Jump to content

potrošnja japan vs europa ..?


Recommended Posts

20 dana voznje corsom 1.2 75 ks, potrosnja ravno 8 litara, poslje sa svojim 1.6 113 ks i potrosnja mi 7.5 - 8.5. Oba koristena za posao, iste rute, iste lokacije. S tim da corsa stvarno nejde

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

20 dana voznje corsom 1.2 75 ks, potrosnja ravno 8 litara, poslje sa svojim 1.6 113 ks i potrosnja mi 7.5 - 8.5. Oba koristena za posao, iste rute, iste lokacije. S tim da corsa stvarno nejde

 

ma moja bila ona B 1,2 45KS :cool:

Link to comment
Share on other sites

Honda Jazz 1.4/83 KS inače potrošnja 7.5-8l najčešća ruta Bukovac-Žitnjak

N.Branimirova-Heinzelova potez...

 

...kako su cijene benzina podivljale, reko idem probati da li se to može smanjiti

iako na to nikad nisam gledao...vožnja defanziva, praćenja dva semafora

unaprijed...rezultat: pretprošla dva rezervara ravno 7l, zadnji 6.7l/100 Km

U prospektu piše gradska 6.9 na što sam se uvijek cerekao...

 

Imali smo doma godinu dana zadnju generaciju Mazde 2 1.3/75 KS i nikako ju

dobiti ispod 9l...žena se preporodila sa Citroenom C1 koji na gore spomenutoj

relaciji u vrijeme najveće špice 8 ujutro i 16.30 troši max. 7l

Link to comment
Share on other sites

moja mazda ditd 90ks isto više troši od tdi 90ks

 

koliko ti troši?

 

mazda ditd 101 HP - 6.5 l/100km

Stilo JTD 110(ili15 neznam) HP - 6l/100km

 

Tako da mozda i ima tu nesto!!

 

Ali opet pola litre i nije nesta puno!

 

ma nema ništa.. :D

 

nego, viš, viš, optimiziranije komore, jača pumpa, broj veća turbina i manja kilometraža pa je meni u zadnjih 1669 km prosjek 6,03 l/100 km.. :) drugim riječima debelo preko 800 km s punim tankom (55 l).. uvjeti vožnje su stvarno šaroliki, ali u pitanju je sve osim penzije za volanom, inače auto ima 230 kkm, a znaš da se ne vozim ko baba nego kao i ti.. :D

 

koliko vidim to je i novijim autima problem..

 

ima mi kum onu mazdu 323f koja izgleda ko karavan, 100 ks dizel, em kurca neide, tdi 90 je formula naspram tog auta, em radi ko traktor, koma.

 

trebao bi solidno ići taj auto za svoju konjažu, to će ti reći svatko tko je vozio taj auto (ispravan), moja je 90 ks pa mi nekad ne vjeruju da je samo toliko, znam da glupo zvuči, ali tako je.. tako da ova od tvog kuma je ili zaklana ili negdje pušta koji vakum ili slini pumpa ili je začepljena usisna do smrti ili pak ti imaš previsoke standarde.. ;) a ovo za traktor si skoro u pravu, naglasak na skoro.. :D

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

inace mi je BC smijeh sto se tice tih izracuna i procjena ali moram priznati da su ga jako dobro nastimali na novom a4

 

kad bi ljudi pročitali u Uputama od vozila na koji način i kako BC računa, bilo bi puno toga jasnije ;)

 

moj auto, na 10 000km, prosjek 6.3L. to je 90% zagrebačka zimska gradska vožnja u najvećim gužvama.

Link to comment
Share on other sites

kad bi ljudi pročitali u Uputama od vozila na koji način i kako BC računa, bilo bi puno toga jasnije ;)

 

moj auto, na 10 000km, prosjek 6.3L. to je 90% zagrebačka zimska gradska vožnja u najvećim gužvama.

 

poanta je da kad potrosis cijeli rezervar BC treba izbaciti barem pribliznu potrosnju onoj stvarnoj... ja to na ni jednom autu osim novog a4 nisam dozivio

 

i svaka cast ako ti auto tako malo trosi po zagrebu, jako ovisi od vozaca do voazaca

 

brat vozi a4 ne ide preko 7l, ja min 8l a vozim kao po jajima

brat vozi gti-a prosjek 8-9l, meni nikada nije bilo ispod 11...

Link to comment
Share on other sites

Isti auto.. ali ne kao isti model, vec bas jedan auto Corolla GTi 1.6 i 3 razlicita vozačai:

1. friend vozio pola god. - 7-8l

2. ja vozio 2 god. - 9-10l

3. drugi friend sada ju vec vozi pola god - nece ispod 10l, pa do 12l uredno

 

A svi se vozimo ko po jajima.. stisnemo ju u 100km dvaput :D

 

1. friend zivi Zapresicu, radi u Zg-u u smjenama, 80% je na obilaznici otvorena cesta bez guzve + što ga sere i za svaki auto koji ima i imao je uvijek neke ludo niske brojke bacao za potrošnju, koje su uglavnom proser ili (doljnje) granične vrijednosti

 

2. ja štedim i predviđam promet i semafore.. izbjegavam i ne vozim se po gužvi, 75% gradske vožnje i zivim i radim centru

 

3. ne gazi auto, ali nije baš nešto štedljiv.. kasična normalna vožnja, 90% grad

 

 

Pa si vi uspoređujte potrošnje različitih auta i različitih vozača kada na jednom autu i 3 različita vozača potrošnja varira 5 litara.. :lol:

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Koje babe ovdje.. :lol: Sve je to BS... Koji LOL! :doh:

 

Moj dojam je da japanci troše više od europljanja...

