Jump to content

Mekana kočnica nakon izmjene lajtunga i kočionog ulja ??


Recommended Posts

Evo ovako da ukratko opišem što je problem

 

Na autu sam danas mjenjao kočnice ,maknio stock i stavio od calibre turbo gore čeljusti i disk.Kupio sam nove lajtunge i kočiono ulje 5.1.Prije je vjerojatno bilo DOT 4 ( dali se dot 4 i dot 5.1 smiju miješati?)

 

To je sve složeno gore od strane mehaničara (nisam ja radio) ,odzračeno sve kako ide više puta i nakon toga počinju problemi.Kočnica je premekana i auto koči samo pred kraj kada se stisne kočnica i onda zablokira točkove.Totalno glupi osjećaj za voziti ( tj nije niti za vožnju nego sam samo došao doma tako)

 

 

E sada auto ima ABS koji ne radi jer je jedan senzor neispravan,auto je odzračivan sistemom pumpaj pumpaj-stisni i tako par puta za svaki kotač.Da li se auti sa ABS om odzračuju pod kontaktom ili može i bez.Neznam da li postoji posebni način odzračivanja ABS-a ili je to sve isto za auto sa ABS-om i bez njega :lol:

 

Neznam od čega bi krenio,ulje nigdje ne curi,sigurno nema zraka u sustavu jer je više puta odzračeno (samo prednji sistem,zadnji nisamo odzračivali).

 

Da li može biti da je rikavela glavni kočioni,stvarno nemam pojma.

 

Diskovi su tokareni i pločice su skoro nove,znam da treba vremena da oni sjednu ali preloše je ovako :lol:

 

 

Svaki info je dobrodošao ili ako je netko imao sličnih problema.Imam glavni kočioni drugi pa prije nego ga zamjenim da čujem iskustva :doh:

Link to comment
Share on other sites

Moraš sve odzračit. Odzračivanje se radi tako da prvo radiš kotač koji je najbliže cilindru a zadnje kotač koji je najudaljeniji...I ABS nema baš nikakve veze s tim....

 

Ako i nakon propisnog odzračivanja propada... gotovo je sigurno da ti je cilindar mortus

Link to comment
Share on other sites

A ako je iscurilo iz ABS-a ulje, onda nastaju pizdarije..

 

I upali ABS, da bar proradi nakratko..

 

 

G, nema te a kad dodjes pricas pizdarije.

Odzracivanje nema nikakve veze ako ABS ne radi.

 

Pretpostavljam da imas stari sistem kod kojeg treba dat kontakt i na pritisak pedale odzracivati kotac po kotac bez pumpanja jer taj sistem ima vlastitu el. pumpu i akumulator pritiska.

Link to comment
Share on other sites

ABS trenutno ne radi jer mi je neispravan prednji desni senzor,neznam da li to ima ikakve veze.Kakvi su simptomi ako je ABS povukao zrak.

 

 

Imam i drugu ABS centralu i glavni kočioni samo mi je bitno da skontam šta je.Probati ćemo sutra odzračiti sve komplet pa se nadam da ćemo nešta skontati :huh:

 

Kada je auto ugašen normalno se napumpa kočnica i bude full tvrda.Kada auto radi kada pumpam kočnicu čujem kao nekakav zrak da potiskujem i tako stalno,u tom trenutku kočnica je stalno ista ( da li je to možda membrana serva tj ona membrana iza glavnog kočionog ?)

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

Odzračivanje se radi tako da prvo radiš kotač koji je najbliže cilindru a zadnje kotač koji je najudaljeniji...

 

Hmm... nije skroz točno, ovisi o autu.

Honda u manualu navodi najudaljeniji, pa najbilži, pa ostala 2

Toyota pak od najudaljenijeg prema najbiližeg..

 

Nemoj me sada 100% držati za riječ za ovo gore, ne znam točno na pamet, ali znam da Toyota i Honda po manualu su imale različitu proceduru rasporeda koji kotač odzračivati.

 

Nekom logikom mislim da ovisi kako je spojen regulator sile kočenja.

 

EDIT:

Da ovisi o autu, čak i iste marke :D

 

Civic stari, StražnjiD, PrednjiL, StražnjiL, PrednjiD

http://i267.photobucket.com/albums/ii320/RonJ_HCF/picture_1318.jpg

 

Accord, novi, PL, PD, SD, SL

http://www.gwfweb.com/hondas/19-8.jpg

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

ABS trenutno ne radi jer mi je neispravan prednji desni senzor,neznam da li to ima ikakve veze.Kakvi su simptomi ako je ABS povukao zrak.

