Jump to content

Koji akumulator kupiti ?


Mario_S3

Recommended Posts

Krepao mi akumulator, samo se ispraznio u 2 dana stajanja i nisam ga mogao upalit, kresnuo ga preko A4, odvezao se 20min, stao, uspio upalit, ugasio, probao upalit i neće - dakle mrtav. Ima 3 godine.

 

Treba mi 70Ah, može i 60, gdje da odem kupit i koju marku, koji su kvalitetni a opet ne preskupi ? Ovo kaj sam imao je Moll

Link to comment
Share on other sites

Kolko ih Bingula ima, cijelu ergelu :)

 

http://www.autoservis-bingula.hr/index.php/Akumulatori/topla.html

 

Moj aku trenutno ima 70Ah i 19kila, ja bi stavio neki manji, A4 ima 60Ah pa brijem da mi je to dosta ? Jedino kaj on ima mehanički servo a ja električki pa možda zbog toga ima manji. Al fakat ne znam zašto su stavili na S3 takvo čudo ogromno, ko da ima vebasto ili neš slično pa da mu treba tak neš.

Link to comment
Share on other sites

Banner kod Debelog Renea.... :D

 

Uzmi što veći koji ti stane tam pod šajbu

 

Meni nije pod šajbom neg kraj motora :)

 

Zašto veći, pa nemam ništa od opreme što bi moglo popit puno struje, ne znam ni šta će im ovaj od 70Ah, za koji k

Link to comment
Share on other sites

Kolko to vama traju akumulatori inace da je 2-3 godine lose?! :)

 

Topla nije loš akumulator.

 

Moja definicija dobrog akumulatora je aku koji radi uredno 3-4 god s obzirom na potrošače u današnjim autima.

 

Naravno, ako je auto ispravan, a ne da ima problema sa strujom.

 

Banner 100Ah u Audiju 100 2.5TDI - 6 god & counting :D

Varta u Combu OEM - 7 god

Tudor u Cliu OEM - +3god (a auto se i nastajao :D)

Link to comment
Share on other sites

Kolko to vama traju akumulatori inace da je 2-3 godine lose?! :)

 

pa u bravu ti je 3 godine sto ja znam, a sigurno nije bio novi kada sam kupio auto

 

starom na golfu je trajao 12 godina. Očekujem da traje barem 5-7 godina, a sve preko toga je lutrija

Link to comment
Share on other sites

Topla nije loš akumulator.

 

Moja definicija dobrog akumulatora je aku koji radi uredno 3-4 god s obzirom na potrošače u današnjim autima.

 

Naravno, ako je auto ispravan, a ne da ima problema sa strujom.

 

Banner 100Ah u Audiju 100 2.5TDI - 6 god & counting :D

Varta u Combu OEM - 7 god

Tudor u Cliu OEM - +3god (a auto se i nastajao :D)

 

Eto vidiš da u nečemu imaš sreće ipak... :D

Link to comment
Share on other sites

Kolko ih Bingula ima, cijelu ergelu :)

 

http://www.autoservis-bingula.hr/index.php/Akumulatori/topla.html

 

Moj aku trenutno ima 70Ah i 19kila, ja bi stavio neki manji, A4 ima 60Ah pa brijem da mi je to dosta ? Jedino kaj on ima mehanički servo a ja električki pa možda zbog toga ima manji. Al fakat ne znam zašto su stavili na S3 takvo čudo ogromno, ko da ima vebasto ili neš slično pa da mu treba tak neš.

 

 

Stavi slobodno od 60 Ah. Imao sam dobrih iskustava sa Topla,Banner,Ciak akumulatorima.

Meni moj isto krepa nedavno prije nego sam krenuo na put,isto od Molla, bio je od 93 Ah,a stavio sam skoro novi akumulator od Boscha kojeg sam imao doma od 74 Ah, pali i radi ko singerica na mom autu. Vergla motor bez problema kao veliki akumulator..

To oni vise ampera stave jer su danasnja auta pune elektronike.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...