Jump to content

alfa 2.0 turbo detonira


Recommended Posts

frend ima alfu 2.0 turbo v6 gtv, i nakon 3 k okretaja auto počme ružno detonirat. zanimljivo je da na leru kad se vrti auto ne detonira, nego samo kad se vozii kad počme punit boost. zanima me šta bi to moglo biti. ima li netko isksutva sa time. kabeli i svječice su nove, a kao i bobina je mjenjana. meni to vuče sve više upravo na to troje, znači bobina kabeli sviječice, ali kao to je promijenjeno, i čentralina je u redu. kad se auto spoji na kompjuter, ne izbacuje nikakvu grešku! dajte neki prijedlog!

Link to comment
Share on other sites

ako je mjerač, zašto u leru kad auto stoji može se dizat okretaji i tada ne detonira?! šta nebi ako je mjerač protoka zraka i u leru detonirao?! kako da provjerim ako je on otišao da ga samo iskopčam na jacku-u pa d avidim kako se auto ponaša?! ako je isto, onda je to, ako nije isto ako je još gore onda nije?!

Link to comment
Share on other sites

gle, ja samo znam da na tim alfama kad krepa mjerač,detorina kak im se (da oprostiš) kurac digne....probaj naći takav mjerač, čisto da ga zamijenite nakratko....pričekaj da ti Seb ili Alfaluđak daju savjet, oni ih slažu...

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kak očekujete da bi auto u leru bez opterećenja, bez boosta uopće mogao detonirat?

 

 

To se vama nešto drugo događa, možda vuče falš zrak pa puca bezveze, njima znaju otić brtve na usisnoj grani, možda je zbilja i taj MAF senzor, on je isto česta greška...

 

A ako zbilja detonira, onda se to može jedino i događat pod opterećenjem.

Edited by 2fast
Link to comment
Share on other sites

Imao sam problema sa trokiranjem ( i to jebenim) na 1.8T na cca 3500 rpm-a, nije trokirao na leru, niti prije ili poslije 3500. Skužio sam da me jedna od bobina stara 1.5g zajebava, bobine kad počnu rikavat prvo počnu na okretajima gdje motor razvija max okretni moment a kasnije i na leru. 200kn kasnije sve radi OK :)

Ne znam kako je kod alfi al probaj logirat misfire na svim cilindrima i gledaj dal misfire counter raste na jednom ili više njih. Naravno provjeri gap na svećicama...

MAF isključi i probaj vidjet jel bolje bez njega ak je onda ga zamjeni..

 

LP

Edited by Gonzaga
Link to comment
Share on other sites

e super hvala. ovo su konkretni odgovori. auto će doć kod mene sljedeći tjedan, pa ću se pozabavit sa njime.

ja sam vikend mehaničar tako da nisam pretejrano iskusan, ali sam dosta pažljiv i temeljit pa ću krenut redom:

-sve cijevi vizualno i fizički probat provjerit, isto tako i jack-ove

 

-bobnia (ne znam kako ispitat ispravnost postojeće bobine, a da ne mjenjam i stavmalj druge. znam da se može mjerit na njima otpor i napon, ali ne znam točno o čemu se radi, pa probajte i to objasnit)

 

-pošto se na autu dosta čuje blow off, a on ima originalni bov, a sjećam se kad je auto kupljne prije 4god, uopće se nije tako čuo, nego skoro nikako, a poslije toga je mehaničar dignuo tlak na turbu(glupo znam ali tako mi je vlasnik pričao), i bilo je dobro godinu dana i onda je počeo trokat detonirat... moguće da je na usisu uzima falši zrak koji zaobilazi maf, i uato troka, a iz tog razloga se čuje bov a prije toga se nije čuo...

ili zaštorpani wastgate, samo to mi jeopet čudno kako se onda čuje bov...moguće da auto na momente otiđe u prevelik tlak.

 

problem je u otme da ja sve ovo pišem anpamet jer auto nije kod mene, nego sam ga prije 5mj dobio na pol sata, pa sve pišem po sjećanju, a od onda stoji pokvaren kod mehaničara i ovi nisu ništa napravili po tom pitanju, aja brijem da nije neki velik i kvar nego jednostavno se treba uhvatit auta i ići dio po dio, a njima se to neda jer imaju puno posla, a to ne mogu naplatit...

 

ozren kako misliš na regulatro tlaka, šta overboost kontroler koji je spojen sa vakumima i nalazi se kod centraline, ili wastgate?!

Link to comment
Share on other sites

prejaki boost,preslab tlak goriva (opčenito manje goirva zbog nečeg),loše gorivo,razfažen motor,krivo paljenje zbog nečeg...

 

 

opčenit dali taj auto beš detonira (knocka) ili puca na usis ????jer to su dva različita simptoma

Edited by Seb
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...