Jump to content

1.8T problem


Recommended Posts

neki dan sam osjetio da je auto izgubio dobar dio snage i povecala se potrosnja, vag com je izbacio gresku P1557 - Charge Pressure Control

 

malo sam guglao i na vwvorteksu skuzio da se radi o ovome:

 

slika0044.jpg

 

koliko sam skuzio, to je pumpica koja pusta uljne pare iz glave natrag u usis, ako se zastopa dolazi do povecanog tlaka u glavi....

 

svasta sam procitao, od toga da se to da zalijepiti nazad, pa da i kad kupis novi da ga treba malo pojacat ljepilom ili smolom jer je taj dio jako osjetljiv, neki kazu da je to pucanje normalna stvar i da se to tak i tak mora mijenjati svakih 60tkm, neki kazu da su to potpuno izbacili iz motora kada su stavili oil catch can ali bez objanjena sto i kako su napravili...

 

simptomi su svima isti a to je povecana potrosnja i gubitak snage

 

sada me zanima savjet od nekog ko se kuzi u to sto napraviti: kupiti novo bez razmisljanja, lijepiti, izbaciti tu pumpicu van, da li se to stvarno redovito mijenja svakih 60tkm...

Link to comment
Share on other sites

Taj ventil oduska motora nema nikakve veze sa potrosnjom.

Sto se tice pada snage ne utice na tlak punjenja, posto ima jednosmjerne ventile (nepovratne) koji otvaraju prema potrebi tlak - podtlak. Na tlaku propusta na usis prije turbine, a na podtlaku u usisnu granu. U oba slucaja se ventili otvaraju kad se zbroje tlak i podtlak.

Sifra koju si dao znaci da imas problema sa tlakom punjenja, zasto postoji dosta razloga (kao sto su npr. ...... nekakav problem na turbini, N75 ventil za regulaciju tlaka punjenja, crijeva, interkuler, zastopan katalizator)

Link to comment
Share on other sites

bilo je i meni malo cudno zasto bi to utjecalo na potrosnju al je nekoliko ljudi napisalo to kao simptome sto je i kod mene slucaj... greska se pojavila nakon sto je ova cijevcica pukla na pol.

 

katalizator se upravo spremam skinut dolje, nadam se da je to...

Link to comment
Share on other sites

Ak trebaš napraviti boost leak check, ja imam složen čep sa autoventilom koji nabiješ na usis poslije MAF-a. Makneš PCV ventil iz usisa, začepiš rupu, makneš čep od ulja i nadrukaš kompresorom tlak.

 

 

 

LP

 

 

Za ovakav test, svi usisni ventili bi trebali biti zatvoreni, tj. niti jedan cilindar nebi smio biti "na vagi" jer bi gubio tlak preko auspuha.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...