Jump to content

ulje u auspuhu od starog motora?


Recommended Posts

prosli motor u autu se bio razletio i turbina je bila kaputt, stavio sam motor na kojem je napravljena polugeneralka i stavljena je reparirana turbina.. s novim motorom ima 30-ak kilometara i auto zna zadimit plavo, pogotovo kad se zagrije. znam da ima ulja u auspuhu i sad to mora izgorit ali kakvo je sad stanje katalizatora i lonaca? koji je najbolji nacin da to sto prije izgori a da ne koljem motor jer je novi? najvise me brine da ne dimi motor ili turbo a to neznam jer ima ulja u auspuhu i dok to ne izgori neznam dali je mozda greska bila u sklapanju motora..

edit: rijec je o Fijatu Coupe 20vT

Link to comment
Share on other sites

dokle god ima ulja u auspuhu koje "stoji" dimit ce konstantno ~bijelo kad se sve zagrije ili kad je motor kaput... :)

 

a posto tebi dodje plavi dimek tu i tamo mislim da je to nije dobro :/

 

provozaj se po obilaznici oko zg, kroz 100km potrosit ce sve ako pricamo o ulju u ispušnom sys - istok zapad istok zapad sladoled

Link to comment
Share on other sites

koji je najbolji nacin da to sto prije izgori a da ne koljem motor jer je novi?
pun gas 100 km i sagorit ce
:lol:

 

Moja ovako neka mozda malo bedasta ideja, skini lonac, pa pusti ga se zgrije, ispricaj se susjedima i to je to :lol:

Aha, sad sam skuzio da imas tuto kompleto auspuh, ne znam kak sam zabrijao da imas samo zadnji lonac :doh:

Link to comment
Share on other sites

ima novosti u ovom slucaju? :/

 

ima :) napravio 20-ak kilometara (moram malo po malo jer nemam rege.. ) i puuno manje dimi, stavljao sam jucer blow off i primjetio da u usisu ima nesto sitno ulja, vjerovatno nisam IC dobro ocistio.. obrisao, ocistio ic ponovo i sad skoro da i ne dimi, sitno nesto.. iduci tjedan idem na regu, pa kad ga regnem idem na dobar djir, vratim se doma promjenim ulje i gas na obilaznicu. proterat ce on to van :)

 

jedino bi te htio pitat nesto, preporucio si mi obilaznica "istok zapad istok zapad sladoled ", jel moze istok zapad istok zapad limunada? dali je to dobro za auto? :P:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ova prica ima i nastavak.... dakle auto nije prestajao dimiti, bilo je evidentno da je glava lose slozena, gumice kao da su sarafcigerom tukli nutra!! i kod skidanja glave sam imao jos sta vidjeti, moj dragi mehanicar mi je metnuo obicni dihtung glave od atmosferca ne od turbaka!!! ok, sad sam glavu slozio, stavio gore i auto jedva da upali, jedva.. kad upali i dalje dimi, dignem stangicu od ulja i tako fino dimi plavo na stangicu kao da si motorcek pljugicu pusi unutra.. to je nemoguce da radi turbine dimi na stangicu? ne gine mi otvaranje donjeg dijela i pregled karika koje su nove ali kad sam vidio kakav je dihtung glave stavio tko zna sta je sve nutra jos? ima tko kakav pametan savjet?

Edited by Jopa
Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu, ako je dimio nakon prvih 30 sekundi nakon sto se upalio, nesto ne valja sa motorom.

 

A kao sto vidim, tako je i bilo. A dalje, izgleda da ces morat raskopat motor, na zalost...

 

A sto je polugenerlaka po tvome?

 

Jesu obradjivani cilindri? novi prsteni uljni i kompresivni? Ili se islo tehnikom, kad nalegne nakon par hilja km, pa ne treba radit cilindre?

 

Cuo sam razlicitih objasnjenja polugeneralke, pa zato pitam..

Link to comment
Share on other sites

nazalost, s ondasnjom placom od 3000kn sam dvije godine odvajao da slozim taj motor i sad je jedan veliki kurac od motora!!! 14700kn sam platio za polugeneralku, s ovom pameti bi se sad s tom lovom vozio s 400konja!

edit: 2 Joo> brusena radilica na 1. specijalu, stojeci i leteci lezajevi, blok pohonan, karike komplet, svi dihtunzi, semerinzi, remenja, glava kompletna s hidropodizacima, dizne ultrazvucno ociscene, uprincipu sve je mjenjano osim klipova oni su ostali u standardu.

Edited by Jopa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

problem se nastavlja...... :(

dakle skinuo sam glavu i kod Zuge smo zakljucili da su otisle gumice ventila od stajanja... to sam slozio, namontirao glavu i auto je i dalje dimio.. nakon dva dana vise nije htio ni upalit, a kod verglanja je dimio na stangicu od ulja.. i tako mi prekjucer pocupamo klipove van (jer kao popucale karike nema sta drugo biti) a karike nove, stanje klipova i svega odlicno.. vise nisam pametan sta raditi, radi cega auto dimi i nema kompresije da sastavi?? jel moguce da je glava puknuta na oku nevidljivom mjestu pa da radi tolike probleme??

Link to comment
Share on other sites

Kako ti stari moze reci kome ces vozit auto...a tvoji novci??? Mozda bi shvatio da je on placao ili subvencionirao pa da moze i odlucivat...ali...ovako ne vidim neku logiku u tome. Ako te stari pak natjerao kod njega a on te zayebao...daj starome auto i nek ga slozi, kad zna bolje od tebe.

Link to comment
Share on other sites

....vise nisam pametan sta raditi, radi cega auto dimi i nema kompresije da sastavi?? jel moguce da je glava puknuta na oku nevidljivom mjestu pa da radi tolike probleme??.....

 

kod skidanja glave sam imao jos sta vidjeti, moj dragi mehanicar mi je metnuo obicni dihtung glave od atmosferca ne od turbaka!!! ok, sad sam glavu slozio, stavio gore i auto jedva da upali, jedva.. kad upali i dalje dimi...

 

hmm.. a da vratis dihtung od atmosferca...:huh: jer koliko vidim s njim je auto palio normalno? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Kako ti stari moze reci kome ces vozit auto...a tvoji novci??? Mozda bi shvatio da je on placao ili subvencionirao pa da moze i odlucivat...ali...ovako ne vidim neku logiku u tome. Ako te stari pak natjerao kod njega a on te zayebao...daj starome auto i nek ga slozi, kad zna bolje od tebe.

nebi o tome trenutno, duga je to prica a i tu sam sam sebe zajebo a jer sam bio naivac..

 

2 Bubinjo>zalosno ali istinito, ali to opet ne rijesava problem dimljenja na stangicu od ulja :)

 

nisam napisao jos nesto, kad nije palio mislili smo da nije mozda faza fulana ali dobro je bila pogodjena..

Link to comment
Share on other sites

nađoh ovo na netu,a sad koliko je to tocno neznam

-kada na stangicu za ulje izlazi bijeli dim, na sto tocno to upucuje?

-Puše izgorjele plinove u korito motora i da je motor "gecrk".....karike u komi a vjerojatno i stijenke cilindra ili ima zaderotinu u stijenki cilindra

 

a jesi mjerio kompresiju?

Edited by bubinjo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...