Jump to content

pitanje Citroen C4


Recommended Posts

Frend bi kupio Citroen C4, 1.4 65kw, 2004.g. koji nije u voznom stanju, piše da mu je puko dihtung glave ali ko zna što se dogodilo u tom motorčeku osim toga :lol:

 

Pošto su mi Citroeni špansko selo zanima me savijet znalaca:

 

1. koliko bi okvirno koštao najgori mogući scenarij a to je novi motor u dobrom stanju skupa sa ugradnjom i gdje to napraviti kvalitetno.

 

2. koliko bi okvirno koštalo ako je u pitanju stvarno samo dihtung i ne treba komplet motor.

 

3. ako zanemarimo motor koje su boljke tog auta odnosno na što treba pripaziti kod kupnje

 

 

Zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

da je "samo puknuo dihtung glave" čovjek bi ga sam popravio

 

1. cca 1000€ - ugradi ga bilo koji mehaničar, nije to bentley

2. 150€

3. najveća mana mu je izgled :D ako ima tempomat - sigurno ne radi

 

imao sam ga ja ko službenog prije 3 godine, auto je koma.. pogotovo za putovanja.. spor je ko smrt

 

javi se na pm ako se frend odluči na slaganje/zamjenu motora

Link to comment
Share on other sites

Komande na volanu ili ti ga tempomat ne dela...

Lupanje u straznjem kraju vozila kao da su amortizeri mrtvi, to niti Citroenu nije jasno sta prouzrocuje...

Letva...

Motor je mrtvac i cesto izbacuje bezvezne greske a isto tako je osjetljiv na gorivo...

Bobine rikavaju pa sjebu usput svjecke...blok je bobina a ne svaka za sebe pa to i kosta...taj auto i trosi...

Onaj mrtvi kljuc se gotovo uvijek razjebe pa ga niti nemozes sklopit do kraja...

Ima jos stvari...radio sam u Citroenu kao voditelj garancija, nisam mogao smislit taj C4 od kad je dosao do kad nisam dao otkaz, cak i sada ga lagano hejtam...

Ovo sa glavom tko zna sta se tamo desilo...dok ne otvori nema blage sta...neka posalje glavu na ispitivanje...a da je to razlog za ne popravit auto je suludo...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, nije ni meni taj c4 nikad lego pa sam bas zato htio vise misljenja...

 

@semper: firma ga prodaje, a ne privatna osoba ali u nacelu se slazem s tobom da ga nebi prodavali da je samo dihtung.

Link to comment
Share on other sites

Samo ću ti reći da pred 2-3godine kad sam kupovao novi auto da sam već zakapario novog C4. I puno samo se raspitivao a ponuda za taj novi C4 je bila stvarno predobra i extra konkurentna naspram ostalih. No više desetaka ljudi me odgovorilo šta ih svojeg iskustva šta ovako kako su čuli i tada sam se dosta bio raspitivao po raznim forumima, njuzima i sl. Znam da glupo zvuči pošto nikad nisam imao iskustva sa francuskim autima ali svejedno ti kažem jedno veliko da bježiš od toga.

 

Još jednom napominjem da sam bio taj auto zakapario...

Link to comment
Share on other sites

haha, kaj si opce iso kaparit, raspituje se prije kaparenja... ja osobno nikad nebi kupio citroena ali stas 100 ljudi 100 cudi... ja samo prenosim informacije :lol::lol:

 

ali ovoliko negativnih odgovora nisam ocekavio bez obzira na moje lose misljenje o citroenu, nije valjda da na myhrawebu nema citroen lovera koji bi proturjecili napisanom? :D:D

Link to comment
Share on other sites

haha, kaj si opce iso kaparit, raspituje se prije kaparenja... ja osobno nikad nebi kupio citroena ali stas 100 ljudi 100 cudi... ja samo prenosim informacije :lol::lol:

 

A šta da ti kažem prodavač je bio extra uvjerljiv. Ma nije sad samo zbog toga nego ako je tada za tu cijenu imao maltene apsolutno sve živo od opreme, lipi crni atraktivan (baš boju kojusam želio), nisu mi ni najmanji problem radili kod realizacije kredita (kao šta su me zajebavali u renaultu jer sam prvotno skoro pa kupio meganea sedana) i ono najbitnije auto je već maltene drugi dan bio za isporuku.

 

E onda igrom slučaja mi je stari u GrandAutu vidio uistinu amoralnu ponudu za focusa i to još dizel + sport paket i eto ljubav se rodila na prvi pogled. Bio je na focusa jebački popust od preko 6k eur (da da dobro ste pročitali) i to se nije moglo propustiti (jer je za svoje vrijeme bio preskup + previše je ležao na parkiralištu + bio je model prethodne godine). Nisam do dan danas niti trunčicu požalio.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u firmi su 2005 i 2006 3 komada 1.4 16v i 2 komada 1.6 16v svi imaju preko 150tkm i nema problema niti sa jednim... mislim da je krivo suditi model prema pojedinim situacijama... ja stvarno bi lagao kad bi rekao da ne valjaju jer nemam niti jedan argument koji bi to podržao...

Link to comment
Share on other sites

ja ti imam c4 i evo ti iskustva iz prve ruke..

2007 god, 1.6 motor preso oko 60k km..

 

problemi koji su bili do sad..

-tempomat mi je jednom izbacio error i to bas kad smo bili u plocama :D

uglavnom to je neki softverski problem bio i rijesen je odma..

-lupa u zadnjem kraju kad je vise ljudi u autu i to je normalno njima kakti :rofl:

-guma na kljucu otisla u kurac i to bas cekamo novi kljuc :D

-kocnice cvile za popizdit,original,zamjenske sve zive :D:D

-i ovo da ga ponekad zna zajebavat gorivo..zacuka kad krece..rijetko al zna se desit :D

al uglavnom nikad nije stao nit neupalio :punk:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...