Jump to content

Pitanje: VW Golf4 tdi relej grijača motora


Recommended Posts

u kabini ti je, na nosaču releja ispod osigurač kutije. Dakle makneš onu plastiku iznad vozačevih papučica i nađeš relej na kojem piše 103 (četvrto mjesto s lijeva).

 

e hvala ljepo! :)

 

Jel mozda mislis na osigurac, on ti je u motornom prostoru ispod vozacevog brisaca, mislim, barem meni je na g3...

 

ne,baš relej zajebava:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 

ne,baš relej zajebava:thumbsup:

 

ovo je bilo pogrešno:doh:

 

ako netko zna što bi moglo biti...pokušat ću opisat simptome.

kada je vani vruće,a motor je ugašen prije recimo 5 minuta,neće upaliti lampicu grijača i motor ne pali. nakon još 5 minuta,pokušam ponovo,lampica radi,pali na zub. znači ako parkiram auto i nema me sat vremena,sve je super,ako se vratim odmah neće pali neko vrijeme,isključivo kad je vani toplo.:drink:

Link to comment
Share on other sites

isključivo kad je vani toplo ili i kad je motor ugrijan?

 

imao problem na ML-u, neki dan ga riješio - jedna od dizni

 

dakle, hladan pali odma, topal ne pali, vergla ali ne pali, kad se ohladi ispod 80stupnjeva pali, a treba mu bar pola sata da se ohladi, u nekim slučajevima je bilo 1h...

Link to comment
Share on other sites

tvoje dizne sa njegovim nemaju veze :P

 

stavi drugi akumulator

 

cim aku malo oslabi, odmah pobulazni

 

tako sam ja nesto imao na cetvorki, isti motor ko u tebe

 

mislim, bez grijaca pali tdi na + bez problema vecih tako da to nije.

 

ili neki relej samo neznam koji.

Link to comment
Share on other sites

meni je bilo kako sam napisao...

 

hladno pali super, iako pričekam grijače uvijek

 

kad se ugrije vergla ali ne pali

 

povrat goriva na jednoj dizni, popravak dizne kod Bolješića u lovranu, gotovo bilo isti dan, cijena super s obzirom na cijenu nove dizne :lol:

 

auto sad pali 3x lakše i topal i hladan, nisam vjerovao da V8 može tako palit, i manja je potrošnja koliko sam uspio vidjet u ovih 1000km

Link to comment
Share on other sites

Mercedes ML400cdi.

 

Ispitivanje dizni na autu, pa 1 nije ispravna, van na stol (tako mi je rečeno) i popravak, kako su je točno popravili neznam, iako imam račun u autu možda piše tamo.

 

780kn, ostavio sam auto u 7 ujutro, pokupio ga u 13:30, račun i garancija, to je bilo prošli četvrtak

 

odtad napravio nekih 1000-1500km, auto prosjek stoji 11.3l autoput, grad rijeka 200km čistog grada i malo otvorene. A uvijek je bilo 12.5-13l... I jako jako malo vergla dok pali.

 

Mislim da ti je oko 300tinjak kuna ispitivanje... Najbolje ujutro nazoveš i pitaš

Link to comment
Share on other sites

išao sam prije 6mj,bacilo grešku na trećoj dizni,riješili ultrazvukom...lampica grijača koja igra ulogu u ovom slučaju,osim grijača označava i dizne tako da sam prilično siguran da je to... ali čisto želim eliminirati par jeftinijih sitnica prije nego istresem za dizne;)

Link to comment
Share on other sites

Jel znas kod motora? Moj je AFN i cesto na hladno pali na prvi zub, a na toplo vergla po 3,4 sekunde i uzasno iritira :lol: Koliko sam skuzio trebao bi dignuti startnu kolicinu goriva, tj. rijesio bi to kad bi isao cipat auto, ali se to nikad nije desilo :lol: (anlaser nije). A mexx mi je obecao provjeriti koje pinove moram zbrikati na nekom releju da prevarim komp, al sam ga zaboravio sjetiti do sad :doh:

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Problem paljenja Tdi-a sa VP pumpama je softverski, i moze se vrlo jednostavno rijesiti da auto pali "ko mina" u svim vremenskim uvjetima dodavanjem jednog relay-a.

Uglavnom, vara se senzor temperature vode, cime se povecava startna kolicina i to samo u trenutku paljenja. Kad motor upali sve se vraca na std SW.

 

Steta sto nisi blize da ti to slozim.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...