Jump to content

Formula 1 skinuta s HTV-a!


matija0311

Recommended Posts

A stvarno je ogromna razlika jel lova od pretplate ide ravno HRTu ili prvo drzavi pa onda HRTu :lol:

 

 

i dio RTLu i dio NOV@ Tv...

 

O tome kako RTL i Nova nisu politički upravljane, ne bih...o tome kako je HRT državna firma koja za razliku od INE/Carine/HŽa/HEPa/etc je politički korigirane, isto ne bih...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ma poserem se na svu tu hr tv reprodukciju i Njihove seherezade, esmeralde i neznam sto.....

samo se nadam da ce bit na nekom od programa koji su na maxtv-u a da ne melju svapski

 

i jos im se jednom poserem na njihovu tv pretplatu koja je skuplja 30kn od maxtv-a

 

e da hebo im opet svima pas mamu, da im hebo sve ih treba u zatvor potrpat, neka se vise rasproda cijela drzava, jel je to izgleda jedina sansa da nam bude bolje kad nam netko drugi bude odredivao sto cemo radit.

 

 

btw koliko je u ostalim drzavama tv pretplata???

Link to comment
Share on other sites

Činjenica je i da banda ne bi bila pred bankrotom usprkos ogromnim parama od pretplate,(čini mi se da sam čuo da je to preko milijardu kuna godišnje) , da otpuste hrpu neradnika koji su se nakotili po rodijačkim vezama...e da,a nije im bilo skupo davat milijune za neke "zvijezde" koje pjevaju,plešu,seru,prde,smrde i neznam kaj...

 

sve te "zvijezde" zarađuju novce fyi...osim toga...po zakonu HRT kao nacionalna tv (dakle NE KOMERCIJALNA) ne smije zarađivati novce (na kraju godine kad se podvuče crta)...i kako su oni koje si birao donjeli zakon o HRTu, mora zadovoljavati nacionalne interese...tipa...obrazovnog/dječjeg/dokumentarnog/manjinskog/vlastite proizvodnje/etc programa...trebam li ti reći kako se sponzori grabe za proizvodnju i financiranje programa o mađarskoj manjini u HR ili obrazovni program za slijepe...na televiziji radi cca 1500 ljudi trenutna 3 programa...sad o tome kolika je ta hrpa o lkojoj ti znaš...ne bih...ali vidim da sve znaš o tv produkciji i troškovima pa onda da ne širimo...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

btw koliko je u ostalim drzavama tv pretplata???

 

Primjerice, u dijelu Belgije s francuskim i njemačkim govornim područjem godišnje se za televiziju plaća 149,67 eura, a za autoradio još dodatnih 26,72 eura. Bez obzira koliko televizora ima u jednom kućanstvu plaća se jedna pristojba, no za svaki autoradio plaća se po jedna pristojba. Za radioaparate u kućanstvu ne plaća se ništa. Godišnja pristojba u BiH iznosi oko 36 eura, a plaća se telefonskim računom. Česi plaćaju 42,15 eura godišnje, no od iduće godine plaćat će 50,58 eura, a već se zna da će 2008. godine plaćati 56,90 eura. Češki je model sličan hrvatskom, pa tako kućanstva plaćaju jednu naknadu bez obzira na broj aparata, a tvrtke po jednu pristojbu za svaki uređaj. Međutim, češka javna televizija od 2008. godine neće moći emitirati reklame i teleprodaju izuzev marketinga vezanog za sportske i kulturne prijenose. Danci imaju odvojene pretplate za televizore u boji (280 eura godišnje) i za one crno-bijele (oko 175 eura), a za radio plaćaju oko 45 eura godišnje. U Finskoj godišnja TV pretplata iznosi 200,70 eura, a u Francuskoj 116 eura. Javna televizija u Grčkoj financira se neizravno, preko računa za električnu energiju, a pretplata iznosi 51,60 eura godišnje. Islanđani godišnje izdvajaju pozamašnih 349,59 eura, ali imaju popust za crno-bijele televizore i one koji imaju samo radioprijamnike. Godišnja pretplata u Irskoj iznosi 158 eura, no stariji od 70 godina oslobođeni su plaćanja. Talijani po kućanstvu izdvajaju 99,60 eura godišnje, no probleme RAI-ju stvaraju neplatiše kojih ima oko 10 posto. Apsolutno najjeftinija pristojba plaća se u Rumunjskoj (12 eura godišnje), a za javne televizije malo izdvajaju na Malti (34,40 eura), u Slovačkoj (42 eura), Poljskoj (47 eura) i Makedoniji (54 eura godišnje).

