Jump to content

problematičan ovjes - tražim kvalitetne dijelove


Recommended Posts

kad otkopčaš sponice možeš torzionku okretat u selenima(bar kod mene), teže ide ali se može. To se upravo događa kad dižeš-spuštaš cijeli prednji kraj na stupnu dizalicu recimo, zato mi nije jasno kakvo napinjanje te muči zbog spuštenog auta jer su odnosi,dužine tih svih šipkica i amortizera u principu ostali isti tj. tvornički. Moj Focus ima isti princip, spušten je pa se niš čudno ne dešava

 

kad ga zakrećem onda samo ovaj uzdužni dio stabilizatora ide gore-dolje, ali kad na njega spojiš sponu, ona ga nategne koliko joj treba, jer je ta dužina fiksna, drugim riječima spona sad gura uzdužni dio stabilizatora prema dolje kad je auto na podu, treba manje opterećivati stabilizator, ajmo to tako reći..

 

to najbolje možeš vidjeti kad natovariš gepek, uzdužni dijelovi stražnje spona se napinju prema dolje, a trebali bi biti u višem položaju i to baš zato jer se auto spustio.. zato treba kraća spona da ne navlači toliko uzdužne dijelove stabilizatora, te da koliko-toliko zadrži omjer napetosti kako je na serijskoj visini..

 

sad si me sjetio da provjerim da li ovaj centralni dio stabilizatora (vidi sliku) lupa negdje pošto je izbočen, pa rotiranjem po osi ima veći radijus..

 

probat ću jedan set spona skratit 10mm, drugi nešto više, narezat ću navoje, osigurati kontra maticom pa ih štelati u unutarnjem navoju pa se igrati.. to je barem ideja dok prvo ne vidim o kojem je točno metalu riječ, da znam je li to izvedivo.. kaj ja znam.. :D

Link to comment
Share on other sites

kad ga zakrećem onda samo ovaj uzdužni dio stabilizatora ide gore-dolje, ali kad na njega spojiš sponu, ona ga nategne koliko joj treba, jer je ta dužina fiksna, drugim riječima spona sad gura uzdužni dio stabilizatora prema dolje kad je auto na podu, treba manje opterećivati stabilizator, ajmo to tako reći..

D

 

Ok, kužim kaj te muči...velim, probaj dić cijeli prednji kraj i malo torzionku zarotirat AKO se da.

Pazi samo da ti kreće nebudu prekratke jer bi mogle bočno vući/gurat torzionku kod više smotanog volana.

 

Ma taj sistem s tim šipkicama je općenito u banani kod svih

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...