Jump to content

Čišćenje zapuštenih felgi


Recommended Posts

u nastavku slijede slike,

felge su 16" seat original,

 

ali zapuštene maksimalno, sinoć sam na ručnoj praoni na grubo postrugao prljavštinu i onim šamponom za i rezultat je sljedeći,

ujedno me zanima mišljenje o ovoj "hrđi" s nutarnje strane felge, koliko može utjecati na vožnju?

 

trebam savjete s kojim sredstvom skinuti ovu tvrdokornuu zapečenu prljavštinu... ja sam sa četkom postrugao ugrubo, no rezultat je slab

 

img2863ne.th.jpg

 

img2866d.th.jpg

 

img2869om.th.jpg

 

img2875f.th.jpg

 

img2878a.th.jpg

 

img2881wm.jpg

 

hvala :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Taman bi i meni trebali savjeti oko ovog pošto bi trebao dovesti u pristojno stanje felge na Mazdi koje nisu bile pošteno oprane, sudeći po izgledu, valjda godinama.

Ja se mislim tu tvrdokornu prljavštinu napasti Arf-om, samo ne znam koliko je on abrazivan, da se ne bi lak oštetio u tvom slučaju. Ja ionako idem na lakiranje felgi u dogledno vrijeme tako da mi je svejedno, pa ću probati s njim.

Link to comment
Share on other sites

bas sam prije 2 dana jedan set uredjivao cca sat i pol..sonax extream za felge..mislim da su 5put gore nego te tvoje iznutra bile..i skida sve, samo koliko zelis zuljat haha...al ove nisu tako zute bile sa vanjske strane

Link to comment
Share on other sites

Sve ove šprice šta se daju kupit su onak,recimo ok i one skinu dosta toga,zavisi u kakvom su stanju felge. Ali ako netko želi skinut baš sve onda treba neki jači koncetrat nekakve kiseline koja otapa tu kočionu prašinu a to može biti igranje s vatrom,ako je koncetrat prejak felga vrlo lako matira.

 

Ja sam baš u petak probao Iron X i mogu reći stvar je prejebena,skida apsolitno sve i nema nikakvog straha za felgu,jedino je cijena malo paprena

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/engine-and-exterior/cquartz-ironx-500ml-20-extra-free/prod_726.html

Link to comment
Share on other sites

mene isto muci ta prljavstina, al je problem sto su felge lakirane u crno, a ta prasina izgleda kao da je prosla ispod bezbojnog laka. probao sam sa meguiars wheel extreme ili kak se vec zove, skine nesto malo al vecina ostane.

nebi nis reko da felge nisu barem 2x tjedno prane, al svejedno izgledaju kao da nisu prane godinu dana :(

 

mislio sam uzet neku pastu za poliranje, dremel sa nastavkom za poliranje pa probat?

Link to comment
Share on other sites

kupi Permetal, radi čuda na zapuštenim felgama

IMG_1980.JPG

 

+1 :thumbsup:

 

Znači, malo smočim felgu ako je potrebno iako se nemora, našpricam permatalom, pustim minutu-dvije i spužvu uzmem neku malo grublju da nije jako jako fina i udri, sve ode dole. Felge ispadnu super :)

 

I to svaki put radim tako kad mjenjam ljeto/zima itd, sve skinem s auta i udri, ugl slobodno kupi i probaj, samo pazi ako imaš posjekotine ili nešto na rukama ranu kakvu, peče jako :D

 

Stvar je odlična :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Super savjeti!

Felge nisu oprane valjda 2 godine a toliko ni vozene, a prane su valjda 1 godisnje na rucnoj praoni... Stajale tako prljave u podrumu.. Trebali ste vidjeti prije pranja..

 

A ova hrdja iznutra, malo sam strugao, i ostaje ko neki bijeli prah ?

Link to comment
Share on other sites

I to svaki put radim tako kad mjenjam ljeto/zima itd, sve skinem s auta i udri, ugl slobodno kupi i probaj, samo pazi ako imaš posjekotine ili nešto na rukama ranu kakvu, peče jako :D

 

 

jako pece ? taj permetal je jebena kiselina koje ima sve stetne oznake po sebi lol, i koristenje rukavica je obavezno :)

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam jel se ti nezelis primit posla ili sto ?! Felge nisu ni priblizno zapustene kako sam ocekivao da ce biti a kao da je znanstvena fantastika.

 

 

Postoji sansa da bi sa mafrasolom u omjeru 1:1 islo dolje uz pomoc neke četkice ( unutarnji dio felge ) dok vanjski s obzirom da se malo sjaji nebi isao s mafrom cistiti.

 

Vanjski dio/krakove bi rjesio poliranjem. Uzmi recimo Autoglym chrome polish i probaj s njom. Nije pregruba i skida cisto pristojno.

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam jel se ti nezelis primit posla ili sto ?! Felge nisu ni priblizno zapustene kako sam ocekivao da ce biti a kao da je znanstvena fantastika.

 

 

Postoji sansa da bi sa mafrasolom u omjeru 1:1 islo dolje uz pomoc neke četkice ( unutarnji dio felge ) dok vanjski s obzirom da se malo sjaji nebi isao s mafrom cistiti.

 

Vanjski dio/krakove bi rjesio poliranjem. Uzmi recimo Autoglym chrome polish i probaj s njom. Nije pregruba i skida cisto pristojno.

 

nije da se ne želim, sinoć sam ih žuljao ko debil na praoni...

nego ne bih htio bacati novce na sredstva, a da ne bude rezultata...

 

dofuraj jednu felgu pa da vidimo šta se da napravit

 

dofurat ću sve 4 pošto su već na autu, moje 15" su večeras otišle.. :( čisto mi je žao što sam ih prodao...

 

do kad si na poslu, dosta mi je hitno jer moram znati da li da ih kupujem ili ne, na probi su kod mene...

do 4 radim, najranije što mogu kod tebe doć je oko 16.30; 16.45? ovisno o gužvi u prometu... ( s laništa idem)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...