Jump to content

moderni RWD + snjeg = 0 bodova


Recommended Posts

Neznam kako neki od vas ali osobno imam problem sa autom. Odnedavno vozim auto sa zadnjim pogonom ( W204 ) .

 

Auto ima nove sve četiri zimske gume. Problem je u tome sto se na autu nemoze u potpunosti ugasiti elektronika. Auto posjeduje ESP i ASR .

 

Najveci problem imam kod laganog uspona u brijeg bilo da idem u naprijed ili u rikverc. Sa uključenim ESP-om auto drka u mjestu i ne miče se, sa isključenim također jer čim skuzi da kotači hoče proklizati pali se ASR i ne dopušta kotačima da vrte u nedogled kao kod starih RWD-a koji nisu imali elektronike.

 

 

Kako se nositi s ovim problemom, iskreno to je živa pljuga jer ukoliko je i najmanji uspon a podloga loša auto doslovce (o)staje u mjestu i kraj priče.

 

 

Jos najbolje prolazi stari auti sa zadnjim pogonom jer i kad zapnu mogu vrtiti pogonske kotače koliko treba pa se guranjem tog auta nesto moze postići ali nema smisla da itko gura moj auto kad se kotači doslovce nemogu okretati jer im elektronika neda..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Neznam kak je na Meci, al mene taj ESP kad je dubok snijeg tolko izludi jer mi se auto ugasi kolko ga zaguši cim kotaci u dubokom snijegu pocnu vrtit.

 

Takodjer, mogu iskljucit sve ali se djubre ponovno upali cim malo brze krenes:dry:

Link to comment
Share on other sites

otidji kod nekog boljeg elektricara i da ti sa osiguraca od esp ili sta vec provede zicu do kabine i stavis prekidac i mozes ga gasit palit sam kad oces,a radi na principu da ga spoji ispod osiguraca i kad ti u kabini gasis palis on reagira ka da je osigurac tu ili da si ga izvadia ;) to san ja napravia sebi na autu jer isto tako retardirano ima da nemogu gasit tvornicki

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto gašenjem ESP-a NE GASIM i ASR, auto mi je automatik i jos dizel. Neznam jel postoji gora kombinacija !?

 

Na netu koliko sam uspio vidjeti ne postoje nikakve magične kombinacije tipki za gašenje tog čuda. Mozda eventualno tomogu neki ljudi iz servisa pomocu kompova i tih pomagala ali ja nemam tu mogucnost.

 

 

I kako da sad ja budem napaljen na zadnji pogon kad mi samo stvara muke !?

 

 

Da špera od C63 AMG-a lol

Link to comment
Share on other sites

Neznam kak je na Meci, al mene taj ESP kad je dubok snijeg tolko izludi jer mi se auto ugasi kolko ga zaguši cim kotaci u dubokom snijegu pocnu vrtit.

 

Valjda su to na PH2 rješili jer ... te ga možeš ugasit, te uopće ne gasi auto ... malo smanji gas, auto uhvati grip i odeee ... danas sam baš probavo sve i svašta, čak mi se čini ko da se ne pali kolko bi trebo jer često auto zavrti i moš čak i dupe bacit u zavoju bez ručne (pošto imam onu elektro)

Link to comment
Share on other sites

Vidio si i kod Brklje i kod mene i kod bilo kog na RWDu da RWD nije problem. Očito je problem u glupavoj elektronici od Merca.

 

 

2 Mario S3 - nemam vreću cementa i normalno idem gdjegod...vrapče uzbrdica, sljeme, kaj god...

Edited by filip00
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...