Jump to content

Getriba Golf 4 TDI - nesto ce cuje!?


Recommended Posts

Na Golfu 4 tdi 130 ks, cuje mi se neko rostanje, ajmo rec, ali samo kad usporavam, i to kad pustim gas na 2000 obrtaja pa do 1000, onako lagano se cure rrrrr, i to mi se na -15, -20, znalo cut kad upalim auto, i bio sam zvao nekog mehanicara, i on mi rekao, a to kao dok se ulje ne ugrije, nije to nis..

 

al sad me vise pocelo zivcirat,i vidim da nije samo to zbog toga, jer sad nema minusa, i bojim se da se nebi rasula.. danas cu narucit novo ulje i promjenit.. mozda ga fali il je vec staro..

 

al sto bi jos moglo bit? jesu mozda popustili lezajevi u getribi? diferencijal dobio po picki?

Link to comment
Share on other sites

jel moguce da je do ulja? tj. da fali ulja? dal isparava ulje na tim getribama?

 

zna li ko dobrog majstora za getribe? da odvezem i da je rastavi i vidi sto je? po mogucnosti da je blize, ali ako i nije otic cu i do zg..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

ma getriba je.. sutra idem vidit, ako fali ulja slucajno, ulit novo, a ako ima.. vozit dok se ne raspadne.. vjerojatno je dobio lezaj na diferencijalu..

 

to se sve da jos spasit..jeftinije ti je lezaj zamjenit nego novu getribu..koju ces puno platit posto imas 6 brzina

Link to comment
Share on other sites

imas simptome ko moj frend kojem se zupcanici na diferencijalu raspali (2-3njih su bila krhnuta) i onda su oni "pojeli" osovinu piramide. kod njega se cuje samo kad se pusti gas i kad se ubaci u ler kad auto ide... ne radi se o golfovoj getribi u ovom slucaju ali se dogada jako slicna stvar.... kak got okrenes nece ti biti na zalost jeftin popravak jer da bi skinuo i stavio getribu treba ti minimalka 100€ pa dijelovi koji mogu biti skupi jer ovo su samo nagadanja kaj je sa getribom, pa majstor koji ce to sloziti....

Link to comment
Share on other sites

cca1500kn nije puno, ja kupio ljetos. od nize navedenog zaca..

 

 

 

 

Evo ti broj lezaja diferencijala, pa zovi Zubak-Velika Gorica:

002 517 185 A .........dimenzije su 46X75X18.

Imam cijene iz njemacke Etka-e koje su stare cca 4 godine, oba lezaja u Njemackoj su tad bila 52€

Link to comment
Share on other sites

kontaktirao sam kimi-ja, i zvat cu tog zaca.. i gdje mi bude povoljnije tamo idem..

 

kako je bas morala sad otic, kad sam u najvecoj recesiji.. :(

 

ako ti sta znaci imam istu takvu getribu za prodat pa ti mogu pomoc da ti dam na rate ako je uopce otisla....:)

 

moj broj ti je 0955438668

Link to comment
Share on other sites

ako ti sta znaci imam istu takvu getribu za prodat pa ti mogu pomoc da ti dam na rate ako je uopce otisla....:)

 

moj broj ti je 0955438668

 

najprije cu je odvest na rastavljanje pa da vidim koliki je kvar.. :)

 

hvala.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

nemoj uopće rastavljati nego lijepo pripremi pare za drugu getribu... Popravak će te izaći skuplje i nikad neće biti tiha kao neotvarana getriba...

 

Oštećeno je kučište ležaja, ležaj diferencijala, možda i koji zub na piramidi i diferencijalu...

Link to comment
Share on other sites

joj G al seres, to sto tebe deru ne znaci da ce i njega

 

NIKAD, ali NIKAD popravak , tj. zamjena lezaja nece biti skuplja od duge neotvorene getribe za koju nemas pojma kakvo je groblje unutra

 

za neke lude cifre, tj. deranje love nemam, i nisam jelen.. :D

 

i ako mi bude preskupo, ja cu vozit dok se ne raspe..

 

ali nadam se da nece popravak biti toliko skup..:)

 

ja cu vjerojatno sutra ili prekosutra smonitrat je dole, i stavljamo je u bunker i vozimo k majstoru s kojim se dogovorim.. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...