Jump to content

Golf V GTI u leru rokce kao diesel


Recommended Posts

ma auto je pod garancijom... ali posto ima vise od 100kkm kupac snosi 60% dijelova. ruke su uvijek placene 100%. u ovom slucaju su to oko 1400€ sa pdv-om. dijelove su 4200€ sa pdv-om a od toga bi on trebao platit oko 2.500€ AKO se za to odlucuje. i to nije NOVI motor nego rabljeni ali sa garancijom od 2 god.

 

boca... das auto !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ma auto je pod garancijom... ali posto ima vise od 100kkm kupac snosi 60% dijelova. ruke su uvijek placene 100%. u ovom slucaju su to oko 1400€ sa pdv-om. dijelove su 4200€ sa pdv-om a od toga bi on trebao platit oko 2.500€ AKO se za to odlucuje. i to nije NOVI motor nego rabljeni ali sa garancijom od 2 god.

 

boca... das auto !!!!

 

oprosti samo...jel bi se ti i dalje vozio kad bi skuzio da motor cudno radi?

 

ovo je za mene cista nemarnost..."ah nesto se cuje, ma ko ga jebe vozit cu se dok ne ode"

 

nek sada i plati...drugacije nece naucit...

Link to comment
Share on other sites

oprosti samo...jel bi se ti i dalje vozio kad bi skuzio da motor cudno radi?

 

ovo je za mene cista nemarnost..."ah nesto se cuje, ma ko ga jebe vozit cu se dok ne ode"

 

nek sada i plati...drugacije nece naucit...

 

napravio je tocno 3 km s tim "zvukom" ... i kao sto i sam vidis taj "zvuk" je kao "normalan" za tfsi motore. izbacio je tek onda gresku(upalila se lampica) tek kad je bilo prekasno... pa jbt M5/6 se u leru cuje kao diesel

 

vidjet cemo kako cemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Zato ja nikad nebi kupio novi auto jer prave garancije nikad nema, uvijek se izvlače na nešta. Kum uzeo lani VW caddy i nakon manje od godinu dana mu otisao jedan zadnji amortizer...ode u ovlasteni servis na reklamaciju i kazu mu to ne ulazi u jamstvo...to je potrosni materijal...nabrojao im je rodbinu i rekoa sad ce ga prije crni cihgani servisirat nego ovlasteni servis

Link to comment
Share on other sites

ovo je rabljeni auto iz 2006. kupio ga je prije god dana kod

mene u salonu sa 103.000 km... da ima manje od 50.000 km onda ni kune ne bi trebao platit...

 

bolje da mora platit 2.500 nego 5.600 € :-))))

Link to comment
Share on other sites

Zato ja nikad nebi kupio novi auto jer prave garancije nikad nema, uvijek se izvlače na nešta. Kum uzeo lani VW caddy i nakon manje od godinu dana mu otisao jedan zadnji amortizer...ode u ovlasteni servis na reklamaciju i kazu mu to ne ulazi u jamstvo...to je potrosni materijal...nabrojao im je rodbinu i rekoa sad ce ga prije crni cihgani servisirat nego ovlasteni servis

 

A šta je očekivao?

Pa amortizeri i jesu potrošni materijal, pogotovo uzmemo li u obzir naše ceste i obzir prosječnog vozača prema autu.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj da sad Rudy dođe i objasni kako je to u biti normalno za VW. :D

 

Kad hoćeš slobodno se javi za cugu,pa možeš vidjeti kako izgleda GTI s 110tkm originalnih...............s tvorničkim ovjesom,letvom volana itd itd

Link to comment
Share on other sites

A šta je očekivao?

Pa amortizeri i jesu potrošni materijal, pogotovo uzmemo li u obzir naše ceste i obzir prosječnog vozača prema autu.

 

Na KYB, Sachs & Magnum amortizere koje prodajemo, jamstvo je 2 godine - ne vidim razloga zašto ne bi bilo isto jamstvo i u slučaju novog auta i OEM amortizera.

 

Nevezano za naše ceste.

