Jump to content

Plastičair/limari pripasavanje..


Recommended Posts

Zanima me dali se moze ovakav branik upasati da bude kao original...znaci na svaki kraj bi trebalo ovoliko ga pomaknuti unutra...inace radi se o istom autu, samo je jedan malo siri, drugi uzi, ostalo sve pase jedino ti krajevi strse i da se bude fit...

 

 

sada kako to raditi? sa fenom dal se moze? ili se pili vari...kako vec..

jel moze to normalni limar/lakirer napraviti? ili mora prvo plasticar..

 

 

evo slike o cemu se radi, znaci od lijevo do desnog coska sve lijepo poravnat na obadvije strane.

 

IMG_0054.jpg

 

 

i ako moze ispravljanje naslova :D

Link to comment
Share on other sites

neznam kakva je situacija s navedenim autom(tj dali mozes kupit blatobrane i da he sve ok).

 

slicnu situaciju sam ja imao na bravu, jel su marea i hgt malo siri(al meni nije bilo ovoliko jako), ja sam mogao samo blatobrane stavit i sve bi pasalo, al su mi ruzni oni veliki zmigavci pa se pripasivalo.

 

uglavnom razrezes svoj branik i taj drugi i onda to povaris, pa kitas, pa brusis, pa kitas, pa brusis, pa kitas, pa brusis, pa kitas...... you get the point

na kraju nikad nece bit kao original i da sam znao kolika je gnjavaza vjerojatno bi progutao one zmigavce :)

 

ako mozes promijenit blatobrane, ja bi ti to savijetovao, ak ne, kad dodem doma ti posaljem sliku kak trebas zarezat branik da bi bilo jednake duzine.

 

i daj varit branik nekome ko to bas radi godinama i na glasu je, jel se pojavilo dosta tih koji su nasli u oglasu taj aparat za varenje plastike, pa su sad "majstori"

Link to comment
Share on other sites

e hvala ti :) ovo je odlican odgovor, da mogu blatobrane, al to povlaci i pragove :D a i ovako planiram zadnji branik i poklopac gepeka...

 

pa sam mislio da ovo moze se poravnat kako jednostavnije..(u glavi svojoj sa onim fenom, pa lijepo prekitat izbrusit po par puta i to bu to hahaha), al nista od toga, onda cu se natrazit i naplacat kompleta haha

Link to comment
Share on other sites

gle u svakom slucaju je to jednostavnije i malo skuplje rijesenje.

ispadne ovo na kraju na manje vise dobro, meni npr. nitko skoro ne kuzi da je branik od 2, al da je plasticar bio bolji bilo bi to puno jednostavnije i bolje odradeno.

 

ako se tebi svidaju ti drugi blatobrani, kad tad bi ih isao kupovat, meni se nisu svidali ovi od hgt-a i na kraju da sam ih uzeo bi me sve kostalo mozda 200kn skuplje jel mi je lakirer hebao majku i meni i plasticaru koji to ustvari nije.

 

al steta je rezat cijeli branik ako ti se svida ostatak paketa :)

Link to comment
Share on other sites

neznam kakva je situacija s navedenim autom(tj dali mozes kupit blatobrane i da he sve ok).

 

slicnu situaciju sam ja imao na bravu, jel su marea i hgt malo siri(al meni nije bilo ovoliko jako), ja sam mogao samo blatobrane stavit i sve bi pasalo, al su mi ruzni oni veliki zmigavci pa se pripasivalo.

 

Lakše je pripasat 2 žmigavca, nego kompletan branik...to bi ti odradio bilo koji limar, dok plastičar je kao što i sam kažeš priča za sebe...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

gle u svakom slucaju je to jednostavnije i malo skuplje rijesenje.

ispadne ovo na kraju na manje vise dobro, meni npr. nitko skoro ne kuzi da je branik od 2, al da je plasticar bio bolji bilo bi to puno jednostavnije i bolje odradeno.

