Jump to content

"Odmašćivanje" šajbe...


Recommended Posts

Dakle, zanima me kako bi bilo najbolje "odmastiti" ili stvarno detaljno očistiti prednju šajbu, jer kad prođem brisačima preko šajbe, ostane mi puno flekica masnih, a mislim da je to od tekućine za stakla, tipa aro i slične... :D

 

pa s čime bi bilo najbolje to očisititi? I koju tekućinu za stakla preporučate...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

najozbiljnije, narocito iznutra ako ti se sajba cesto magli, na krpu naneses sampona i utrljas na sajbu, kasnije obrises suhom krpom.

 

Izvana isti drek samo ne susis nego bas operes samponom za kosu - ako je samo mascenje u pitanju.

 

inace mozes i nitrom, acetonom, voteva, al moras i cetkice odnosno metlice brisaca oprat s necim, a to je opet nesto za odmascivanje (nemoj da bude nitro pojest ce ti gumu)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novi topic, dignut ću ovaj iz pepela.

 

Dakle auto mi je bilo kod lakirera i otkad sam ga preuzeo šajba mi je jebeno masna od nečega. Probao sa tekućinom za pranje stakla i ajaxom za stakla i kurca ne pomaže. Nemam fleke od masnoća, niti se išta vidi golim okom, ali kad se šajba smoči i upalim brisače, stvori mi se onaj masan film po šajbi. S čim bi to mogao oprati, pošto kitu ne vidim dok se vozim po kiši?

Link to comment
Share on other sites

kolko god smjesno zvucalo, sampon za kosu ;)

 

Koji, protiv prhuti ili ;)

 

Šalim se, prije cca. godinu dana pitao s čim skinut smolu, neki lik mi kaze "s nivea kremom". Nasmijao se, ali vrag mi nije dao mira pa uzeo nivea kremu i otisao do auta pazeci da me nitko ne vidi. Kad sam ustanovio da nitko ne gleda stavio malo nivea kreme na tockice smole i - ode ko iz igre, sve! :)

 

A cini mi se da je i moja shajba zamascena, racunao da bi brisaci u kombinaciji s nerazrijedjenom ininom tekucinom za stakla to trebali sredit i da je problem u brisacima, ali prvo kupio valeo pa nakon par mjeseci bosch od 150kn ali bez pravog pomaka na bolje.. :(

Link to comment
Share on other sites

ja sam aplicirao onaj glupi "Rain away" , Leo zna o cem se radi :)

fora stvar na prvoj kiši, ugasis brisace na 60kmh i gledas kak kapljice nestaju :)

... ali stvori se isto tako neki masan film po sajbi koji nejde dole ni sa spuzvom ni sa miniwashom, koji smeta jer imala kapljica vode se rasprši po šajbi i nastanu manje kapljice valjda koje razbijaju svijetlost po noci i to je katastrofa za voziti...

Link to comment
Share on other sites

Pozornosti vamo...

 

Napravio glupost i oprao sajbu na benzinskoj sa spuzvicom tamo prilozenom. Ispostavilo se da je u vodi bilo benzina, ulje ili cega kod hocete, sajba je bila hebeno masna, ko silikonom zalivena.

 

Dok stajao u guzvi na kisi, gledajuci kako brisaci vise odmazu nego pomazu nakon sto sam probao ajaxom, obicnim novinama, miniwashem i slicno, nasred ceste izlazim, vadim iz gepeka tekucina za pranje i odmascivanje motora(!!) i i pospricam na petinu sajbe, sjednem u auto, upalim brisace nakon sto se pola minute minutu to natapalo na kisi i dobijem hebeno cist i nezamascen dio sajbe... Otada, bilo od voska (nocu radi sranja kad je kisa), bilo od zmazanoce, doslovno dvaput strcnem (:P), pustim da kisa lagano ispire to bar minutu i onda samo brisace ukljucim. Sajba vise ne cvili, nije masna ili bilo sto drugo.

 

VELIKI minus - agresivno sredstvo nece bas nista staklu, ali bi moglo gumicama brisaca. Mene ne dira previse, jer na kadettu nije bilo vidljivijih problema zbog toga, pa me ne isada ne dira, mjesec dana ranije nego inace promjenit gumice nije problem.

 

Koje tocno sredstvo? Kod sma u ducanu, boca identicna ajaxu i inim stvarima, zuta tekucina, gore fotka motornog prostora - 19-22kn, tak nes. Koristim to i za felge inace, dusu dalo...

 

Mislim da sam Dadi666 jednom strcnuo na sajbu, nek se doticni javi jel pomoglo ili ne...

Link to comment
Share on other sites

ja sam aplicirao onaj glupi "Rain away" , Leo zna o cem se radi :)

fora stvar na prvoj kiši, ugasis brisace na 60kmh i gledas kak kapljice nestaju :)

... ali stvori se isto tako neki masan film po sajbi koji nejde dole ni sa spuzvom ni sa miniwashom, koji smeta jer imala kapljica vode se rasprši po šajbi i nastanu manje kapljice valjda koje razbijaju svijetlost po noci i to je katastrofa za voziti...

 

Citaj post iznad. Ista stvar je sa voskom na praonama. Hebena stvar danju. Voda se skuplja i klizi sa sajbe, ali nocu upalis brisace i hebeni odjsjaj radi od svijetala koje idu u susret, kao da imas zamagljeno staklo...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...