Jump to content

Tražim nacrte za flanđu


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

vband flanđa 3'', nešto je specifična jer vertikalna stjenka nije ravna nego konusna radi boljeg dihtanja... Baš se mora otokariti cijev prema turbini...

 

Baš mi se ne skida ispušno kućište, a izgleda da ću ipak morati jer su izbušene samo dvije rupe za prihvat flanđe. Fali treća.

Link to comment
Share on other sites

Baš mi se ne skida ispušno kućište, a izgleda da ću ipak morati jer su izbušene samo dvije rupe za prihvat flanđe. Fali treća.

 

Ma kakve božje rupe! :doh: Zar nikad nisi vidio vband? :doh:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-3-INCH-MILD-STEEL-VBAND-V-BAND-CLAMP-FLANGE-KIT-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5adb2fac48QQitemZ390224391240QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Link to comment
Share on other sites

DA, to je kontra konus od ove:

 

lotuscosworth.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nije ju nikakav problem za napravit. Trebas prsten sa kontra konusom i flandju , ili koljeno od Lancie (imam ga).

A moze se sloziti i na V-band kako je G napisao, samo onda trebas komad flexi crijeva.

 

Znači kupim taj V-band i flexi crijevo koje ide prema dole i kači se dalje za auspuh? I onda stisnem to crijevo sa šelnom i to je to?

 

I ja imam origigi koljeno. Daj mi detalje kak da to odradim.

 

Gdje uzeti to flexi crijevo?

Edited by dejanR
Link to comment
Share on other sites

vband šelna je najbolja stvar ikad izmišljena... Nema ništa gore nego kad moraš skidati downpipe a šarafi zapekli, nemaš otkuda doći do njih itd...

 

Potokari vband flanđu, kupi šelnu, navari na downpipe i gas..

 

Prave turbine imaju obje flanđe vband (ima tcode) i to je strašno jednostavno za skinuti i staviti turbinu. Dok se ja svaki puta izjebem ko mali majmun kad moram ići skinuti 4 šarafa sa T3 flanđe! :doh:

Link to comment
Share on other sites

vband šelna je najbolja stvar ikad izmišljena... Nema ništa gore nego kad moraš skidati downpipe a šarafi zapekli, nemaš otkuda doći do njih itd...

 

Potokari vband flanđu, kupi šelnu, navari na downpipe i gas..

 

Prave turbine imaju obje flanđe vband (ima tcode) i to je strašno jednostavno za skinuti i staviti turbinu. Dok se ja svaki puta izjebem ko mali majmun kad moram ići skinuti 4 šarafa sa T3 flanđe! :doh:

 

Baš tako,nema boljeg riješenja od vbanda.

Link to comment
Share on other sites

DA, to je kontra konus od ove:

 

lotuscosworth.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nije ju nikakav problem za napravit. Trebas prsten sa kontra konusom i flandju , ili koljeno od Lancie (imam ga).

A moze se sloziti i na V-band kako je G napisao, samo onda trebas komad flexi crijeva.

 

Nisu ove flande niti priblizno iste....

 

Ova druga nije klsicni v band nego samo ima konus i spaja se na 3 vide...ova gore garrett ima v-band i te dvije vide nisu za downpipe nego se ili turbo vida da bi bio fiksan ili se neki drugi nosaci stavljaju tu...

 

Ima tu dosta ljudi koji su to rijesavali pa vidi.....

Link to comment
Share on other sites

Za V-band povrsine spoja moraju biti ravne, a on ima unutarnji konus. Kad povecas sliku, lijepo se vidi.

Ima i vanjski konus sto je normalno jer je namijenjen za V-band.

 

Uglavnom, ovakve ravne povrsine su na V-bandu, a konus iskljucivo sa zadnje strane.

 

tial.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Specificni prikljucak koje najcesce imaju kineske turbine.

Link to comment
Share on other sites

V band šelna i onda kod tokara da prema tome napravi prsten.

Premjeri sve dimenzije i daj fireu da ti naruči V band šelnu. Poslje do tokara da napravi prsten. Provjereno funkcionira. Turbina mora dole, ako ti treba to tokarit imam ti ja tokara koji je već delao to :)

Link to comment
Share on other sites

V band šelna i onda kod tokara da prema tome napravi prsten.

Premjeri sve dimenzije i daj fireu da ti naruči V band šelnu. Poslje do tokara da napravi prsten. Provjereno funkcionira. Turbina mora dole, ako ti treba to tokarit imam ti ja tokara koji je već delao to :)

 

I moram potvrditi da je dobro napravio.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...