Jump to content

2.0 tfsi vag problem


Recommended Posts

imam ponudu za zamjenu auta...

radi se golfu 5 gti sa 2.0tfsi.decko je vise umoran od problema koji ima na masini..

 

vec 3ci put mu se dogodilo da svjecica na trecem cilindru jednostavno PUKNE

 

u ovlastenom servisu kazu da je krivac nase lose gorivo i njegov nacin voznje .LOL

pa ako ima netko tko zna o cemu je stvar,mozda bi uzeo taj auto,al ovako da ga uzmem pa otvaram motor svako 10t km neda mi se.

 

zasto se to uopce dogada i ima li netko iskustva s takvim istim problemom?

Link to comment
Share on other sites

na leonu ima jedna rupica na haubi,donjem ojacanju, kroz koju kad pada kisa, ili peres auto voda curi direkt u 3 svjecicu na cilindar i svjecica obicno rikne, nakon sto npr. jednom operes auto, pa se ta doticna rupa treba obavezno zacepiti, silikonom, nekom diht masom ili sl.

 

ne znam jel kod serijskog auta se kroz nju kaci ona izolacijska oplata, ali uglavnom pravi problem

 

e sad jel na golfu isti problem ne znam, al ovo se bas dogadja na 3 cilindru

Link to comment
Share on other sites

imam ponudu za zamjenu auta...

radi se golfu 5 gti sa 2.0tfsi.decko je vise umoran od problema koji ima na masini..

 

vec 3ci put mu se dogodilo da svjecica na trecem cilindru jednostavno PUKNE

 

u ovlastenom servisu kazu da je krivac nase lose gorivo i njegov nacin voznje .LOL

pa ako ima netko tko zna o cemu je stvar,mozda bi uzeo taj auto,al ovako da ga uzmem pa otvaram motor svako 10t km neda mi se.

 

zasto se to uopce dogada i ima li netko iskustva s takvim istim problemom?

 

kolko km ima taj auto? Moj u 45 000 nikad nikakvih problema.

 

@Dominik - to sto spominjes, to odozgo curi? Onda se vjerojatno i vidi da je poklopac i okolo njega mokro? Sumnjam da je isto na gnoju.

Link to comment
Share on other sites

imam ponudu za zamjenu auta...

radi se golfu 5 gti sa 2.0tfsi.decko je vise umoran od problema koji ima na masini..

 

vec 3ci put mu se dogodilo da svjecica na trecem cilindru jednostavno PUKNE

 

u ovlastenom servisu kazu da je krivac nase lose gorivo i njegov nacin voznje .LOL

pa ako ima netko tko zna o cemu je stvar,mozda bi uzeo taj auto,al ovako da ga uzmem pa otvaram motor svako 10t km neda mi se.

 

zasto se to uopce dogada i ima li netko iskustva s takvim istim problemom?

 

 

A zasto otvarati motor? Sta pukne na svjecici? Gdje pukne? Kako ?

Vanjski dio/unutarnji dio, elektroda??

Link to comment
Share on other sites

kolko km ima taj auto? Moj u 45 000 nikad nikakvih problema.

 

@Dominik - to sto spominjes, to odozgo curi? Onda se vjerojatno i vidi da je poklopac i okolo njega mokro? Sumnjam da je isto na gnoju.

 

da, kad dignes poklopac, onaj tapacirung bi trebao biti mokar odozdo na haubi

 

i iako je na svakoj svjecici bobina, koja ima jos dodatnu brtvu oko svjecice, svejedno voda prodje

 

to su moja iskustva s trka, i apsolutno je to bio "veliki" problem, pogotovo za one koji to nisu znali, operes auto, spremis ga za trku, ujutro upalis krenes na start i u 3. krugu ti rikne svjecica,bobina ili zajedno .... zacepis tu sugavu rupicu, koja je cca fi4-5mm dak tapeom i nikad nista

Link to comment
Share on other sites

da, kad dignes poklopac, onaj tapacirung bi trebao biti mokar odozdo na haubi

 

i iako je na svakoj svjecici bobina, koja ima jos dodatnu brtvu oko svjecice, svejedno voda prodje

 

to su moja iskustva s trka, i apsolutno je to bio "veliki" problem, pogotovo za one koji to nisu znali, operes auto, spremis ga za trku, ujutro upalis krenes na start i u 3. krugu ti rikne svjecica,bobina ili zajedno .... zacepis tu sugavu rupicu, koja je cca fi4-5mm dak tapeom i nikad nista

 

najjači alat ikad! :cheer:

Link to comment
Share on other sites

ja vozim leona i po kiši i po snijegu i nekada po praonicama i podno pranje i svašta nešto i nikada mi svjećka nije pukla. Da je to pucanje svjećice pravilo i da je ta rupica takva kakva je mislim da bi svjećica pucala svim Leonima.

 

Jesi siguran da motor nije chipan?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jebeno fascinantno............. o kojoj svjećici se radilo,mada je problem u nečem drugom?

 

u ovlastenom je raden auto,sta znaci da su stavljanje njihove svjecice koje serijski idu na auto.auto niti je chipan,vozi se onako,standardno...na hladno ga se pazi,kasnije stisne.

gorivo se liva 98 ili omv 100...

momak je prisa sa autom 30k km i to mu se desilo evo vec 3ci put

problem naravno nije u svjecici...

volio bi znat o cemu se radi,jer nebi htio dat auto svoje sa doslovce novim motorm,promjenio sam sve,za gti kojem svjecica zna,eto tako iz dosade ,zalutat u cilindar

odma mi to rusi sve nade za daljno i chipanje i nadrkavanje tog motora kad se serijski raspada

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...