Jump to content

moderni RWD + snjeg = 0 bodova


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

otidji kod nekog boljeg elektricara i da ti sa osiguraca od esp ili sta vec provede zicu do kabine i stavis prekidac i mozes ga gasit palit sam kad oces,a radi na principu da ga spoji ispod osiguraca i kad ti u kabini gasis palis on reagira ka da je osigurac tu ili da si ga izvadia ;) to san ja napravia sebi na autu jer isto tako retardirano ima da nemogu gasit tvornicki

 

Javi se članu Tihi i nek ti napravi ovo. Ako iskopcas osigurac blinkat ce sve zive lampice i mozda ce se bacat u safe mod itd. Tihi ce ti sredit prekidač za potpuno isključivanje ABS-a, ESP-a i cega god hoces

Link to comment
Share on other sites

to sam ga i ja pitao :)

 

WINTER SNOW, nešto? da kreće iz druge

 

Nema to nista. Nije to VW da ima tipku W(inter) pa da smanji moment i takve fore kad je sklisko.

 

 

kolko sam skontao, treba mu drift mode :D

 

E vidis dobro si skontao :rofl:

 

 

 

@all - e ovako

 

ključ u bravu i okrene se na prvi klik ( samo zasvjetli lampica da nisam vezan jer sjedim na sicu ) ali NE i da zasvjetli cijela kontrolna tabla jer to je vec drugi klik

 

Nakon sto se stavi u prvi klik onda se na volanu stisne gumbic sa slusalicom za javljanje na poziv ''zelena slusalica'' . odmah nakon toga se klikne gumb OK i drze se oba neko vrijeme dok se na ekranu ne pojavi neki servisni meni.

 

Osim tu drugih opcija tu je i opcija roling test ili tako nesto, uđe se u nju i odabere se da je ESP off after key ignition off . Kad se to odabere, ključ se samo okrene do kraja upali auto i to je to.

 

To ostaje aktivno sve dok se ne ugasi istim putem. Dakle gasenje auta nece resitirati ovu postavku.

Link to comment
Share on other sites

Nema to nista. Nije to VW da ima tipku W(inter) pa da smanji moment i takve fore kad je sklisko.

 

 

 

E vidis dobro si skontao :rofl:

 

 

 

@all - e ovako

 

ključ u bravu i okrene se na prvi klik ( samo zasvjetli lampica da nisam vezan jer sjedim na sicu ) ali NE i da zasvjetli cijela kontrolna tabla jer to je vec drugi klik

 

Nakon sto se stavi u prvi klik onda se na volanu stisne gumbic sa slusalicom za javljanje na poziv ''zelena slusalica'' . odmah nakon toga se klikne gumb OK i drze se oba neko vrijeme dok se na ekranu ne pojavi neki servisni meni.

 

Osim tu drugih opcija tu je i opcija roling test ili tako nesto, uđe se u nju i odabere se da je ESP off after key ignition off . Kad se to odabere, ključ se samo okrene do kraja upali auto i to je to.

 

To ostaje aktivno sve dok se ne ugasi istim putem. Dakle gasenje auta nece resitirati ovu postavku.

Prije su mercovi ima W (Winter) tipku!

 

Dobro da si skužio i meni treba ! Ali mogli su ovo i jednostavnije napraviti recimo da držis tipku 3 sec i da se skroz ugasi ili nesto slicno.:doh:

Edited by KrunoL
Link to comment
Share on other sites

Prije su mercovi ima W (Winter) tipku!

 

Dobro da si skužio i meni treba ! Ali mogli su ovo i jednostavnije napraviti recimo da držis tipku 3 sec i da se skroz ugasi ili nesto slicno.:doh:

 

A nemam pojma, ovo mi je prva mećava novija.

 

Jel si probao jel kod tebe funkcionira ovo ?

Link to comment
Share on other sites

Nema to nista. Nije to VW da ima tipku W(inter) pa da smanji moment i takve fore kad je sklisko.

 

 

 

 

E vidis dobro si skontao :rofl:

 

 

 

@all - e ovako

 

ključ u bravu i okrene se na prvi klik ( samo zasvjetli lampica da nisam vezan jer sjedim na sicu ) ali NE i da zasvjetli cijela kontrolna tabla jer to je vec drugi klik

 

Nakon sto se stavi u prvi klik onda se na volanu stisne gumbic sa slusalicom za javljanje na poziv ''zelena slusalica'' . odmah nakon toga se klikne gumb OK i drze se oba neko vrijeme dok se na ekranu ne pojavi neki servisni meni.

 

Osim tu drugih opcija tu je i opcija roling test ili tako nesto, uđe se u nju i odabere se da je ESP off after key ignition off . Kad se to odabere, ključ se samo okrene do kraja upali auto i to je to.

 

To ostaje aktivno sve dok se ne ugasi istim putem. Dakle gasenje auta nece resitirati ovu postavku.

 

nemoj sad i ti biti zatucan.....

 

stariji mercedesi svi to imaju pa sam zato pitao ;)

Link to comment
Share on other sites

A ništa, možemo onda ključ za ključ :lol:

 

Nego, još uvijek mi je potpuno nevjerovatno da se s uključenom elektronikom ne možeš pomaknut po snijegu jer skroz sreže snagu motora...

