Jump to content

corsa B 1.4 ne pali ventilator i pregrijava se


Recommended Posts

frendici na autu se prestao palit ventilator prije par dana. spojio sam žice od termoprekidača da ventilator stalno vrti dok ne uhvatim vremena da zamjnim termoprekidač

maloprije ga zamijenio ali ista stvar se događa osim što se auto brže pregrijava i crijeva se napuhavaju

i sad kad spojim termoprekidač direkt, ventilator vrti ali auto se opet pregrijava

 

kaj bi moglo bit?

Link to comment
Share on other sites

to sam ja prvo pretpostavio, ali taj motor se sam odzračuje + to kaj sam ručno istjerao zrak van na crijevima kolko je išlo (oba su nažalost na gornjem dijelu kilera)

dal postoji neka fora na tom motoru za odzračit donji dio kilera?

Link to comment
Share on other sites

Brtva glave...? Vjerojatno se pregrijao bio pa ode.

 

Otvori kiler dok radi auto i pogledaj jel ima baloncica. A brijem da ce ih bit...

 

ima, brtva glave je pri kraju tj. već je u banani jer se osjeti antifriz na auspuhu

 

Mozda joj je termostat zastekao?

nebi rekao jer su sva crijeva vruća i sva se napuhavaju

 

 

 

 

najčudnije mi je to kaj se to sad pogoršalo naglo, baš od kad sam zamjenio termoprekidač. danas ujutro je bilo ok(moglo se vozit normalno), a sad kad je auto na radnoj temp, napraviš 500metara i skoro je u crvenom, a crijeva samo kaj se ne razlete :doh:

Link to comment
Share on other sites

ima, brtva glave je pri kraju tj. već je u banani jer se osjeti antifriz na auspuhu

 

 

 

Ja bi reko da je to to onda. Roka kompresiju u vodu i ne moze se hladit kako treba. A to vidis i po tim baloncicima i napuhnutim crijevima.

Link to comment
Share on other sites

Riknuo je termostat zbog kojeg se motor pregrijao i shebao sada i brtvu glave.

Znači definitivno promijenit i njega i brtvu.

Nema kaj drugo bit ak tak brzo digne temp i nabije pritisak u sistem.

Link to comment
Share on other sites

Riknuo je termostat zbog kojeg se motor pregrijao i shebao sada i brtvu glave.

Znači definitivno promijenit i njega i brtvu.

Nema kaj drugo bit ak tak brzo digne temp i nabije pritisak u sistem.

 

Potpis na ovo.

Link to comment
Share on other sites

hvala

 

baš sam mislio skidat termostat jer mi je nelogično da se tak naglo stanje pogoršalo, ali kad sam vidio da za skidanje termostata treba skidat zupčasti i još dosta toga, odlučio sam tu pitat dal možda neko zna za neku banalnu glupost...

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Riknuo je termostat zbog kojeg se motor pregrijao i

 

Termoprekidac je kaze riknuo (valjda?)... No nebitno, motor se pregrijao i ode brtva... U najboljem slucaju samo brtva

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da je termoprekidač riknuo jer nije ukopčavo a kad direkt spojim onda je vrtio ventilator... međutim, kad sam stavio novi termoprekidač, opet nije vrtio ventilator jer je vjerojatno bilo zraka na dnu kilera pa zato nije ukopčavao(pretpostavljam) a isto se i sad događa nakon zamjene + to kaj se auto sad uopće nemože vozit jer se brzo počne pregrijavat

 

termostat mislim da je ok jer su sva crijeva vruća

Link to comment
Share on other sites

Aha, ja sam shvatio da je u startu bilo do termoprekidaca da nije radio vent uopce, a da se sad i dalje pregrijavao iako se pali vent.

 

A dobro, nebitno. Ali sad ti je vjerojatno kao posljedica pregrijavanja sjebana minimalno brtva.

Link to comment
Share on other sites

joj krivo sam se izrazio- pod "pregrijavanje" nisam mislio da je auto zakuhao nego da se temp digla iznad normalne- ni jednom nije otišlo u "crveno"

jednostavno, sada se puno brže diže temp(iznad normalne a u crveno nisam pustio da ode) nego npr.jutros

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...