Jump to content

CIAK doo - COOPER gume -25%


master

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Cijena 195 45 16.

 

Kako te gume drže agresivne vožnje s obzirom na recimo Toyo Proxes ili Dunlop Sport Maxx

 

Naprema T1R su daleko bolje u svim uvjetima (moje iskustvo), a frend uzeo cooperice nakon dunlopa i kaže da drže bolje (nije baš neki ekstra entuzijast za aute pa nema boljeg opisa...:lol:)!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u 16" 195 nema, ali ima 205.

Ja sam svoje 2XS 205/45-16 stavio na Corsu pocetkom ozujka 2008. (Prije toga sam imao 195/45-16 Yokohame A539). Gume su na autu znaci skoro 2 godine i imaju cca. 40ak kkm.

Ja sam gumom odusevljen, pogotovo po suhom i u zavojima, bocnica je dosta jaka, tako da nema nikakvog uvijanja, prati zadani pravac bez pogovora, a volan je dosta direktan. Nisam rotirao prednje zadnje, tako da su prednje sad skoro na granicniku, a zadnje izgledaju ko nove :) i dalje jednako drze.

Obzirom da sam ih vozio i po zimi, mogu reci da kad je temperatura ispod, ajmo reci 13°C, osjeti se da ih treba malo ugrijati, a V sara ne daje puno mogucnosti ako zapnete na ledu :)

Ali obzirom da je to iskljucivo ljetna guma, to joj nikako ne uzimam kako minus. Mislim da bi se jos bolje ponasala na nekom malo tezem auto od moga.

Kako su prednje sad pri kraju, osjeti se da fali dubine sare, jer sad po kisi zna zaplivati, dok to nije bilo izrazeno kad je bilo par mm vise profila naravno. Ali kad kisa ispere asfalt, drzi skoro ko po suhom. Pri kocenju se ukopava i nema nekontroliranog klizanja.

Cini mi se da je dosta teza u odnosu na prethodnu Yokohamu (vjerovatno zbog malo jacih bocnica), pa se na Corsinih 75ks dosta osjeti razlika u medjuubrzanjima (3.brzina). A posto je i sira i dosta "cetvrtasta", hvata svaki kolotrag, sto je dosta neugodno, vjerujem da na nekom vecem autu se to nebi toliko osjetilo.

Gumu mogu preporuciti bez premisljanja.

Edited by vux
Link to comment
Share on other sites

Cijena 195 45 16.

 

Kako te gume drže agresivne vožnje s obzirom na recimo Toyo Proxes ili Dunlop Sport Maxx

 

Po mokrom vrhunske, po suhom možda malo lošije ipak od Sport MAXX-a, ali s obzirom na razliku u cijeni zanemarivo

 

Samo na Gobniku se lome ko da su od stiropora zbog topline i V šare jbg.

 

Za cestovnu high performance gumu sa takvom cijenom, vrhunski omjer uloženo dobiveno

Link to comment
Share on other sites

Cijena 195 45 16.

 

Kako te gume drže agresivne vožnje s obzirom na recimo Toyo Proxes ili Dunlop Sport Maxx

 

ZEON XTC 195/45 16 indexV 645kn

ili

ZEON 2XS 205/40 16 index W 803 kn

 

i bez brige , kad se 2XS zagrije drzi kako treba a ni XTC nije nista losija ali se nesto malo jace uvija - govorim o krajnjim granicama

 

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio nadodati da je malo bucnija.

 

Btw. zanima me cijena za

205/45/16 2XS

 

zimska

175/65/14

185/60/14

 

i jos nesto, jel moguce gume dobiti u zadru ili iskljucivo zagreb

 

ZEON 2XS 205/45 16 indexW - 775 kn

WEATHER MASTER SNOW 175/65 14 index T - 365kn / 185/60 14 index T - 378kn

 

za zadar jednostavno nazovi CIAK doo i pitaj jel imaju ducan u Zadru

ZA cijenu cu ti ja srediti

 

LP

Link to comment
Share on other sites

weather master snow 185/60 15 XL - 453kn

weather master S102(HR) 195/50 15 - 462kn

 

Koja je razlika između ove dvije gume(nemislim na dimenziju :lol:).

Jedna je za kišu i snjeg a druga za kišu ili si samo zaboravio dopisati snow:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika između ove dvije gume(nemislim na dimenziju :lol:).

Jedna je za kišu i snjeg a druga za kišu ili si samo zaboravio dopisati snow:thumbsup:

 

i jedna i druga su prave gume za snijeg ( imaju osim M+S i pahulju) a jedna se dodatno zove snow i razlika je u sari

 

IMHO obje su dobre i na licu mjesta izaberi koja ti je ljepsa :)

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...