Jump to content

otvoreni-zatvoreni diff, brzina proklizavanja, najbolji grip


Recommended Posts

Nije li 20% previše? Kao na 10% je nabolja trakcija...

 

Ali mislim da će biti red postaviti G senzor i onda malo usporediti... A neznam jel bi kako bilo moguće napraviti algoritam koji će automatski pomicati postotak proklizavanja uspoređujući očitanje sa g senzora.. Ono realtime? Naravno u određenim granicama (recimo min10 max30%)....

 

To znači da TC MORA uspoređivati brzine sva 4 kotača...

 

A znaš u čemu je problem? Dođeš na SR, i sčenđaš prednje gume staviš slikove (nemaju isti opseg). I još ako sčenđaš i zadnje gume (tanje, manje), dođeš da ti ništa više nije naštimano kako spada... Niti jedan senzor više nije baždaren...

 

E sad, očito je potrebno imati realtime pomicanje onoga kao što sam rekao...

 

Jel me pratite? Moja ideja je bila sljedeća:

Zašto bih mjerio zadnje kad imam otvoreni diff, kad znam da će i tako samo jedan kotač paliti cestu, i onda samo mjerim razliku brzine pogonskih kotača (koji su uvijek jednaki i imaju jednake koeficijente brzine na senzorima) i tako gušim snagu.. Kad ono čorak! :huh: Oba proklizuju zajedno i vrte se istom brzinom... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje, iako samo teoretski, praktično ćemo vidjeti po mjerenjima. Jel bolje da oba proklizuju zajedno istom brzinom pa makar i 20-30% ili je bolje da je jedan statičan, a samo jedan proklizuje idealnih 10%?

 

IMHO je bolja prva situacija za ubrzanje... Jer koliko me sjećanje služi kad mi proklizuje i moram zakrenuti volan da ide ravno, onda ne ide sa mjesta... Ako pak škripi, ali ide ravno bez korekcije volana, onda prilično jebeno ubrzava...

 

Opet, trebati će mjeriti vremena i g silu...

 

2fire: jel ima naznaka kad će firmware sa sparkcut ulazom? Ili da koristim retard trim ulaz? Iako mi to malo glupo kao TC koristiti...

 

Spominjao si sparkcut ulaz sa postotkom. Što znači 10% cut? Ili 25%? Jel 25% znači u svakom ciklusu motora skine po jednu iskru svaki puta sa drugog cilindra? To znači da ne smijem koristiti preko 25% cut?

Link to comment
Share on other sites

To je na 2500rpm kad stojim na mjestu.. A koliki je spark cut kad se vozi prva druga?

 

I jel ima naznake za novim firmware koji će imati tu opciju da više spojim svoj TC na VEMS (valjda neće sve u zrak odletiti :lol:)?

Link to comment
Share on other sites

postotak proklizavanja ovisi o gumama i njihovoj temp.

ako imaš G- senzor možeš testirati koji postotak najbolji za tvoje gume....

 

A kad ideš na rejs ubaciš si podatke o trkaćim gumama a ne cestovnim.. kolko ti treba - 5 min. da se spojiš i promjeniš 2 broja....

Link to comment
Share on other sites

Da da. To znači da moram testirati sve kombinacije guma koje imam, i sačuvati si postavkee...

 

Ali kad bi mogao realtime mijenjati postotak ovisno o g senzoru bi bila jebenica.... Samo nemam ideju kako složiti takav algoritam..

Link to comment
Share on other sites

da, al ti je sranje ak naletiš na malo manje gripa pa ti onda priguši motor, pa onda kad opet ulovi dok se digne boost opet.... kod atmosferca je to lakše jer puno brže reagira...

 

neznam kak bi to radilo sa g- senzorom.... probaj pa javi :D

Link to comment
Share on other sites

posto imas iza speed sensor mozes derivacijom brzine vaditi ubraznje.

Tako ja radio dok podesavao TC.

 

Kako radim derivaciju? Nešto tipa svakih xms, vidim koliko je impulsa naslagao? Ili svakih 40 impulsa vidim koliko je vrijeme?

Ne, ne. To je brzina..

Trebam spremiti history broj impulsa i onda razliku sa sadasnjim brojem.. :)

 

Dobra fora... ;) Toga se nisam sjetio! :doh::frusty:

 

ako mu skidas snagu s dodavanjem goriva, skidanjem paljenja boost nista ne pada.

S regulacijom boost TC je prespor.

 

Hoćeš reći da bi mogao motor zaljevati i bez skidanja iskre malo ga gušiti? Ili baš moram skidati iskru?

 

A zar nećeš svaki put kad skineš iskru malo goriva baciti na ispuh jer nisi spalio smjesu? Pa dođeš na isto?

 

Koliko ja znam na blokadi boost ko lud skoči bez WG-a... Jel tako? :huh:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

meni s iskrom na mokrome super radi. Sprobavao i po djelomicnom snjegu, ljepo linearno vuce, istina cca 6s do 57km/h, ali sta ces :).

 

Ne laži da radi, naprao sam te iz nule. :P

 

Pussy napravio si firmware ali ga nedas: :lol:

 

Ma, frajer te obmanjuje...samo da te još uspori. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...