Jump to content

2.0 tfsi vag problem


Recommended Posts

WD40 bi mogao imati ima pravo. I ja sam čuo da znaju injektori krepavat na GTI-ima.

 

ne znaš o čem pričaš, primi se bad company-ja rađe :P

 

on topic: kakve su to gluposti 'to im se događa', kakav god problem nastane na nekom autu odmah se to računa kao neka boljka ili? auto je očito sjeban iz xy razloga i ne valja, ne znači da se na svakom to događa, ja znam tih gtija pun k uključujući i svog i nitko nije imao problem sa injektorima, eto :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

hahaha Hrvoje, jepemtiii, još mi nije stigao BC, ali zato haklam Heroese i mislim da bi te uništio! Stvarno WD40 ima pravo, iz Sesveta je jedan lik imao problema s GTI-em. Mjenjali su lambda senzore, ma svašta nešto i na kraju su išli mjeriti protok goriva na injektorima u Bosch servis u Sesvetama i ispalo je da je jedan injektor "zaštopan", pa su ga zamjenili. Sada auto ide normalno. Prije tego je dimio, cukao, pregrijavao se itd., a vlasnik kaže da je auto išao dobro. Sada ide jednako dobro, ali bez tih simptoma.

Link to comment
Share on other sites

Injector goriva, bobina a mozda i nepravilno-prejako stezanje svjecice (mada sumnjam posto je uvijek problem u toj 3 svjecici pa nevirujem da je netko glup toliko puta prejako stegnuti).

 

Tlaka im je u servisu pročitati koji je propisani moment i stegnuti moment-ključem,bolje na ruku pa dok ne krcne u kostima ili ne provrti navoj. :doh:

Link to comment
Share on other sites

Nerjetko nailazim na samo pritegnute sviječice i eto nijedna nije počupala navoj nit odletjela s bobinom u haubu... turbo il neturbo motori sejm :cool:

Njemu se to događa uvjek na istom cilindru.. pa to s pritezanjem nedrzi vodu sem ako navoj nije sheban prvi put pa se sviječica drzi samo na onoj podloski jer je navoj siri neg inače. Bobinu su mjenjali kaže.. onda ostaje samo injektor.

Mnogi gti-evi su crknuli zbog injektora... jer su premalo davali benge i il izgori ventil il karike....

Rasklopio sam jednog na 14tkm jer je trosio puno ulja (pod garancijom) i vozio je kasnije dok mu nije riknula dizna negdje na AC i vlasnik je dobio nov motor al mislim da je vw pokrio 80%.

Pomorac te nije nikad iživljavano na motoru a pretezno ga vozila žena (dok je on na brodu). Mislim da je ražen negdje u ST il ZD.

 

Trebalo bi stisnut servis u kojem je to rađeno:thumbsup: da nađu

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

Meni se topucanje svjecice dogodili na Oktaviji. Imala je tada oko 100 t km. Odlomio se komad svjecice, puko je klip, ventil se sasuo, samljela se turbina, i komadic ispao na auspuh. Vratio sam je lizingu i rekao nikad vise tfsi. E da, to se sve dogodilo na autoputu na brzini oko 160 kmh

Link to comment
Share on other sites

Meni se topucanje svjecice dogodili na Oktaviji. Imala je tada oko 100 t km. Odlomio se komad svjecice, puko je klip, ventil se sasuo, samljela se turbina, i komadic ispao na auspuh. Vratio sam je lizingu i rekao nikad vise tfsi. E da, to se sve dogodilo na autoputu na brzini oko 160 kmh

 

vrlo vjerovatno ti je prvo pukao ventil, pa upao u cilindar i polomio ostatak.

 

imho nist cudno za tfsi motore, dok dode euro norma 6 onda ce ti problemi biti rijeseni.

Link to comment
Share on other sites

Pitam te kakve to veze ima s ovim problemom na TFSI-u?

 

pa jer budu onda morali ugraditi mjerac tlaka za svaki cilindar i imati closed loop za gorivo, iskru, boost ... Znaci ecu ce raditi posao kak treba i necu motori knockati i raspadati se kao ovi TFSI. Ali vjerovatno ce nesto drugo zasrati :).

Link to comment
Share on other sites

pa jer budu onda morali ugraditi mjerac tlaka za svaki cilindar i imati closed loop za gorivo, iskru, boost ... Znaci ecu ce raditi posao kak treba i necu motori knockati i raspadati se kao ovi TFSI. Ali vjerovatno ce nesto drugo zasrati :).

 

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...