Jump to content

presanje opruga


Recommended Posts

ja pitam samo kaj vi mislite o tome jer sam od par ljudi cuo da je ok, nisam nigdje napisao da cu radit

2 dado: tesko da ce mi netko prodat samo 2 opruge i to -60

 

takav problem imam i ja prednji kraj mi je super lego a zadnji je u zraku ful i isto bi trebao samo zadnje opruge

jel se prodaju posebno opruge ili samo komplet (sve 4)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio koni sport kit za Stila 30/30 koliko se sijećam ali taj set je za više motora od stila tako da mi prednji kraj uopće nije pao a stražnji je bio ok.

Onda sam se javio Marininom (tu je cura na forumu) tati i dogovorio da se to malo dovede u normalu i sad vam to izgleda ovako

i233073_7.JPG

Ja sam zadovoljan jel mi se nije dalo isprobavati koliko bude palo sa nekim drugim oprugama .

I da nema nikakvog poskakivanja :thumbsup:

Edited by v.v.
Link to comment
Share on other sites

ja zadovoljan.... čovjek mi ih spreš'o po specifikaciji

ispalo me za trećinu cijene novih kojih i tak nije bilo za kupit (sam po narudžbi)

 

može radit nove al je cijena preblizu novima da bi se isplatilo

 

meni je radio lik u dugavama (sarajevska), nemam pojma kak se zove ... hehe

Link to comment
Share on other sites

mislim da to prešanje i nije neko rješenje...

jer pretpostavljam da opruge prešanjem moraju tu istu i termički obraditi

tada se mijenja i konstanta elastičnosti... (F=k*s)

pretpostavljam da i termičkom obradom opruga postaje tvrđa i lakše puca...znači sada treba (pošto je k promjenjen) veća sila za isti put (s) te sve pridonosi pojavljivanju pukotina na opruzi i pucanjem iste

Link to comment
Share on other sites

nema prešanja,rade se potpuno nove opruge po naruđbi!

a prešanje postoječih nije pametno ni u kom slučaju!!

 

 

ja zadovoljan...meni je radio lik u dugavama (sarajevska), nemam pojma kak se zove ... hehe

 

to je SPIREX,tamo sam nekoliko setova več dao radit!

nikad problema s njim do dan danas!

Link to comment
Share on other sites

Ono što mene zanima u ovom topicu je slijedeće:

da li je netko od vas koji ovdje govore da to ne valja napraviti s oprugama imao osobnih iskustva s tim da mu je to uzrokovalo probleme?

 

Ne u stilu ono "moj frend od frenda mi je rekao" ili "pročitao sam na internetu" ili tako nešto.

 

Nego, da mi netko baš kaže : gle, ja sam to napravio sa svojim oprugama i imao sam generalno sranje, jer mi je napravilo to, to, to i to...

Ili ja sam osobno vidio što je prešanje opruga napravilo jednom autu, a napravilo je to, to, to i to...

 

Ne šalim se, jako mi je bitno to znati.

Link to comment
Share on other sites

Ono što mene zanima u ovom topicu je slijedeće:

da li je netko od vas koji ovdje govore da to ne valja napraviti s oprugama imao osobnih iskustva s tim da mu je to uzrokovalo probleme?

 

Ne u stilu ono "moj frend od frenda mi je rekao" ili "pročitao sam na internetu" ili tako nešto.

 

Nego, da mi netko baš kaže : gle, ja sam to napravio sa svojim oprugama i imao sam generalno sranje, jer mi je napravilo to, to, to i to...

Ili ja sam osobno vidio što je prešanje opruga napravilo jednom autu, a napravilo je to, to, to i to...

 

Ne šalim se, jako mi je bitno to znati.

 

Imao buraz rezane na yugu sa kracenim amortizerima i viskoznijim uljem,vozili se svaki dan,barem 5 puta dnevno su nam federi iskakali van i ubijali macke po cesti,sve lokalne babe su nas pljuvale.

 

Na Kadettu je imao buraz custom made tvrdje radjene na osnovu uzorka originalnih,isto ok.

 

Presane nisam imao.

Link to comment
Share on other sites

Ono što mene zanima u ovom topicu je slijedeće:

da li je netko od vas koji ovdje govore da to ne valja napraviti s oprugama imao osobnih iskustva s tim da mu je to uzrokovalo probleme?

 

Ne u stilu ono "moj frend od frenda mi je rekao" ili "pročitao sam na internetu" ili tako nešto.

 

Nego, da mi netko baš kaže : gle, ja sam to napravio sa svojim oprugama i imao sam generalno sranje, jer mi je napravilo to, to, to i to...

Ili ja sam osobno vidio što je prešanje opruga napravilo jednom autu, a napravilo je to, to, to i to...

 

Ne šalim se, jako mi je bitno to znati.

 

 

Zar nije bolje uciti na tudjim pogreskama?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...