Jump to content

Bull bar - da li je legalan?


Recommended Posts

Dal je kod nas bull-bar legalan...

mogu za smijesnih 30 E nabaviti prednji bull za partnera...

 

27115084578152038741.jpg

 

 

al glupo mi ga uzimat ak ce mi na tehnickom rec da se nesmije imat + da me murija ne olaksa negdje zbog toga...

Edited by hrga
Link to comment
Share on other sites

Inace legalni su jedino plasticni bull barovi koji imaju zglob da se mogu savit prema autu...takav ima jedan poznanik ugradjen na Landcruisera i nikada nije imao problema...jedino kad ga je tip zveknuo na parkingu bull bar kako se savio mu je sjebao branik i far...tako da osim estetike...nema svrhe...

Link to comment
Share on other sites

za berlinge se sjećam da su dolazili s (žutim :lol:) bullbarom serijski (oprema Adriatic :lol: ), za partnere ne znam, ali budući da su na istoj šasiji možda postoji na nekom tržištu partner s tim bullbarom pa bi se dalo legalno proći tehnički

Link to comment
Share on other sites

Još prije 3-4 godine dođem u ZG po novu Ladu Nivu za koju je bio naručen i bull bar. Dođem tamo, ali bull bara nema. Dignem paniku jer mi se žurilo, a lik koji tamo radi mi kaže da ga namjerno nisu stvili jer od 20 isporučenih Lada s bull barom 18 vlasnika ih je nazvalo i psovalo mater jer nisu prošli tehnički. Ja mu kažem da ga stavi pa ću ga lako skinut ako budu stvarali probleme na tehničkom jer ionako sumnjam da bi vratili lovu (rekli bi da je bio poklon i sl.). Lik da nalog servisu i stave bull bar. Dođem u ST na TP, kad tamo lik gleda, vrti glavom i kaže mi da me ne može pustit s tim bull barom. Glumim da sam začuđen, pitam kako ne može kad je auto nov i prošao je homologaciju. Kaže mi da je to vezano uz sigurnost pješaka. Pitam ga da po tome ni mercedes ne bi mogao proć jer zvjezda može pješaku iskopat oko. Kaže mi da to nije isto i ode. Ja se već pomirio da nisam prošao, kad me on zove unutra i da papire da sam prošao. Za 2 godine ode tetak na tehnički, nisu ni spomenuli bull bar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...