Jump to content

Klima ne radi, cudan zvuk pod haubom


Recommended Posts

Klima mi ne radi. Puse zrak sve normalno, cuje se da se zvuk kad se upali klima, ali ne hladi. Na putu od Rijeke za Zg sam skuzio da ne radi. Na pol puta smo stali jest nakon ceg je mislim prvih par min radila pa poslije opet kifla. Tako i u gradu. Nakon sto auto neko vrijeme nije radio, je radila.

 

A uz to primjetio sam neki dosta glasan zvuk pod haubom, ko da melje nesto. I melje cijelo vrijeme, upaljena klima ili ne.

 

 

Dakle ukratko: Klima malo radi malo ne (uglavnom ne). I cijelo vrijeme se cuje neki dosta glasan klepetav zvuk.

 

Remen, kompresor klime, spojka kompresora....?

Link to comment
Share on other sites

Mazda 3...

 

Ako je nes na kompresoru; sto se moze popravljat, a radi ceg se mora kupovat novi kompresor? I koji su simptomi za sto?

 

Po ovom kaj si napisao,kompresor je,vjerojatno je zacvikao....

Link to comment
Share on other sites

Pa možeš za prvu ruku probat zalit ga s WDom i vidjet dal pušta sustav negdje pa da se ponovno nafila s ekstra ulja pa možda bude radio...iako je to longshot. Vjerojatnije je da treba reparaciju, ali velim, možeš i ono pokušat.

Link to comment
Share on other sites

Delphijev kompresor klime za Clia 197 je oko 4500kn.

 

Bez uvrede...ali taj tvoj renault je takvo g.... da je to čudo...jel ima u onoj tvojoj temi svi popravci koje si napravio, platio?

 

Taj auto kod mene nebi toliko proživio, to je sigurno...;)

Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede...ali taj tvoj renault je takvo g.... da je to čudo...jel ima u onoj tvojoj temi svi popravci koje si napravio, platio?

 

Taj auto kod mene nebi toliko proživio, to je sigurno...;)

 

A jbga...

 

Ako ode kuplung kompresora, mora se komplet mijenjat kompresor?

 

Ovisno o samom kompresoru u (ne)sposobnosti majstora te (ne)dostupnosti dijelova.

 

Ja sam kupio cijeli polovni kompresor i prebacio kuplung na svoj i radilo je.

Link to comment
Share on other sites

Otisao lager -> zvuk. A semering se pomakao i sprjecavao kuplung da "pali" klimu.

 

A sad problem... Najobicniji jebeni lager nema nigdje za kupit. A u mazdi bi uvaljali remenicu (s lagerom) za 5500kn. Koja jebena gamad. Do nedavno se taj lager mogao kupit za 50kn. Sad se vise "ne proizvodi". Pitam se zasto :doh:

 

Seronje, za komad metala vrijedan 5kn bi naplatili 5500kn. Bolesno. Sto smo mi koji imamo japanske aute krivi sto se rijetko kvare :lol:

 

BTW di da nadem jebeni lager 32x47x18 :huh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...