Jump to content

Problem prilikom stavljanja aftermarket HU-a


acmen

Recommended Posts

U igri je Ford Focus 07' mk2 (dakle ne redizajn) i laganini se pocelo upgrejdanje muzike:

za pocetak sam izvadio original 2din audio uređan (onaj neki 6000CD) i ostala je rupetina . Naravno prethodno sam se pripremio svime sta je potrebno (konkretnije kupio u DZvuku ovo http://tinyurl.com/5s3lgk ). U auto ide naravno 1din HU.

 

E sad je problem da ja tu hebenu plastiku (okvir) nikako da uguram. Sve vise pocinjem misliti da to nije za moj auto jer ako je nekako uguram jednostavno one gornje stranice se počnu uvijati (govorim o milimetarskom uvijanju ali dosta da se vidi i da nemre ništa kroz to proći, npr HU ili ona crna polica). Dakle savršeno sjedne ako samo gore uguram (ili obratno; dolje) ali kad ovje strane nekako ne sjedne).

 

Daklem kako ste vi ostali sredili taj problem?? Jel' se mora mozžda šta piliti po konzoli ili (jer vidim u uputama da se u C-maxu trebaju nekakve kopčice otpiliti i zatim isturpijati no ja u svojem focusu toga nemam)??? Inace nisam tudum za ovakve stvari ali ovo nikako da uguram da sjedne kako bi trebalo. Možda sam pak dobio taj krivi adapter (iako na njemu piše da je za C-Maxa i identican je onom sa linka).

 

I sad druga stvar; stavio ja to onako provizorno i nagurao nekako aftermarket HU a kad ono ima lufta sa svih strana i nikako da se uglavi kako bi trebao i biti. Naravno da tu stvar rješava onaj limić (kavez) ali sad se ja pitam kako njega prihaklati pošto je širina konzole dobrih 1cm šira od širine tog plastičnog adaptera????

 

Ajde ekipa tko je to radio molio bih hitnu (i stručnu) pomoć jer auto je novi i ne želim nešto na silu pa shebati.

 

 

Inace spojio ja samo tek toliko da čujem a kad ono auto jednostavno prosvirao sa tvorničkim setupom zvučnika (inace doma imam pripremljen, za ugradnju, odvojeni hertz sistem)... Znači ovaj origigi HU je toliko loš da :drink::drink::drink::doh::doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

kad sam u autosoundu u osijeku pitao za taj adapter nisu ga mogli nabaviti... rekao sam im za ovaj iz Dobrog Zvuka i rekli su da ne pase.. radilo se bas o tom adapteru za C-maxa...

 

inace cuo sam vec od par ljudi da su tvornicki zvucnici vrlo pristojan setup al radio je katastrofa.. obicno su se ljudi preporodili koji su ubacili neku 2din multimediju umjesto tvornickog radija.. osobno sam i ja to htio al kad izracunam koliko slusam glazbu i da je to uglavnom radio stisan skoro do kraja onda mi se i ne isplati mijenjati...

Link to comment
Share on other sites

kad sam u autosoundu u osijeku pitao za taj adapter nisu ga mogli nabaviti... rekao sam im za ovaj iz Dobrog Zvuka i rekli su da ne pase.. radilo se bas o tom adapteru za C-maxa...

 

Aha, znaci ipak nisam lud :notworthy:. Još ja naravno u DZ-u pitao da jel to 100% na šta su oni da nemam brige da su ih ugradili na tisuce (zapravo ne oni ali da su njihovi adapteri). Preporučeno mi je na drugom forumu da upitam kod ovlastenog dilera no nekako se bojim cifre (pa ako netko možda zna čisto da se sutra ne šokiram prilikom posjetal salonu).

 

inace cuo sam vec od par ljudi da su tvornicki zvucnici vrlo pristojan setup al radio je katastrofa.. obicno su se ljudi preporodili koji su ubacili neku 2din multimediju umjesto tvornickog radija.. osobno sam i ja to htio al kad izracunam koliko slusam glazbu i da je to uglavnom radio stisan skoro do kraja onda mi se i ne isplati mijenjati...

 

Ma tvornicko (naravno izuzev izuzetaka :thumbsup:) nikad nemre biti pristojno :naughty::D. Nego ovo danas kad sam bio spojio svog panasonica onako u zraku zvuk i sami dozivljaj ne da su drukciji nego ono wow efekt.... Jedva cekam da ugradim i ostalo :)

 

Na kraju hvala na informaciji, dost mi je pomoglo jer sam sutra planirao opet par sati izgubiti bezuspjesno pokušavajuci ugurati tu prokletu plastiku.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...