Jump to content

"Odmašćivanje" šajbe...


Recommended Posts

Pozornosti vamo...

 

Napravio glupost i oprao sajbu na benzinskoj sa spuzvicom tamo prilozenom. Ispostavilo se da je u vodi bilo benzina, ulje ili cega kod hocete, sajba je bila hebeno masna, ko silikonom zalivena.

 

Dok stajao u guzvi na kisi, gledajuci kako brisaci vise odmazu nego pomazu nakon sto sam probao ajaxom, obicnim novinama, miniwashem i slicno, nasred ceste izlazim, vadim iz gepeka tekucina za pranje i odmascivanje motora(!!) i i pospricam na petinu sajbe, sjednem u auto, upalim brisace nakon sto se pola minute minutu to natapalo na kisi i dobijem hebeno cist i nezamascen dio sajbe... Otada, bilo od voska (nocu radi sranja kad je kisa), bilo od zmazanoce, doslovno dvaput strcnem (:P), pustim da kisa lagano ispire to bar minutu i onda samo brisace ukljucim. Sajba vise ne cvili, nije masna ili bilo sto drugo.

 

VELIKI minus - agresivno sredstvo nece bas nista staklu, ali bi moglo gumicama brisaca. Mene ne dira previse, jer na kadettu nije bilo vidljivijih problema zbog toga, pa me ne isada ne dira, mjesec dana ranije nego inace promjenit gumice nije problem.

 

Koje tocno sredstvo? Kod sma u ducanu, boca identicna ajaxu i inim stvarima, zuta tekucina, gore fotka motornog prostora - 19-22kn, tak nes. Koristim to i za felge inace, dusu dalo...

 

Mislim da sam Dadi666 jednom strcnuo na sajbu, nek se doticni javi jel pomoglo ili ne...

 

Koje je to točno sredstvo, znaš naziv?

Link to comment
Share on other sites

Koje je to točno sredstvo, znaš naziv?

 

Koje tocno sredstvo? Kod sma u ducanu, boca identicna ajaxu i inim stvarima, zuta tekucina, gore fotka motornog prostora - 19-22kn, tak nes. Koristim to i za felge inace, dusu dalo...

 

Naziv ne znam...

Link to comment
Share on other sites

ja kad sma kod meha kupio brisace, prvo mi je sajbu oprao sa ivasolom, da skine sve pizdarijice sa stakla, i onda smo dobro obirali...pa su brisaci klizili po staklu,,,

al, mene jebe iznutra, iznutra mi je ful masno, pa ka mi se zamagli, a nije dovoljno zagrijano da odmagli, kad brisem, morma 10 krugova u jednoj tocci napravit da bar nesto mogu vidjet..any idea?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Pa, evo, meni se na mom autu starom godinu dana i par mjeseci najbolje pokazale serijske aero metlice, koje još nisu mijenjane jer nema potrebe, i Sonax tekućina za staklo

 

Nemam nikakvu mast, mašćenje, crtice, risove itd...

 

Kad se brisači useru onda ih operem nekom krpicom i vodom i doviđenja.

Link to comment
Share on other sites

ja kad sma kod meha kupio brisace, prvo mi je sajbu oprao sa ivasolom, da skine sve pizdarijice sa stakla, i onda smo dobro obirali...pa su brisaci klizili po staklu,,,

al, mene jebe iznutra, iznutra mi je ful masno, pa ka mi se zamagli, a nije dovoljno zagrijano da odmagli, kad brisem, morma 10 krugova u jednoj tocci napravit da bar nesto mogu vidjet..any idea?

 

skoro isto kod mene, blaži oblik :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...