 

Njemačka je otišla korak dalje i planira uvesti porez na pristup televizijskim i radijskim programima putem Interneta. Njemački mediji prenose da su se čelnici saveznih država već usuglasili da bi takvu pretplatu trebalo uvesti, čime su izazvali niz kritika. Tako bi ubuduće njemačka kućanstva i tvrtke, koji inače ne plaćaju pretplatu, dobile račune za plaćanje novog poreza od 5,52 eura mjesečno, koliko se sada plaća za pristup radiostanicama.U Njemačkoj postoje dvije vrste pretplate: jedna obuhvaća radio i televiziju, a druga samo radio. Prva mjesečno stoji 17,03 eura (204,36 eura godišnje), a samo radijska 5,52 eura mjesečno (66,24 eura godišnje).

Link to comment
Share on other sites

i dio RTLu i dio NOV@ Tv...

 

O tome kako RTL i Nova nisu politički upravljane, ne bih...o tome kako je HRT državna firma koja za razliku od INE/Carine/HŽa/HEPa/etc je politički korigirane, isto ne bih...

 

Koliko love ide kojoj televiziji...? :huh:

 

Nisam rekao da RTL i Nova nisu pod utjecajem politike, ali HRT bi radi novca koji dobiva iz pretplate morao biti nezavisan... A vjerojatno je jos najvise pod politikom.

 

Znaci za 70tak kn po pretplatniku/TVu svaki mjesec, dobijemo to da neki stari film mozemo gledat bez ili s malo reklama :lol: A od informativnih emisija imamo recimo talk show Peti dan :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Kolko zaposlenika? Sinko,ima ih HRT trenutačno 3400 ,a ne 1500 ( izvor Bussines.hr ,intervju dao Josip Popovac v.d glavnog ravnatelja - članak od 19. studenog 2010. ) osim ak nisu za 2 mjeseca otpustili 1900 ljudi... tako da i dalje stojim kod svojih tvrdnji...

 

HRT = hrvatska RADIOtelevizija...ja sam bio uvjerenja da govorimo o tv prijenosu Formule a ne o radio prijenosu...- zajedničke službe koje opslužuju TV i Radio...aka na TELEFAKINVIZIJI radi "HRPETINA" od 1500 ljudi

Link to comment
Share on other sites

HRT = hrvatska RADIOtelevizija...ja sam bio uvjerenja da govorimo o tv prijenosu Formule a ne o radio prijenosu...- zajedničke službe koje opslužuju TV i Radio...aka na TELEFAKINVIZIJI radi "HRPETINA" od 1500 ljudi

 

A na radiju ostatak od 1900? A oni svi se ne financiraju iz iste pretplate ili? Opet dolazimo do toga da racionaliziraju broj zaposlenih - imali bi za formulu,kvalitetnije filmove,novije serije,faking Barcelonu-Real i tak dalje...dakle opet stojim kod svojih tvrdnji i stajat ću i dalje...

Link to comment
Share on other sites

BiH 36 eura

Česi 42,15

Francuskoj 116 eura

Grčkoj 51,60

Talijani 99,60

Rumunjskoj (12 eura godišnje)

Malti (34,40 eura)

Slovačkoj (42 eura)

Poljskoj (47 eura)

Makedoniji (54 eura godišnje).

 

 

 

Bome onda mi sa 120E ili koliko vec tocno u ovom krsu od zemlje jako fino stojimo :lol:

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

čitaj polako što sam napisao...miči usnicama...pogotovo onaj dio o zajedničkim službama...tu vrlo uspori...pričekaj 5 min...slijedi prosvijetljenje!!!

 

ocito si previše tinte jutros popio pa ti je još mračno

 

Svoj program je naslovio 'Gospodar si riječi koje si nisi izrekao' u kojem bi do 2014. HRT broj zaposlenika sa 3.500 smanjio na 3.000 bez da se ugrozi supstanca. Na HTV-u bi broj zaposlenih tada bio 1.900, na HR-u 550, u GP-u 150, dok bi u Općim i zajedničkim poslovima bilo zaposleno njih 450.'

