Jump to content

Kočnica tuning


Recommended Posts

Ukratko, situacija je ovakva...

 

Na tempri sam imao 257x10 mm diskove (obični, puni) koje sam zamjenio sa 257x20 mm samoventilirajučom kombinacijom: kliješta od brave TD, pločice bravo GT, diskovi tipo 1,8 16v. I to je sve išlo na šaraf gore.

 

Sad u graži imam komplet od coupea 16vt (kliješta + 284x22 mm disk + pločice) i to bi stavio na tempru.

Na šaraf ne paše. Kako pripasati?

Link to comment
Share on other sites

da, imas pravo, ako se dobro sjecam trebao bi i vilicu zamjeniti jer ima deblju kuglu.. poluosovine bi trebale pasati samo moras svoj lezaj staviti.. krajnik koliko se sjecam pase.. radio sam ja to sebi na tipu al prije cca 4 godine pa se ne sjecam tocno, ali znam da je bilo gore :)

Link to comment
Share on other sites

da bi stavio od coupea 16v turbo trebas promjenit vilice (duze su i ima deblje kugle), poluosovine (dulje su za 2cm), amortizere (radi debljeg prihvata na rukavac) i kape amortizera (jer lezaj stoji pod drugacijim kutem)

 

 

samo to :)

 

 

 

 

nabavi od dedre integrale rukavce (isti promjer diska) oni ti pasu na amortizer ali morat ces vilice mjenjat radi vecih kugli, ali nisam siguran da ce ti pasati nosaci celjusti jer coupe 16vt ima plitki disk a samim tim i drugaciji nosac

(to nisam nikad kemijao ni probavao jer nisam imao potrebe, ali imam jedan set pa mogu provjerit ako hoces)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...