Jump to content

ATE poločice i disk. Užasno cviljenje.


Recommended Posts

Malo je bezveze jer nemogu opisati kako se to cuje ali situacija je ovakva.

 

ATE power diskovi i pločice , skupa sa ATE blue racing tekucinom.

 

Stavljeni su diskovi naprijed i koce super ali kad se malo zagriju znaci normalna vozna po gradu nista specijalno počnu cviliti bez da taknem kocnicu, a cim malo stisnem kocnicu prestanu cvilit pustim kocnicu ponovo cvile i desni kotac i lijevi.

 

vozim ravno cestom i malo samo srenem volan u lijevo pocne lijevi cviliti na prekide... ccc...ccc...ccc...ccc...ccc cim brze ides brze na prekide cvili.

ista stvar kad malo srenes u desno.

pogotovo kad skreces u ulicu pa moras malo vise motat onda jos vise cvili ta strana na koju motas volan.

 

Znam da je greska neka u diskovima jer kad idem u zavoj i pocne sve jace cviliti malo taknem kocnicu i prestanu cim putim cvile...

 

Kad auto stoji preko noci ujutro sve uredu dok se ne zagrije disk i cijeli sistem.

 

Isao na provjeru kocionih cilindara SVE TIP TOP.

 

Pregledali smo sve mogu kutove da se negdje lim ne dodiruje ili bilo sta i nema indikacija..

 

Sad neznam sta dalje.... dali da kupim FERODO DS plocice da probam s njima jer sam citao da ljudi tu kombinaciju uzimaju. Vise nemam snage slusati to u autu?

 

Need HELP!

Link to comment
Share on other sites

Malo je bezveze jer nemogu opisati kako se to cuje ali situacija je ovakva.

 

ATE power diskovi i pločice , skupa sa ATE blue racing tekucinom.

 

Stavljeni su diskovi naprijed i koce super ali kad se malo zagriju znaci normalna vozna po gradu nista specijalno počnu cviliti bez da taknem kocnicu, a cim malo stisnem kocnicu prestanu cvilit pustim kocnicu ponovo cvile i desni kotac i lijevi.

 

vozim ravno cestom i malo samo srenem volan u lijevo pocne lijevi cviliti na prekide... ccc...ccc...ccc...ccc...ccc cim brze ides brze na prekide cvili.

ista stvar kad malo srenes u desno.

pogotovo kad skreces u ulicu pa moras malo vise motat onda jos vise cvili ta strana na koju motas volan.

 

Znam da je greska neka u diskovima jer kad idem u zavoj i pocne sve jace cviliti malo taknem kocnicu i prestanu cim putim cvile...

 

Kad auto stoji preko noci ujutro sve uredu dok se ne zagrije disk i cijeli sistem.

 

Isao na provjeru kocionih cilindara SVE TIP TOP.

 

Pregledali smo sve mogu kutove da se negdje lim ne dodiruje ili bilo sta i nema indikacija..

 

Sad neznam sta dalje.... dali da kupim FERODO DS plocice da probam s njima jer sam citao da ljudi tu kombinaciju uzimaju. Vise nemam snage slusati to u autu?

 

Need HELP!

 

Misliš da sa ds-om neće cvilit?;)

 

Kakve veze ima skretanje sa diskom...kaj se disk zakreće?,naginje?

Link to comment
Share on other sites

Daj provjeri da ti klipić u čeljusti ne blokira, a onda dalje traži uzrok.

 

 

Može biti da ti klipić ne odvaja pločice i dolazi do laganog pregrijavanja diska koji se širi i prilikom skretanja (uvijek se disk malo pomakne) pošto je sve novo - grebe po pločici ili po nečem trećem (prljavština da se nije uvukla između diska i pločice,...) skini sve dolje, očisti pločice i provjeri kliješta.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Ja imam sličan problem, ali samo na zadnjim diskovima.

 

Kombinacija je ATE diskovi i Ferodo Premier pločice...

 

Meni se prilikom prelaska preko vibro traka ili rupa čuju zadnje kočnice kako "cvilkaju" .....

 

Čim lagano stisnem kočnicu ništa ni preko rupa ni vibro traka....

 

Iritirajuće dosta, pa ako netko zna rješenje.....

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno ti nešto ne štima s čeljustima,preko foruma možemo nagađati,ali mora ti

majstor(koji kuži igru) pogledati podmazati razraditi čeljusti namazati zadnju stranu

pločica s bakrenom masti itd itd brdo je varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vremenski treba da nalegnu nove plocice na stari disk? Odnosno da se "istokare" po starom disku..?

 

ovisi o vožnji al se uvijek istokari disk i sve legne kak se spada

:thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Daj provjeri da ti klipić u čeljusti ne blokira, a onda dalje traži uzrok.

 

 

Može biti da ti klipić ne odvaja pločice i dolazi do laganog pregrijavanja diska koji se širi i prilikom skretanja (uvijek se disk malo pomakne) pošto je sve novo - grebe po pločici ili po nečem trećem (prljavština da se nije uvukla između diska i pločice,...) skini sve dolje, očisti pločice i provjeri kliješta.

 

To sam i ja mislio dok nisam to sve napravio... haha nevjerovatno ali vise nemam ideja... jedino prebacit lijevi na desni i kontra. Pa onda probat.

 

Moguče da je malo siri disk od originala pa dolazi do trenja kad se zgriju , mislim logicno je da se siri metal kad se ugrije.

 

Vidjet cemo ...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...