Link to comment
Share on other sites

Kad hoćeš slobodno se javi za cugu,pa možeš vidjeti kako izgleda GTI s 110tkm originalnih...............s tvorničkim ovjesom,letvom volana itd itd

 

Kao i svaki drugi auto. :)

 

I kakve veze ima letva i ovjes s bregastima? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kao i svaki drugi auto. :)

 

I kakve veze ima letva i ovjes s bregastima? :lol:

 

najbolje se praviti glup,jesi mijenjao letvu volana,jesi mijenjao ovjes,navlaku sica,isto što i svaki vlasnik jebenog renaulta ,samo ne možeš priznati da je govno.

btw jel ti radi klima kako treba,jel ti auto još uvijek vuče u stranu itd itd

Link to comment
Share on other sites

najbolje se praviti glup,jesi mijenjao letvu volana,jesi mijenjao ovjes,navlaku sica,isto što i svaki vlasnik jebenog renaulta ,samo ne možeš priznati da je govno.

btw jel ti radi klima kako treba,jel ti auto još uvijek vuče u stranu itd itd

 

Nemoj se ti pravit glup i nemoš pričat gluposti. Letva nije mjenjana, opruge i amortizeri jesu, navlaka je.

 

Klima radi, hvala na pitanju.

Link to comment
Share on other sites

...barem na mijenja bregaste i komponente pumpe i razvoda zajedno s uljem i filterima. Ono...servis na 20000 km...ulje, filteri, cam foloweri, pregled jesu bregaste pojedene, pregled jel pojedena pumpa, zamjena puknute svjecice itd...

Link to comment
Share on other sites

Dečki, ne bumo se tak spominjali, nisu tema drugi auti...;)

 

:thumbsup:

 

...barem na mijenja bregaste i komponente pumpe i razvoda zajedno s uljem i filterima. Ono...servis na 20000 km...ulje, filteri, cam foloweri, pregled jesu bregaste pojedene, pregled jel pojedena pumpa, zamjena puknute svjecice itd...

 

Slažem se. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A šta je očekivao?

Pa amortizeri i jesu potrošni materijal, pogotovo uzmemo li u obzir naše ceste i obzir prosječnog vozača prema autu.

 

Pa ako kupis novi auto i dobis garanciju generalno 2 godine ili koliko vec onda se to treba odnosit na sve...taman mi slijalica pregorila u te 2 godine ima da je đaba zamjene.

 

U ovom slučaju s GTI-em je druga stvar...auto je 2006 to je 5 godina star auto i tu je vec vjerojatno jamstvom definirano sta kako i koliko

Link to comment
Share on other sites

Dobije se reparirani motor a ne polovan...

blok (i sve u njemu) i kompl. glava s diznama.... dakle unutra je sve novo i 0km.... uz to ide i orginalno vw ulje (čak bolje njega kupovat nego Castrol koji nude u servisima)...

 

Za te novce od 2xxx eura dobijes nov motor... pa ispada i jeftino čak...

 

Jesu li nasli uzrok..? tlak ulja je uzrokovao blokiranje hidro-podizača i bregaste a donji dio motora je mozda i sačuvan sem klipova :)

Link to comment
Share on other sites

Dobije se reparirani motor a ne polovan...

blok (i sve u njemu) i kompl. glava s diznama.... dakle unutra je sve novo i 0km.... uz to ide i orginalno vw ulje (čak bolje njega kupovat nego Castrol koji nude u servisima)...

 

Za te novce od 2xxx eura dobijes nov motor... pa ispada i jeftino čak...

 

Jesu li nasli uzrok..? tlak ulja je uzrokovao blokiranje hidro-podizača i bregaste a donji dio motora je mozda i sačuvan sem klipova :)

 

gdje mozes kupit novi motor za 2xxx eura ?! nema teorije !! ja sam rekao da onda bolje idemo na opciju drugi motor... npr sa ebaya... rabljeni motor.... nije reparirani motor (reparirani je jos vise) nego motor vadjen iz nekog auta... + servis na njemu... sa ugradnjom ispadne oko 3.500 eura ... sam motor je oko 2.300 eura (bez agregata) sa oko 40.000 km... ugradnja oko 1.000 eura + servis oko 200-300 eura...

 

evo npr jedan sa ebaya: http://cgi.ebay.de/Motor-VW-Golf-5-2-0-GTI-147KW-Motocod-AXX-TFSI-Audi-/270729025794?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item3f08b51902#ht_1652wt_903

 

sumnjam da ce se trazit uzrok.. jer sve to kosta... sutra cu znat vise... ali drugi (nije vw-servis) servis je testirao kompresiju.. i oni kazu da nijedan cilindar nema kompresije... a VW servis je rekao da ima...

