Jump to content

Usisna grana delta


Recommended Posts

Evo jedno pitanje.

 

Dakle na motor od integralke 16v bi stavio usisnu granu od kappe 16v turbo. Problem je što je ta rana od kappe dosta duža od integralkine stock koju nemam niti mogu nabaviti, te da bi instalirao kappinu granu trebam micati kutiju ventilatora što mi i nije neko rješenje. Druga opcija je da jednostavno skratim usisne kanale i koletor tako zavarim. Da li bi to kraćenje usisnih grana utjecalo na performanse i na kaj moram paziti?

Link to comment
Share on other sites

koliko moras skratit?

 

Uglavnom ako skracujes gubis malo u donjem rezimu ,ali dobijes u gornjem.

Ali ako nesto malo skracujes nece to bit nesto drasticno.

 

Ovo je ovako opcenito jel ima tu dosta faktora koji utjecu.....uglavnom u tvom slucaju da malo skratis bi trebao izgubit nesto sitno u donjem rezimu rada...

Link to comment
Share on other sites

već je bilo spojeno al loše pa sam sve izvadio

i bilo je spojeno da se normalno pali ventilator on/off iznutra samo bi brzine ventilatora trebao izabrat ispod haube,to ću riješit s nekim relejem da sve brzine rade na serijske komande

toplo/hladno,za puštanje vode u kiler sam isto morao otvarat haubu al to ćemo iskemijat preko sajle na serijski botun

moći ću i prebacivat smjer puhanja jer je on preko one zelene šipkice spojen na instrument tablu i te klapne su mi sve ok

najmanji problem je učvrstit kutiju na pleksiglas ili leksan i zašarafit i dovući zrak s rešetke haube da ne vuče iz motornog prostora

tako je plan i brat me uvjerava da je sve to nikakav problem a kad počmemo radit vidit ćemo kako će biti :lol:

 

stavit ću ti kasnije slike te male kutije mada je brat nedavno vidio i kutiju od neke škode i kaže da bi ta bila bolja,ne znam kako će sve biti dok ne montiramo

a nećemo montirat tako brzo jer mi je to grijanje baš zadnja stvar na lanciji,moram prvo imat boost,amortizere i kočnice :rofl:

Link to comment
Share on other sites

možda misli na vijke jer se serijska grana šarafi sa dužim a na ove grane ne može ući duži vijak nego trebaju pržunjere sa maticama

nemam s tim problem jer je do nedavno bila ova goraninijeva grana

 

CIMG3835.jpg

 

evo slike kutije grijanja od pola,ne znam još šta će biti i oću li je koristit ili nabavit neku drugu

 

11012011013.jpg

11012011014.jpg

11012011015.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobro izgleda ova kutije, a još ako se da spasati s komandama. Meni se jednostavno neda više kemijati s tim pizdarijama. Fino smontiram drugi tjedan usisnu na nju nabacim injektore od theme 16v turbo, pospajam sve i ako bog da (i vrijeme) drugi tjedan bi treba paliti.

Link to comment
Share on other sites

sad vidim,nisam to znao :D

meni su ovi siemens tanki injektori pa možda prođe,ako ne radit će brusilica

hvala alfa :thumbsup:

 

Ne bude islo, imam ih i ja pa ne ide, trebas ih odrezat, samo je bed sto kad ih jednom odrezes... nema povratka :D

 

 

 

 

KIMI - koliko mi se cini to je 0385 ...

Link to comment
Share on other sites

znam,probat ću pod kutom rezat da ostane navoj

ma kako bude,ni ne želim vraćat se na staro :D

 

KIMI

bio je original od integrale 16v turbo,isti je i kod evo1

t34 sa .48 a/R kucistem

bilo sve ok samo je bio mrtav do 3500okretaja

twinscroll lancije imaju PUN BOOST već na 2500-3000,ovisi o turbu i valjda o bregastima

http://www.scara73.it/turbine/turbo7.htm

evo i jedan twinscroll fiat coupe s istim motorom

Untitled-320copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...