Jump to content

Podešavanje ovjesa


Recommended Posts

dakle, ima problem oko ovjesa na svom Punut Gt-u

stavio sam to Taiwansko smeće (XYZ) i nikako da se nađem sa ležanjem auta

neznam,možda prervieš tražim od stare kante ali čni mi se da ipak nije

auto je tvrd da ne mogu CD slušat jer stalno preskače a kad ga dignem na 180-200 km/h klati se ko mlohava ćuna...u zavoju na puštanju gas ili laganom kočenju guzica pali samo tako...ista stvar ak večom brzinom naletim na rupu u zavoju, ispali mi zadnjni kraj u zrak samo tako

ima podešavanje za visinu,tvrdođu opruga i amortizera

 

dali ima ko kakvog znanja da mi to malo podesi...ja sve što sam znao sam isprobo ali 0 bodova

 

p8130006.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

A jel imas "bump" i "rebound" podesavanje tvrdoce?

Ocito ti je "bump" pretvrd (ili pretvrde opruge)

Naravno puno ovisi i o pravilnom odabiru tvrdoce opruga koje idu prema kilazi prednjeg i zadnjeg kraja.

Jos jedna stvar je jako bitna ,....spur, obzirom da ti je sam motor duplo i vise jaci od std, a i tezi.

Link to comment
Share on other sites

Pre tvrd ti je auto tj nema hoda. Ovo što miki kaže. Mislim da bi nijansu slabije opruge puno bolje radile, tj...više namotaja/hoda ali slabije. Progresivne ili duple (jača i slabija) su najbolje rješenje

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

kaze :"...oprugo otvdrni se, i opruga se otvrdne ... " :lol:

 

 

salim se ...

 

korak no.1 saznas di je teziste auta.....

 

korak no.2 saznas kako se giba ovjes kroz svoj hod, neki nagibi , otvorenost/zatvorenost kotaca, casteri , kingpinovi, da znas koja ti je pocetna vrijednost i na cemu si

 

korak no.3 iz gore navedenih podataka ispravis greske

Link to comment
Share on other sites

kaze :"...oprugo otvdrni se, i opruga se otvrdne ... " :lol:

 

 

salim se ...

 

korak no.1 saznas di je teziste auta.....

 

korak no.2 saznas kako se giba ovjes kroz svoj hod, neki nagibi , otvorenost/zatvorenost kotaca, casteri , kingpinovi, da znas koja ti je pocetna vrijednost i na cemu si

 

korak no.3 iz gore navedenih podataka ispravis greske

 

Recimo da korake 2. i 3. znam.. ali kako odraditi korak 1. ?!:huh:

U horizontalnoj osi OK, ali u vertikalnoj kako naći težište ?!

 

Evo jedna fora slikica.. na ae86-ici

Kako je on tu kvragu odredio CG mi nije jasno.. (za RC sve kuzim).

0708_sccp_14_z+project_corolla+roll_lines.jpg

Link to comment
Share on other sites

Seb' date=' ako hočeš navrati do nas pa ćemo ti pomoći...

 

Još par ljudi smo podesili aute sa kinezima, i bilo je puno bolje nego prije...[/quote']

 

dapače...reci kad i gdje...neki kontakt mob:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ja bi samo pitao a kak stelas tvrdocu opruge ?

 

samo na prednjem ovjesu...gore (zeleno) tvrdoča opruge, dole (crveno) visina...na vrhu amortizera kao na slici dole je tvrdoća amortizera...zadnji ovjes se može samo visina i tvrdoća amortizera kao što je na slici

ovjes.jpg

 

pa150023.jpg

 

da ne velim da je đubre Taiwansko svo pohrđalo:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

A jel imas "bump" i "rebound" podesavanje tvrdoce?

Ocito ti je "bump" pretvrd (ili pretvrde opruge)

Naravno puno ovisi i o pravilnom odabiru tvrdoce opruga koje idu prema kilazi prednjeg i zadnjeg kraja.

Jos jedna stvar je jako bitna ,....spur, obzirom da ti je sam motor duplo i vise jaci od std, a i tezi.

 

špur je ko na seriskom GT-u stim da sam mu napravio malo nagibe napred jer su mi gume zapinjale u blatobran...motor je nešto jači ali je teži vrlo malo...par kg...kolko 16v glava može bit teža od 8v i jedna komora i bregasta više...to je i jedan od razloga zašto sam slago taj motor a ne meto 2.0 16v Turbo

Link to comment
Share on other sites

dapače...reci kad i gdje...neki kontakt mob:thumbsup:

 

Ako hočeš dođi ujutro u 8 odmah do firme...staviti ćemo ga na vage, i probati podesiti bump, rebound što bolje...

 

Samo mi javi danas ako ćeš doći ujutro... 091/3373-966

Edited by fokusičar
Link to comment
Share on other sites

Mirsade glup si ko stup a takav ces i ostati, Boris vam je sve objasnio, pa citaj ponovo

 

a kad mi netko kaze da bump stela oprugom, tom stvarno ne treba trigonometrija :P

 

 

Ako neznas napisati najobicniji post kojim ces nekome nesto objasniti, ko je onda tu glup?

Ja se ne borim za pamet jer se oduvjek zna ko se za nju bori. A ti se jebeno boris.:rofl:

 

"A jel imas "bump" i "rebound" podesavanje tvrdoce?

Ocito ti je "bump" pretvrd (ili pretvrde opruge)

Naravno puno ovisi i o pravilnom odabiru tvrdoce opruga koje idu prema kilazi prednjeg i zadnjeg kraja.

Jos jedna stvar je jako bitna ,....spur, obzirom da ti je sam motor duplo i vise jaci od std, a i tezi. "

 

Btw, sta je to Risbo napisao a da se ne vidi iz mog posta?

I gdje sam ja to napisao da se bump stela oprugom?:doh: Jesi ti na nekim drogama?:drink:

Sta, samo sam tebi trebao napisati ("ili imas pretvrde opruge").

Jebe te ovo jebeno .....imas?

Kako je Medic i ostali shvatio, a ti nisi?

Daj se nauci citati s razumjevanjem.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...