 

btw. frend ima accrorda 2.4, stvarno normalno vozi i po Zagrebu 12,5-13L min troši...

 

E to je realno, a ne onaj BS sa 7lit u gradu! Kojem? nekom selu bez semafora i križanja?! :drink:

 

Meni auto troši 11-13litara plina po zagrebu, kolone, tiskanje, hladni startevi, itd i to je realno za turbo motor sa 1200kg mase + 2 osobe...

 

Benzina troši 3L/minuti.. :drink:

Link to comment
Share on other sites

Isti auto.. ali ne kao isti model, vec bas jedan auto Corolla GTi 1.6 i 3 razlicita vozačai:

1. friend vozio pola god. - 7-8l

2. ja vozio 2 god. - 9-10l

3. drugi friend sada ju vec vozi pola god - nece ispod 10l, pa do 12l uredno

 

A svi se vozimo ko po jajima.. stisnemo ju u 100km dvaput :D

 

1. friend zivi Zapresicu, radi u Zg-u u smjenama, 80% je na obilaznici otvorena cesta bez guzve + što ga sere i za svaki auto koji ima i imao je uvijek neke ludo niske brojke bacao za potrošnju, koje su uglavnom proser ili (doljnje) granične vrijednosti

 

2. ja štedim i predviđam promet i semafore.. izbjegavam i ne vozim se po gužvi, 75% gradske vožnje i zivim i radim centru

 

3. ne gazi auto, ali nije baš nešto štedljiv.. kasična normalna vožnja, 90% grad

 

 

Pa si vi uspoređujte potrošnje različitih auta i različitih vozača kada na jednom autu i 3 različita vozača potrošnja varira 5 litara.. :lol:

 

ja sam svoju AE92 GTi )136ks) vozio u slobodno vrijeme da sam joj mast vadio, pogotovo po sljemenu... nije bilo dana da nije lupala u blokadi na 8000rpm.. potrosnja 10l

 

na autoputu Zg-Gs-Zg prosjek sa punim autom 180kmh... potrosnja 7.05l

 

a za nevjerne, dokaz da auto stvarno nije potrosac... citavo ljeto sam vozio dostavu hrane s njim, cista gradska voznja, potrosnja 7-8l

 

drugi dostavljaci su se krizali, nitko nije vjerovao da japanski GTi auto (iz 91.god) moze tak malo trosit... mislim, da je trosio vise stvarno mi se nebi isplatilo radit dostavu...

 

eto, nek mi netko nadje neki nejapanski auto u toj klasi da tak malo trosi...

 

zbilja, nema im premca sto se tice malih benzinaca

Link to comment
Share on other sites

hahahahaha je redovito prodjem 900-1000 km sa jednim rezervarom! golf 5 1,9 tdi 105 ks

i BC mi tak i pokaze!

 

a gle, toliko sam i ja prelazio sa svojim starim leonom s takvom masinom... ali je bila voznja osijek-budimpesta (autoput, otvorena cesta) max 110km/h... grada ni vidio inace mogu otpisati 200-300km dolje...

 

 

Koje babe ovdje.. :lol: Sve je to BS... Koji LOL! :doh:

 

 

 

E to je realno, a ne onaj BS sa 7lit u gradu! Kojem? nekom selu bez semafora i križanja?! :drink:

 

Meni auto troši 11-13litara plina po zagrebu, kolone, tiskanje, hladni startevi, itd i to je realno za turbo motor sa 1200kg mase + 2 osobe...

 

Benzina troši 3L/minuti.. :drink:

 

ma o tome i pricam...

Edited by gmajna
Link to comment
Share on other sites

to je i stari swift GTI, isto mali potrošač (ako je motor u super stanju).. Ali to su stari auti sa 800kg... Nema nove teške krave sa 1100+kg koja može trošiti malo kako se ovdje piše...

 

Svako ubrzanje i kočenje je bacanje goriva. Manja masa manje bacanje... Simple as that...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

ja sam svoju AE92 GTi )136ks) vozio u slobodno vrijeme da sam joj mast vadio, pogotovo po sljemenu... nije bilo dana da nije lupala u blokadi na 8000rpm.. potrosnja 10l

 

na autoputu Zg-Gs-Zg prosjek sa punim autom 180kmh... potrosnja 7.05l

 

a za nevjerne, dokaz da auto stvarno nije potrosac... citavo ljeto sam vozio dostavu hrane s njim, cista gradska voznja, potrosnja 7-8l

 

drugi dostavljaci su se krizali, nitko nije vjerovao da japanski GTi auto (iz 91.god) moze tak malo trosit... mislim, da je trosio vise stvarno mi se nebi isplatilo radit dostavu...

 

eto, nek mi netko nadje neki nejapanski auto u toj klasi da tak malo trosi...

 

zbilja, nema im premca sto se tice malih benzinaca

 

bullshit.. osim za autoput :D

kao i ovaj moj prvi friend

Link to comment
Share on other sites

bullshit.. osim za autoput :D

kao i ovaj moj prvi friend

 

ja dam ruku rezat ako nije...

 

gle, nisam slinio po cesti vec se vozio... moj stil je prva 3000, druga 3000-3500, malo treca i odmah cruising u petoj na 70kmh

 

onaj econometar mi je pokazivao zutu lampicu svake prijestupne

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...