Jump to content

1.4TDI tuning


Recommended Posts

Tako ja sjedim na kavi i odjednom me počnu bombardirati stavi drugu turbinu/ispušno kučište, dizne od 1.9TDI dočipaš i hop eto te na 150ks

 

to bi mi bilo dovoljno :)

 

znaći auto je Polo 07god. 1.4TDI 51kw/70ks koji je već sada chipan na 100ks

 

e sad ja bi bio spreman odlučiti se na sve to iako nevolim kemije

 

zato molim Vas da mi pomognete i date neke savjete oko dijelova i kod koga to sve slagati

 

molim bez OT i prijedloga da stavim 1.9TDI jer mi se to neda raditi

Link to comment
Share on other sites

Da je 4cil, rekao bih ti da odeš do mikija da ti složi jednu turbinu, i uzmeš injektore od 2.0tdi, ali 3cil je problem...

 

Znači računaj 150*4/3=200KS na 1.9/2.0 motoru... Neznam jel oni uopće imaju toliko velike injektore..

 

Drugi par rukava je balansiranost i izdržljivost tog motora da podnese 50KS po cilindru... Neznam....

Link to comment
Share on other sites

Drze ti dizeli dosta snage. Drugu turbinu, druge dizne i remap.

Pomogucnosti bolji IC isto dobro dode.

 

Ovaj 3cly je isti kao i 4cly samo mu je maknut 1cly što znači da bi trebalo pasati sve isto samo što je rezultat slabiji

 

fire koje dizne bi mi trebale i šta bi savjetovao oko turbine?

 

IC je isti kao i kod Pola 1.9TDI 130ks,to ok?

 

auto nije za drag tako da nitro nije opcija :no2:

Link to comment
Share on other sites

ubacit 1.9 tdi 130ks i cipat ga na 160+ da vidis veselja :D

 

mislim da bi te cak i jeftinije ispalo, nego kemije s turbinom, IC-om, cjevima, montazom, upitna izdrzljivost, motor na limitu, novi auspuh, novi usis, remap svega toga itd...jer raspast ce se ovak motor vrlo brzo, a onda ces imat tek trosak novog motora, plus svi dijelovi koje si stavio na ovaj motor...

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi fora složiti... Vjerovati je da bi mogao dati dosta dobar rezultat s većom turbinom, ic-om i dr diznama. sad si sam moraš prevagnut dali ti se to isplati. pitanje kolko ćeš love skresat u sve to. jer i kad ti vele ''paše sve na šeraf'' uvijek nekaj ne paše... izgubit ćeš dosta živaca, vremena, novaca...na kraju kad to sve posložiš i daš pozamašnu svotu novaca i još platiš čip, moraš računat da sigurno kroz neko izvjesno vrijeme će nekaj prdnut na motoru... znači nemaš neku sigurnost sjest u auto i napravit 500km. kad si to sve zgruntaš u glavi vidi dal se isplati... :thumbsup:

 

eto samo moje gledanje na situaciju. a to kaj veliš da ti se neda stavljati 1.9...hmm ne znam... čini mi se da bi mogao imat manje posla nego složit ovo kaj misliš, ako ne manje posla, barem si miran poslije i imaš pouzdan motor u autu...

Edited by jura_vw
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...