Jump to content

ciscenje mrlja sa tapicirunga


Recommended Posts

dali postoji kakvo sredstvo sto je netko provjerio za skidat mrlje sa tapicirunga?tipa nesto od sonaxa,mafre ili? :thumbsup:

 

U firmi imam od FORCHA aktivnu pjenu čisti odlično samo neznam kako bi to mogao kupit mislim da oni imaju samo veleprodaju. Mogu se raspitat pa ti javim.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to kupio preko Forch trgovačkog putnika,slučajno se našao u tom trenutku kod mehaničara, i pitao ga može, on je rekoa ako ti mehaničar oće kupiti, jer meni naravno nije mogao prodati... tako da jednimo da ti nei poznanik iz servisa nekoga, koji koristi Forch proizvode kupi kod njihovog prodavača...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mene isto to zanima jer kada se prljavstina uvuce u pore tapecirunga recimo meni na golfu ne pomaze nikakvo trljanje krpama jer koliko sam skuzio time samo razmazujem tu prljavstinu i sirim ju . Treba nesto sto ju doslovce izvlači iz dna tapecirunga na vrh pa se onda usisa, očetka ili kako vec..

 

Sve fore sa trljanjem su 0 bodova

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Radio ja...Metapren ljepilo se namaže na materijal i na krov, ali krov moraš obavezno skinuti dole:thumbsup:

 

EDIT: Znam da je stara tema, ali za skidati mrlje na običnom tapecirungu koristite običnu pjenu za brijanje. Kad je meni skinula masnu fleku kad sam felge vozio, onda ne treba više komentirati jer pjena za brijanje je ustvari suhi sapun tako da nakon nje ne ostaju fleke jer se ne moći sjedalo. Dovoljno je utrljati i usisati.

Edited by Mattas
Link to comment
Share on other sites

dali postoji kakvo sredstvo sto je netko provjerio za skidat mrlje sa tapicirunga?tipa nesto od sonaxa,mafre ili? :thumbsup:

 

Ako misliš na tapecirung na sicevima s pjenom nećeš napravit to kak spada,samo češ pjenu i prljavštinu utisnut u spužvu umjeto da to izvučeš van.

Možda se fleka i makne ali kad se sic prvi put navlaži ta pjena če ti počet izbijat na površinu,pogotovo ak su sicevi crni pa češ dobit ljepe flekice od ostataka pjene.Tada češ se odlučiti da ti netko napravi kemijsko kak spada ali jako jako teško če se to onda moći napraviti kak spada. Nedavno sam imao 2 takva slučaja pa znam kaj pričam (mazda 6 i A3)

 

Pjena je dobra za krov i obloge vrata,tj sve kaj je ljepljeno i kaj se ne smije močit a u nekim slučajevima je bolje uopče neke stvari ne dirat,pogotovo u starijim autima

Link to comment
Share on other sites

pa reci onda što imaš za reć, ovako ko da nisi ništa rekao..

 

ja sam s tuff stuffom skinuo žvakaću u tapecirungu koja je stajala tamo siguno 6 mjeseci, rastopljenu čokoladu i motorno ulje, nije ostalo ni traga, a ova priča o crnim sicevima ne drži vodu jer su moji sicevi crni i stari 10 godina, a nema ni najmanje fleke evo sad već 5 mjeseci nakon čišćenja..

 

meni je dobar..

 

pulimax je dobar, al bez usisivača na vodu ga je punK teško izvući iz štofa.. drugim riječima, toliko se namoči sic da se danima ne stigne osušit.. a i na nekim materijalima od njega ostane fleka ako se ne izvuče u potpunosti..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Radio ja...Metapren ljepilo se namaže na materijal i na krov, ali krov moraš obavezno skinuti dole:thumbsup:

 

 

skinio sam krov i sve očistio i kupio neko ljepilo u spreju baš za te stvari

ne znam sad kako se zove,u garaži mi je

uglavnom ovih dana ću to riješit

hvala svakako :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

pa reci onda što imaš za reć, ovako ko da nisi ništa rekao..