 

ne odlucujemo mi sta ce se radit nego osiguranje (koje nudi to jamstvo)... ak oni kazu da ide drugi motor onda ide drugi motor... itd...

Link to comment
Share on other sites

stavit ce novo-novcati motor tranu... jer inace bi izgubio jamstvo na cijeli auto (iako bi motor ovlasteni VW-servis popravio) ... on ce morat platit oko 2800-3000 eura... ukupan iznos je 5.500 €..

 

aaali onda je sad dao auto u VW servis da vise uzrok.. iako sam mu ja rekao da je to bacanje novaca (oko 250€, a on to mora platit) jer nece moc rec zasto se to desilo...

 

idemo dalje :)))))

Link to comment
Share on other sites

jebg zavrzlama jest i treba spašavat šta se spasit daje.... :(

 

Nek meštru odmah reču da skida motor a ne da jadan mora skidat glavu pa tek onda motor... jer dupli je posao a i lakse je skinut glavu s skinutog motora...

 

Sretno i nadam se da ce mu to bit zadnji problem s gti-om

 

Eto da dodam da sam raskapao takav motor na 14tkm i mjenjao karike i ostali potrosni materijal... vw pizdeki su dali samo to kao opciju... osim ako izgori klip/cilindar il se nest dogodi s glavom... tako da sam tu naučio školu kako doć do novog kompl motora. :)

 

Servisu je bolje kad ima vise radnih sati a izmjena motor aje dost manje norme neg raskapanje...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako kupis novi auto i dobis garanciju generalno 2 godine ili koliko vec onda se to treba odnosit na sve...taman mi slijalica pregorila u te 2 godine ima da je đaba zamjene.

 

U ovom slučaju s GTI-em je druga stvar...auto je 2006 to je 5 godina star auto i tu je vec vjerojatno jamstvom definirano sta kako i koliko

 

pa stvar je u tome da ne dobiješ garanciju na sve. meni npr na hyundaiu je 3 god garancija na motor, mjenjač struju i tako neke "glavne" stvari koje ne možeš direktno sjebati. na kočnice mi je bila garancija 20.000 km, na lim5 ili 6 godina itd. amortizeri definitivno ne mogu imati garanciju kao i motor jer je veća vjerojatnost da će oni odapeti prije motora zbog ljudske greške

Link to comment
Share on other sites

pa stvar je u tome da ne dobiješ garanciju na sve. meni npr na hyundaiu je 3 god garancija na motor, mjenjač struju i tako neke "glavne" stvari koje ne možeš direktno sjebati. na kočnice mi je bila garancija 20.000 km, na lim5 ili 6 godina itd. amortizeri definitivno ne mogu imati garanciju kao i motor jer je veća vjerojatnost da će oni odapeti prije motora zbog ljudske greške

 

 

tako je... npr ova garancija (za rabljena vozila) ne ukljucuje stvari koje mozes dirati... npr sve gumbice u autu... i naravno potrosni materijal.. ali inace je sve unutra... npr... alternator, anlaser, sve sta je u kontaktu sa uljem.. itd... odlicna stvar... jbg.. ovdje nije tak dobro ispalo... steta... i to naravno jos frendu... :doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

kočnice i recimo kvačilo.. tu nema garancije sem ako se nesto potrga na sto vozač nije mogao utjecat.... Mozes lamelu spalit isti čas i šta.. da dobiješ po garanciju drugu haha nice try al neće moći :) a recimo amortizeri imaju garanciju....

Proizvođač nije lud i zna sta moze pokrit a sta ne...

Link to comment
Share on other sites

vezano za ovu temu..

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-v-gti-2.0-tfsi-oglas-2896999

 

velika je vjerojatnost da je i ovome golfu ista stvar otisla..

 

uglavnom zovem ja u salon i javi se prodavac koji kaze na moj upit kaj se rasuo motor: "ma kaj bi se rasuo, nije to veliki kvar, nesto je sa lancem i bregastom, to moze bit 100 eura, a maksimalno 500 eura, bolje ga je kupit sad ovak i slagat nego sljedeci tjedan kad ja to popravim stavit cu mu cijenu 13,14" :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...