 

ako se tebi svidaju ti drugi blatobrani, kad tad bi ih isao kupovat, meni se nisu svidali ovi od hgt-a i na kraju da sam ih uzeo bi me sve kostalo mozda 200kn skuplje jel mi je lakirer hebao majku i meni i plasticaru koji to ustvari nije.

 

al steta je rezat cijeli branik ako ti se svida ostatak paketa :)

 

naravno svidja mi se hehe...auto zada bude puno siri...samo me malo pomalo dotuca haha

najprije sam mislio da moram samo spuh, branik, pa sam saznao blatobrane i sada gledam po stranim forumima, i vidim jos i jebene pragove, njih bi se dalo izvuc? :D

 

IMG_0058.jpg

IMG_0057.jpg

 

nije problem platiti, problem je najveci placat postarinu za hrpu velikih stvari..sto izadje vise nego dijelovi :(

Link to comment
Share on other sites

z3m roadster...

 

ima u rijeci zabit, 10tkn za blatobran i drugi skrsen, gepek i branik :D ne hvala

 

rogiev je kompletan ko nov i coupe je...samo mi branik pase, al vise ne ide u dijelove..

 

 

ili znas za neki drugi???? :)

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

na taj sam mislio..... ajde fala bogu da je pameti dosao..

 

je je:) al isto su cijene bile astronomske :D tako da nije ni bio cilj dijelovi hah

 

ajom na topic lol

 

split(ć)-ani jel tko zna kod vas za kakav z3m ima jedan crni da je prije cca 10 g skrsen i u dijelovima?

Link to comment
Share on other sites

Lakše je pripasat 2 žmigavca, nego kompletan branik...to bi ti odradio bilo koji limar, dok plastičar je kao što i sam kažeš priča za sebe...:thumbsup:

 

da al sam marein branik dobio za 50kn jel je bio puknut tam di mi je i onak trebao moj, blatobrane je trebalo platit pa ih jos rezat i kitat, ovak sam mislio da cu proc relativno jeftino, na kraju je bilo dosta skuplje i to samo zbog plasticara koji nije znao svoj posao.

 

onaj koji je znao nije imao vremena i tak.

 

uglavnom da ti se to odradit, ako te zanima budem ti poslao sliku kak je moj bio rezan i to pa vidi

Link to comment
Share on other sites

je je:) al isto su cijene bile astronomske :D tako da nije ni bio cilj dijelovi hah

 

ajom na topic lol

 

split(ć)-ani jel tko zna kod vas za kakav z3m ima jedan crni da je prije cca 10 g skrsen i u dijelovima?

 

Vjerovatno misliš na onog iz Makarske šta je 2 curice ubio sa njim?

Link to comment
Share on other sites

ovaj frend od kog sam kupio auto i koji mi je radio vecinu radova na autu je smislil kak cemo to najlakse i izrezao branike, a jedan plasticar koji se uci je lose povario, nazalost plasticar koji vec dugo radi taj posao odlicno nije imao vremena.

karlovcani ga sigurno znaju- radi se o spidu, premda je on isto malo specifican po tome koliko ga treba cekat :(

 

bez obzira na to ubuduce samo njemu nosim varit plastiku, ili njemu il nikome

Link to comment
Share on other sites

NIKAD neće bit ko original jel nije tako širok i ako nije dobro povareno poznat će se kit, lakše će napuknut, ko se bolje kuži može se zagledat i vidjet da luk zaobljenja nije isti, ako nije skroz ravno po dužini odrezano i povareno opet će se poznat, ako se kit uvuće, opet će se poznat...

NIKAD neće bit ko original, a ti reci što god hoćeš, ako se sve napravi kak spada 99% ljudi neće primjetit al nikad neće bit ko original

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao kontra situaciju gdje je auto bio proširen a branik preuzak, što je ajmo reći možda bolja varijanta, ali svejedno se uvijek vidi razlika.. na prvi pogled možda ne, ali ako detaljno pogledaš pregibe uvijek ćeš vidjeti sitne nepravilnosti.. pogotovo na spoju blatobrana i branika..

 

6058507866_9deae7e6d1_b.jpg

img0043am2 by ozren_s, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...