 

ja sam s tuff stuffom skinuo žvakaću u tapecirungu koja je stajala tamo siguno 6 mjeseci, rastopljenu čokoladu i motorno ulje, nije ostalo ni traga, a ova priča o crnim sicevima ne drži vodu jer su moji sicevi crni i stari 10 godina, a nema ni najmanje fleke evo sad već 5 mjeseci nakon čišćenja..

 

meni je dobar..

 

pulimax je dobar, al bez usisivača na vodu ga je punK teško izvući iz štofa.. drugim riječima, toliko se namoči sic da se danima ne stigne osušit.. a i na nekim materijalima od njega ostane fleka ako se ne izvuče u potpunosti..

 

Gle ja ti samo kažem da kad se pjena koju si ti utisnuo u sic ponovo namoči izbija na površinu i nema šanse da češ je maknut samo tako,pjena je bijela a sicevi su crni i to se onda dosta vidi,npr da su sicevi neke drugo boje to ne dolazi tolko do izražaja ali na crnom se to vidi i to jako.

 

Na mazdi sam to uspio maknut ali na A3 nisam a siceve sam prao i sušio 3 puta

Prije nekih 10 dana sam radio kemijsko na pasatu iz 96,čovjek je počeo sam to ćistit baš s Taff S. nije ništa napravio osim kaj je razmrljo fleke,nakon kemijskog sve je otišlo bez problema i nisu se vidjele nikakve fleke ni od zmazanoće ni od pjene(sicevi su bili svjetli)

 

A sada generalizirat da je Pulimax i T.S vrhunac čišćenje i nije baš ali ti proizvodi su najdostupniji svima i nisu skupi.

Probaj neke stvari od Riwaxa ili Insta Finisha,Meguiarsa....

Također nigdje u svijetu Mafra i OTP ne kotiraju tako visoko kao kod nas zbog slabe ponude ostalih proizvođača ali to se polako mjenja

Link to comment
Share on other sites

Ušprica se otopina pod pritiskom na površinu koja se čisti,istrlja se keficom ili krpom od mikrofibre,zavisi šta se čisti te se to izvlači van i to se ponavlja dok nije sve kako treba

 

Sutra bi trebao radit jedno kemijsko na bmw 120 pa poslikam redosljed šta i kako se radi,ako stignem

Link to comment
Share on other sites

Gle ja ti samo kažem da kad se pjena koju si ti utisnuo u sic ponovo namoči izbija na površinu i nema šanse da češ je maknut samo tako,pjena je bijela a sicevi su crni i to se onda dosta vidi,npr da su sicevi neke drugo boje to ne dolazi tolko do izražaja ali na crnom se to vidi i to jako.

 

fair enough.. a onda ti ja pokažem svoje siceve čišćene tuff stuffom, ti ih namoči pa mi pokaži te famozne mrlje.. :)

 

evo danas je kiša padala i namočio se auto iznutra i baš maloprije gledao, vid čuda, nema mrlji..

 

btw, pjena je bijela, ali kad ju razmažeš po prstima pretvori se u bezbojnu tekućinu i ne kristalizora se bijelo kad se osuši.. to sam slučajno otkrio jer mi je komad pjene pao na pločice u garaži, a kad se posušilo samo od sebe nije ostala fleka, samo čista pločica na tom mjestu..

 

A sada generalizirat da je Pulimax i T.S vrhunac čišćenje i nije baš ali ti proizvodi su najdostupniji svima i nisu skupi.

 

u našim okvirima dostupnosti i cijene, svakako jesu najbolji, ali ne bi bilo u redu reći da su općenito najbolji.. za nas hobiste, sasvim dovoljno.. :palac

Link to comment
Share on other sites

Pod namoči ne podrazumjevam par kapi kiše nego doslovno da sic bude mokar,ne kažem da se to mora dogodit svakome ali bilo je slućajeva kada se je to dogodilo i kasnije ne pomaže ništa,također ima veze kakva je tkanina u autu,primjeti sam da svima kojima se je to dogodilo su bili crni i imali su tanku,glatku tkaninu koja baš i ne upija previše ,to su moja iskustva.

A ako se več odlučiš na neku pjenu po meni ti je Flesh od Mafre bolji ili Carpet C. od E1 ali ga baš i nema u zadnje vrijeme za kupit

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...