Jump to content

Velicina usisa...


Recommended Posts

Imam jedno pitanje oko velicine usisa...

 

Recimo imamo Golf IV 2.0 N/A (znaci ne turbo) i na njega stavimo npr. BMC CDA air box od Golfa IV R32, dakle za motor sa 3200 ccm koji je znatno veci od preporucenog BMC CDA air boxa za 2000 ccm motor.

 

Da li se mogu ocekivati ista poboljsanja performansi ili se moze izgubiti? Da li se mogu pojaviti kakvi problemi?

 

Ostalo znam da sve ovisi koliko sam motor moze primiti zraka itd., ali zanima me samo gore navedeno.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje.

 

Kakav je idealan, ili najbolji mogu usis na atmosfercu? nemislim sad na bmc cda, simota cda i to, nego mislim kako da se rijesi usis.

 

Koji princip? inox cijev, gumena cijev, plastika, gljiva, kuciste s panel filterom...

 

jel dobro npr, cijev za dovod zraka kod branika, spojena u kuciste filtera u kojem je panel filter, ostalo gore cijevi original do usisne

 

ili bolje cijev, pa slozit gljivu, u nekakvom home made kucistu da vuce zrak samo iz te cijevi...

 

Ja sam osobno lud vise od zamaranja time...:rofl:

Link to comment
Share on other sites

ja sam primjetio da mi je temperatura onog alu dijela (od ic-a do zaklopke gasa) dosta pala od kad sam je zamotao sa onom trakom za izloaciju. ne prijmetim neku razliku u voznji, ali prije nisam mogao taknut s rukom taj dio sad mogu :)

 

a kod atmosferca sam osjetio razliku kada sam imao cijev do branika provucenu i kad sam imao gljivu ispod haube, sa gljivom isao osjetno losije zbog vece temperature. zato cijev negdje di ima dobar protok zraka i bok

Link to comment
Share on other sites

ne bi trebalo biti nikakvih razlika

intake runneri i plenum igraju puno vecu ulogu,nego ovo ispred zaklopke

 

2 ndspd,

ako je dovoljno velik sve je ok,,, ako je i pre velik ok je, dakle nesmeta, nevalja samo da je prerestriktivan

 

to sam i mislio, ali evo, da provjerim :)

 

znaci mogu nagurati nagurati sto veci filter, cool :) ovo kasnije se sve lako rijesi sa prisilnim ugurivanjem zraka, bilo turbopunjac ili mehanicki kompresor :D

 

Pitanje.

 

Kakav je idealan, ili najbolji mogu usis na atmosfercu? nemislim sad na bmc cda, simota cda i to, nego mislim kako da se rijesi usis.

 

Koji princip? inox cijev, gumena cijev, plastika, gljiva, kuciste s panel filterom...

 

jel dobro npr, cijev za dovod zraka kod branika, spojena u kuciste filtera u kojem je panel filter, ostalo gore cijevi original do usisne

 

ili bolje cijev, pa slozit gljivu, u nekakvom home made kucistu da vuce zrak samo iz te cijevi...

 

Ja sam osobno lud vise od zamaranja time...:rofl:

 

Za N/A motore:

 

Napisali su ti, ITB je naj. Ali to je dosta velika lova i onda ne ide samo itb, nego sa ecu, gas na sajlu...

 

Od ostaloga najbolji ram air, pravi ram air ima dosta malo automobila, u zadnje vrijeme se najcesce koristi na motorima

 

alternativa cai sa plasticnim cijevima i gljivom na kraju ili neki air box, u svakom slucaju sto je moguce bolje izolirati od topline i osigurati dovod svjezeg zraka koji nije turbulentan

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...