 

 

Imam i drugu ABS centralu i glavni kočioni samo mi je bitno da skontam šta je.Probati ćemo sutra odzračiti sve komplet pa se nadam da ćemo nešta skontati :huh:

 

Kada je auto ugašen normalno se napumpa kočnica i bude full tvrda.Kada auto radi kada pumpam kočnicu čujem kao nekakav zrak da potiskujem i tako stalno,u tom trenutku kočnica je stalno ista ( da li je to možda membrana serva tj ona membrana iza glavnog kočionog ?)

 

 

Nema nikakve veze jer je senzor najobicniji citac dok se kotaci okrecu.

Dok auto stoji, senzori nemaju nikakvu ulogu na sistem kocenja posto kotaci stoje.

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se i ja ubacim i ovo sa svojim "istim problemom"...

 

na Matizu mi je prohrdzao jedan lajtung od zadnjih kotaca i procurio, i to je zamijenjeno sa novim lajtunzima od strane mehanicara...sve odzraceno...

 

Ali isto mekana kocnica!! Auto koci...i skoz krajnjem polozaju papucice blokiraju kotaci...ali je jednostavno mekana!!

 

Opet sam se vratio mehanicaru...koji je opet sve odzracivao, ispustao ulje da curi, odzracinao...ali i dalje isto!

 

E sad... kad je meni zena rekla da joj se upalila lampica od kocnica (iscurilo ulje), bilo je ulja samo na dnu posude, nalijao sam tih par deci, otisao mehanicaru da zamjeni te lajtunge... i onda je sve kocilo kako treba na putu do njega, papucica je bila tvrda...ali poslje zamjene...jednostavno mekano nekako!!ž

 

I radi se o 0.8 matizu, koji nema ABS i sl..

Edited by Hrdzo
Link to comment
Share on other sites

Dot 5.1 i dot 4 se NE mjesaju...

 

Svugdje sam čitao da se ne smiju miješati DOT 4 i DOT5 ulje dok DOT5.1 i DOT4 sam pročitao da se smiju miještati.Neznam da li to istina.Koji su simptomi i što bude ako se dot5.1 i dot4 pomiješaju ?

Link to comment
Share on other sites

Danas provjerili sve 5 što se tiče glavnog kočionog,crijeva,regulatora kočenja,odzračeno opet.Kupio sam nove pločice i na tokareni disk je papučica malo tvrđa (napravio tek 10 km) trese tako da je vjerojatno sfejdan disk.Kupiti ću i nove diskove ali sada od fiat coupe-a 284 mm i napraviti novi centralni prsten da sve bude novo

 

Majstor danas je ispitao na neku foru kada kočnica je mekana i propada da li su diskovi u jajima od stajanja i starosti.Rastavio čeljust i stavio neko drvo u svaku na mjesto gdje dođe disk.Kada je auto upaljen kočnica na pumpanje bude normalna (ne propada i nije mekana) tako da je su vjerojatno diskovi.Kada smontiram sve napišem što i kako je bilo.

 

Nadam se da će sve biti ok :lol::cheer:

Link to comment
Share on other sites

Hmm... nije skroz točno, ovisi o autu.

Honda u manualu navodi najudaljeniji, pa najbilži, pa ostala 2

Toyota pak od najudaljenijeg prema najbiližeg..

 

 

Istina, moje isprike, sad tek vidim kaj sam napisao... Iako si me sad s ovim Toyota Honda podatkom malo zbunio... Krivo sam napisao u prijašnjem postu, prvo najudaljeniji a na kraju najbliži, to sam mislio...

Link to comment
Share on other sites

Evo složio sam za diskove,naspram serijskog diska koji vam se čini da najbolje odgovara zbog dosjeda diska na člavčinu i ET-a diska .Za astru gsi serijski je krivo napisan dosjed na glavčinu.Treba biti 56,5 umjesto 60

 

 

2jfgo.jpg

 

 

Po ovome uzmem disk od Ibize Cupr, unutarnja rupa centralnog prstena se treba povečati za 5 milimetara i biti će kao original ?

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...