzavam i kad kocim ne... moze li biti nesto drugo od polu osovine ili getribe? suta provjerim zategnutost kotaca i dali pakne stoje na autu kako spada...

P.s dosad me je getriba izludila mjenjo sam vec vilicu 2 i 3 brzine... auto je clio 1.6 16v

Link to comment
Share on other sites

Nije druk ležaj, jer bi se prestalo čuti kada stisne kvačilo/spojku/kuplung...

 

Frendu baš i ne prestaje zujiti kad stisne kuplung, a isto se čuje točno ko da nekaj melje kak obično i zna zvučati druk lager :huh:

A čuj, može biti, a i ne mora...

Link to comment
Share on other sites

ak oš dam ti broj od frenda da ti pogleda kaj je s getribom..inače ih slaže pa valda zna :D

 

ajde daj pa da ga zvrcnem i da pogleda....

 

nebi li se druk trebo cut kad stisnes kupling?

 

Ali kad je auto miran i kad stiscem kuplung ne cuje se nista, a tad mislim da nije druk ili grijesim? nemam pojma nagadam...

Link to comment
Share on other sites

 

od ovih svih zupcanika mi se zavrtilo u glavi... nikad mi nije jasna ta getriba i ne usudim se raskapat to... jer trebam mjenjat sinhron a sto znaci sve pocupat zupcanike van...

 

091 582 1671 - Željko :D

daj sam kazi od kud je ... da nejdem pol hrvatske.. i ak ima jos netko kakav broj ili je on sam voljan to pogledat uz neku naknadu (novcanu ili kakvu vec) moj majsto kojem vozim takve kerefeke ima gradevinske materijale

Edited by ToMMeK
Link to comment
Share on other sites

mjenjo sam cijeli kuplung kad sam mjenjo vilicu 2-3 brzine i da se uspio raspast za 50tkm kuplung? sto zanci raskopat getribu i popraviti sinhron i novi kuplung... to je malo puno para...:drink:

 

frend je platio za popravak sinhrona i novo kvacilo (ok...golf 3 1.8i, jeftiniji auto od clia) 1500 kn.. sa rukama i sa materijalom.... neki lik iz zubaka mu je to napravio u fusu...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...