Jump to content

EGT razlika prije i nakon turbine


Recommended Posts

Ja trazio konkretne podatke a dobio filozofiranje.

 

Muha, jesi ikad imao dvije sonde, jednu prije a jednu poslije? Ako jesi napisi sta si izmjerio i to je to. Nisam pitao jel nesto korisno ili nije.

Meni ce biti korisno, i samo je to bitno.

 

2Robi_ck, ....malo mi je prevelika razlika od 300°C.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto htio reci.

Npr na 1bar boosta na 4000 i 5000rpm nece biti ista razlika, isto tako na 4000rpm i na 1bar i 1.5bar boosta nece biti ista razlika.

 

Uglavnom od nekih 10C(ler) do nekih 350C (preforsirane turbine).

Link to comment
Share on other sites

Ono sto htio reci.

Npr na 1bar boosta na 4000 i 5000rpm nece biti ista razlika, isto tako na 4000rpm i na 1bar i 1.5bar boosta nece biti ista razlika.

 

Uglavnom od nekih 10C(ler) do nekih 350C (preforsirane turbine).

 

 

Zanima me u krajnjem broju okretaja 7500 - 8000 o/min, posto je i EGT tada najvisi.

Recimo da je na 7500 o/min 950°C u (prije) turbini,....... koliko bi bila na samom izlasku iz turbine (odmah kod flandje)?

Link to comment
Share on other sites

Zanima me u krajnjem broju okretaja 7500 - 8000 o/min, posto je i EGT tada najvisi.

Recimo da je na 7500 o/min 950°C u (prije) turbini,....... koliko bi bila na samom izlasku iz turbine (odmah kod flandje)?

 

nemoguce napamet reci, nisi rekao koji tlak, u kojem podrucju turbina radi(znaci tlak i kolicina zraka). Razlika egt najvise ovisi o BP.

Znao vidati i preko 300+ stupnjeva razlike na jako forsiranim turbinama(tjeranje izvan efikasnog podrucja rada).

Link to comment
Share on other sites

ja osobno sam imao prije turbine i na valjcima (gonzo u dasteku) je bilo 1000, onda sam je stavio odma 3 cm iza turba (autogauge pa me bilo strah da ne ode u turbo) i nikada nije prelazilo 650-700 ali ja sam imao mali turbo koji je restrikcija :)

Link to comment
Share on other sites

nemoguce napamet reci, nisi rekao koji tlak, u kojem podrucju turbina radi(znaci tlak i kolicina zraka). Razlika egt najvise ovisi o BP.

Znao vidati i preko 300+ stupnjeva razlike na jako forsiranim turbinama(tjeranje izvan efikasnog podrucja rada).

 

Tlak 1,8 bara, na priblizno 70% efikasnosti i 42lbs/min.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo je bilo pitanje si dobio vise nego kvalitetan odgovor.

 

Pitanje je bilo namijenjeno onima koji su to eventualno izmjerili pa imaju takve podatke. Teoretski dio bez mjerenja me ne zanima jer je daleko od realnog (izmjerenog).

Link to comment
Share on other sites

fali ti puno podataka, i to sto su drugi mjerili na drugim motorima ti je opet beskorisno ako neznas parametre te radne tocke u kojoj je mjereno.

 

Ako ti teba imalo tocan podatak egt sonde su 30-ak dolara. Ovako samo pogađas.

Link to comment
Share on other sites

treba jos efikasnost turbinskog dijela.

 

 

Kad ti dam efikasnost turbinskog dijela, onda ces trazit vlaznost zraka. Kad ti dam vlaznost zraka onda ces trazit temperatutu okoline. Kad ti dam temperatu okoline, onda ces trazit nadmorsku visinu i tlak okoline. Onda na red dolazi tlak u ispusnom kolektoru, pa pad tlaka u DP-u i tome nikad kraja.:D

 

Jesi kad stavio 2 sonde (mjerio) ili nisi?

Imas kakav graf (tablicu, ...nesto) odnosa temperatura bilo koje turbine na nekom motoru od 1.8 - 2.0l i 400-injak konja (sa nekim odgovarajucim SW-om) ili nemas?

Eto, jel sad jasno sta me zanima?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...