 

 

sto bi po tvom bilo da ce na htv primat ljude a na ostalim otpustat... previse tinte

Link to comment
Share on other sites

A na radiju ostatak od 1900? A oni svi se ne financiraju iz iste pretplate ili? Opet dolazimo do toga da racionaliziraju broj zaposlenih - imali bi za formulu,kvalitetnije filmove,novije serije,faking Barcelonu-Real i tak dalje...dakle opet stojim kod svojih tvrdnji i stajat ću i dalje...

 

Ma samo ti stoj gdje hoćeš...nego koliko slušaš radio za tih 30kn koliko daješ mjesečno ? ono, pratiš ozbiljnu glazbu, cikluse iz lisinskog i to? vidim da ti je taj segment programa vrlo ok jer se protiv njega ne buniš...isto vjerujem da ti klinci gledaju super obrazovni program na RTLu...ili da ti je super Nedjeljom u 2/Putujemo u 3PM/etc tip programa na Novoj...kaže stara narodna "svako tele ima svoje veselje"...ja razumijem da je tebi ok davati mjesečno više za slivne vode i spomenarinu nego za HRT i ok...sto žena, dvesta sisa...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno meni je NOVA TV bzvz, totalno, farma, big bratac i slicna super talent sranja ne pratim, gledam Hrt 1 gotovo svako jutro od 7 do 7.50. prije nego sta zbrisem na posao a kad dodjem doma pustim nesto samo da se vrti na Tv, ma sta god da bilo...pogledam panoramu i volim pogledat more kao i putujemo u 3pm...ostalo sve manje vise..da i naravno Jelovnici izgubljenog vremena...

Po mom misljenju to su odlicne emisije.

Svaku vecer (sad ce rec da sam kao starac) pogledam dnevnik na Hrtu, jebi ga volim pogledat sta se dogadja.

Rtl gledamo tj trpim zenino silovanje sa Seherezadom i Ezelom ali i nju lagano popusta. Oni isto imaju tu i tamo interesantnog materijala...

Placam pristojbu i boli me kifla, imao sam Max Tv prebacio ga starcima i sad u drugom stanu ga nemam i iskeno mi niti ne fali previse...

Zao mi je jedino Formule jel ta dva sata u ned je mir u kuci i zena se navikla na to i zna da je to ekvivalent njenim sapunicama, isto tako i trening u subotu.

Stvarno bi volio da rukama i nogama probaju zadrzat formulu ako ne cu morat kupit neki resiver da mogu hvatat talijane i pogledat F1...

Link to comment
Share on other sites

E majke mi stari mi gleda onu tupavu emisiju More svake nedelje... davi nas s time i bogme ne vidim koi je tu vrag zanimljiv, apsolutno isti reportoar svake nedelje;

 

1. Ribari koji se bune na malo ribe, skup dizel i ine pizdarije

2. Neki mulac koji se našo obnavljat stopedeset godina stari drveni brod , obnavlja ga već dvije godine, i dosad je stavio četri nove letve.

3. Nešto o maslinama

4. Neki mulac koji plovi svojim brodom i priča priče

Link to comment
Share on other sites

znaci kad su u pitanju davanja, nasa draga republika se ravna po belgiji i takvim zaemljama, a kad su place u pitanju onda po rumunjskoj i cudimo se kad se zaduzujemo i kad je pola HR gladno, divna nam ne drzava, nema sto, neka samo dodu neki normalni ljudi i kupe sve i spase i eu od propasti, jel kad udemo u eu, sjebali budemo i nju

Link to comment
Share on other sites

E majke mi stari mi gleda onu tupavu emisiju More svake nedelje... davi nas s time i bogme ne vidim koi je tu vrag zanimljiv, apsolutno isti reportoar svake nedelje;

 

1. Ribari koji se bune na malo ribe, skup dizel i ine pizdarije

2. Neki mulac koji se našo obnavljat stopedeset godina stari drveni brod , obnavlja ga već dvije godine, i dosad je stavio četri nove letve.

3. Nešto o maslinama

4. Neki mulac koji plovi svojim brodom i priča priče

 

:lol: jedino šta je tupavo si ti

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...