Jump to content

kako skinuti getribu i promijeniti lamelu , korpu


Recommended Posts

tko god da ti napise korake kako se skida..nista ti sa time nece reci ako ne znas kako se mjenjac skida..daj 400-500kn majtoru i miran si

a ako ces sam..klema,kuciste filtera,sajle sa biraca,pinjon,rikverc salter,poluosovine kompletne,alnaser,ulje ako treba,nosac mjenjaca veliki,nosac dole na mostu,sarafe na zvonu i skines mjenjac..

eto to ti je sta trebas skinuti..

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisam nikad radio ali mislim da nije tesko mi zvuci onako u najmanju ruku neozbiljno.

 

Ne velim da je neka kvantna fizika,ali kao prvo treba alata,prava dizalica,a i treba imat nekog pojma o mehanici.

 

Vecina nas ovdje zna nabrojati kako i kojim redom idu koraci,vecina ni vjerojatno i uspjela to nekako napraviti,ali brijem i da bi trajalo i da bi se napatili jedno 10 puta vise nego netko ko zna.

 

Nadi bar nekog od frendova tko je to bar jednom radio jer na ovaj nacin mislim da ces raskopan auto na slepi vozit u servis pa ce te to kostat ko tri izmjene kuplunga

Link to comment
Share on other sites

ah jednostavno je sve osim kad vracas getribu natrag, trebas dobro ucentrirat lamelu tako da kad vracas getribu nebude muke pogodit spojnicku natrag. (ili imas strganu spojnicku s kojom ucentriras 100%)

 

ako nemas grabu ili dizalicu nahebes se extra da dignes ju.. treba vas dvojca.. sam ces ju spustit na pod ali neces ju sa poda moci dignuti osim ako imas dobre volje, mali trbuh i jake ledjne misice :)

 

ja na kadetu skidao xy puta sam sam sam, jedino mi baba pomogla vrtit flasencug kad sam vracao natrag, otprilike pola dana posla laganog tempa sa pauzom za gablec :D

 

 

0. skines oba kotaca da imas ih pod pragovi ako srusis auto, nzm da li na vw od sarafis poluosovine ili su nabijene unutra, ako su nabijene onda moras maknut centralnu maticu, pa kuglu i scukat van poluosovinu

 

1. otpojis kuplung sajlu/mehanizam

2. otpojis mjenjac biralicu

3. krenes redom skidat sarafe sa zvona getribe (usput ti smeta pokoje crijevo, plastika i sl. i mozda imas nosac motora koji je u biti nosac getribe)

4. izvuces ju sa motora na pod (ako te ne hebe H most ako ga imas)

5. osloboditi se druk lezaja, odsarafljujes zamasnjak i u krilo ti padne on i lamela.

 

6. a sad sve reverse ;)

 

 

-------

nesto sam ziher fulao ali nisam puno fulao, ima tu deckiju sa vau vau koji to prosli ako im se da pisat.

 

zakljucno to ti je dobra zajebancija za prvi put, ako imas zivaca i alata kreni, za 2 dana bus gotov i zadovoljan.

 

 

p o zzz bOzO

Edited by bOzO
Link to comment
Share on other sites

ako nemas grabu ili dizalicu nahebes se extra da dignes ju.. treba vas dvojca.. sam ces ju spustit na pod ali neces ju sa poda moci dignuti osim ako imas dobre volje, mali trbuh i jake ledjne misice :)

 

 

a u kurac bozo, pa ja svoju 6brzina sam, jedva, dignem, a od punta mogu i jednom rukom. a razvijen sam ko i ti otprilike :lol:

Link to comment
Share on other sites

za pola sata je dole, jep..

 

2bicko

1. kod mene je getriba veca od motora, dok pikam spojnicku jedva ju uvucem kraj kraka sasije

 

2. nizi sam od tebe za pola metra, tako da kad mi je auto na tronoscima auto mi je do zuba :D moram se popet pod haubu i legnut na motor da bi digao getribu koja ima 7 kila manje od mene

 

 

jesmo sad isti? :P

Edited by bOzO
Link to comment
Share on other sites

ja sam sam skinuo svoju 6 brzina getribu za sat vremena.. S tim da moram skinuti i hladnjak vode prije... Ali vratiti natrag?

 

3 čobana nisu dosta i izjebali se ko mali majmuni..

 

2 krokodilke, 7-8 klocni...

 

Zajebi radnju, plati majstoru..

Link to comment
Share on other sites

ja sam sam skinuo svoju 6 brzina getribu za sat vremena.. S tim da moram skinuti i hladnjak vode prije... Ali vratiti natrag?

 

3 čobana nisu dosta i izjebali se ko mali majmuni..

 

2 krokodilke, 7-8 klocni...

 

Zajebi radnju, plati majstoru..

 

 

joj daj ne hrani :P dex ti ju je sam digao gore jer je poludio od tebe i kombinacija... :drink:

Link to comment
Share on other sites

moga bi ja to bez greške odraditi,ali ako je 500kn, budem platio, iako mi je izazov uhvatiti se takvog nešto.neznam jedino jeli spojnička ima kakav osigurač i da li treba posli centrirati korpu,lamelu.ma da sam samo jednom vidija kako se to radi upustija bi se u to,jer uvik ima neka caka

Link to comment
Share on other sites

još nešto me zanima, kakva je situacija sa dvomasenim zamašnjakom,jeli ga treba mijenjati ili ostaviti ili ako je sad dobar hoće li izdržati još jednu turu sa novom lamelom i korpom?sve me to još muči jerbo nisam se još odlučija da li ići na neki komplet kit sa jedenomasenim zamašnjakom ili kupiti samo oem korpu i lamelu pa zamijeniti.80% sam siguran da će kroz dogledno vrijeme na auto vems i t3 turbina,možda 28rs,pa me sve to muči,šta i kako sad ili prodati sve pa uzeti type s accord i glumiti obiteljskog čovjeka.

Link to comment
Share on other sites

to je ta dilema, 2900kn oem korpa,lamela ,druk ležaj + 6000 i nešto dvomaseni zamašnjak,helix je 8500kn.prominim korpu lamelu,a ono nakon pola godine ode zamajac.budem još razmislija,trebam razgovarat sa ministrom financija hoće li mi odobriti investiciju,jer bi ministar volija svoje auto imati

Link to comment
Share on other sites

A kak bi mogao sjebati semeringe? Pa nije to Fiat.

Možda skidaju unutarnju flanđu (onu iza bloka motora) jer im je problem kasnije za skinut/stavit getribu :doh: :lol:

 

Pola sata getriba dolje.. pa da.. ako si vec skidao istu i ako imas dosta pomoci od kolege i pneumatskog alata :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...