 

Sve da je čisti led, trebao bi koliko toliko pomicat kotače...

Link to comment
Share on other sites

A ništa, možemo onda ključ za ključ :lol:

 

Nego, još uvijek mi je potpuno nevjerovatno da se s uključenom elektronikom ne možeš pomaknut po snijegu jer skroz sreže snagu motora...

 

Sve da je čisti led, trebao bi koliko toliko pomicat kotače...

 

nula !! eto

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo....ja bi to otišao reklamirat jer se auto definitivno tako ne smije ponašat...

 

Kome?:)

 

Btw, pošto nisam dosad tako često vozio auto s 4x4, jel normalno da se auto "zanosi" na snijegu? Kako bi rekao, kad je dubok snijeg i slično, nema tih problema, auto ide super, al kad je malo sklisko, lagano se skroz vozi i baca ga lagano lijevo/desno. To na fwd-u nisam još doživio...

 

Kad ga malo više zabaca, pali se ESP lampica.

 

Npr neki dan krećem na uzbrdici, ovako nešto tipa kao što je jap stavio filmić, sve je bijelo ima malo bljuzge i leda, i auto ne stoji ravno nego ukoso prema desno nosom, i znači motam u lijevo i krećem, auto se ne ispravlja nego komplet auto ide u lijevo :lol: znači ne da zadnji kotači počnu pratit prednje lagano, već se zadnji kotači pomiču skroz u lijevi i pomalo naprijed.

 

Da nisu uzrok tome samo gume? :)

 

Mercedes ML, stalni pogon na sva 4 i sve 4 zimske gume su na autu...

Link to comment
Share on other sites

U biti sad sam skužio čemu služi ASR na BMWu i Mercedesu - sprječava te da uopće iziđeš na cestu da se ne ubiješ negdje, pametni su oni :lol:, znaju da 2/3 ljudi ne zna ni di im je pogon na tom autu, a kamoli kako ga vozit po snijegu ... kao npr ova glupača gore koja izgleda na ljetnim gumama ide na cestu prekrivenu snijegom, a ne zna ni gdje joj se pogon nalazi, pa za nju je ASR dušu dao ..

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Kome?:)

 

Btw, pošto nisam dosad tako često vozio auto s 4x4, jel normalno da se auto "zanosi" na snijegu? Kako bi rekao, kad je dubok snijeg i slično, nema tih problema, auto ide super, al kad je malo sklisko, lagano se skroz vozi i baca ga lagano lijevo/desno. To na fwd-u nisam još doživio...

 

Kad ga malo više zabaca, pali se ESP lampica.

 

Npr neki dan krećem na uzbrdici, ovako nešto tipa kao što je jap stavio filmić, sve je bijelo ima malo bljuzge i leda, i auto ne stoji ravno nego ukoso prema desno nosom, i znači motam u lijevo i krećem, auto se ne ispravlja nego komplet auto ide u lijevo :lol: znači ne da zadnji kotači počnu pratit prednje lagano, već se zadnji kotači pomiču skroz u lijevi i pomalo naprijed.

 

Da nisu uzrok tome samo gume? :)

 

Mercedes ML, stalni pogon na sva 4 i sve 4 zimske gume su na autu...

 

to ima veze s omjerom snage po kotačima i blokadom diferencijala.....

 

ML očito iza ima šperu a možda i veći omjer snage ide iza i zato ti "bočno" krečeš....

 

ovako? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

njima nije u interesu da se klikom na gumb esp gasi sve i da ti auto postane ''samoubojica'' za 98% njegovih korisnika

 

Nisam mislio na gašenje ESP-a i ostale elektronike, nego na njihov ispravan rad! Nikad, ali NIKAD te ne smiju spriječiti da kada dodaš gas, da se makar malo pogonski kotači ne okreću, pa i na čistom ledu...

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na gašenje ESP-a i ostale elektronike, nego na njihov ispravan rad! Nikad, ali NIKAD te ne smiju spriječiti da kada dodaš gas, da se makar malo pogonski kotači ne okreću, pa i na čistom ledu...

 

Ok da se razumijemo, nije točno da oni stoje u mjestu. Ali sto mi vrijedi da se pokrecu 1cm.

 

Zanimljiva stvar je da kod tako malog gripa kazaljka za okretaje se ne pomakne vise od 1000 okretaja a u isto vrijeme lampica od ESP-a blinka kao luda.

 

Dakle auto uopce neode u okretaje nego mu neda doslovce nista.

Link to comment
Share on other sites

Ok da se razumijemo, nije točno da oni stoje u mjestu. Ali sto mi vrijedi da se pokrecu 1cm.

 

Zanimljiva stvar je da kod tako malog gripa kazaljka za okretaje se ne pomakne vise od 1000 okretaja a u isto vrijeme lampica od ESP-a blinka kao luda.

 

Dakle auto uopce neode u okretaje nego mu neda doslovce nista.

 

frikin drive-by-wire je to..... elektronski gas - fuj!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...