Jump to content

Tražim nacrte za flanđu


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ok, hvala svima na pomoći. Dakle, turbina nije na autu nego je u garaži. Onda mi fire naruči vband, ZOD mi otokari prsten, a kaj dalje. Ide cijev ili?

 

Stvarno uopće si nemogu predočiti kak bi to izgledalo, dajte neku sliku.

 

Iz turbine ide cijev (koljeno), a na nju se (gdje ti najbolje odgovara) vari flexi cijev istog promjera.

Ovo (konkretno za promjer cijevi 70mm):

http://cgi.ebay.de/Edelstahl-Flexrohr-70x150-Interlock-Motorsport-Tuning-/180579904736?pt=Teile_ohne_Strassenzulassung&hash=item2a0b66ace0

Link to comment
Share on other sites

Ok taj dio mi je jasan.

 

Dakle imam origigi koljeno od delte, odrežem postojeću flanđu, dam napraviti novu flanđu i zavarim je za koljeno.

 

Ili napraviti koljeno od cijevi cirka fi 63 ili fi 70 kojem se napravi rub za V band i sve fino pošarafim zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Ok taj dio mi je jasan.

 

Dakle imam origigi koljeno od delte, odrežem postojeću flanđu, dam napraviti novu flanđu i zavarim je za koljeno.

 

Ili napraviti koljeno od cijevi cirka fi 63 ili fi 70 kojem se napravi rub za V band i sve fino pošarafim zajedno.

 

napravi novo fi 70 pogotovo ako ćeš radit i auspuh širi

inače će bit visok egt i sporije se vrti iznad 5500

kasnije je i tvornica na evo2 stavila širi downpipe,ovdje se vidi razlika

http://www.lanciasport.com/forum/index.php?topic=1484.msg6341#msg6341

 

ja ću od turba do kraja fi70 sa oba lonca,to bi trebalo bit ok i ne prebučno

serijski je 60mm izvana

englezi uglavnom stavljaju 3inča/76mm ali pročitao sam da do 400ks za to nema potrebe

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

meni je ovaj dio priče pri kraju... ;)

 

U vrbovcu sam kupio šelnu (tamo gdje za kamione auspuhe rade)... i odnio sam downpipe, turbo i šelnu tokaru i rekao da složi to da kada se stegne da dihta... složio je...

a ne znam dali dihta jer još nisam palio auto...

 

uglavnom šelna je 70kn... i inox materijal namanji komda što su imali je 300kn bio... ostalo mi za još 10 flanđi :lol:... i tokar je uzeo cca 200kn...

Link to comment
Share on other sites

Di ga ima?

 

Evo kolega Kimi ti je rekao... ako ti je bed u zg dolaziti ovaj inox centar sesvete mi je blizu, pa ti mogu kupiti i poslati idući tjedan... pa mi uplatiš na račun... :thumbsup:

 

 

evo kako izgleda moja igračka... :D

 

aaaa1234.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...