Jump to content

˝Fuckanje˝ turbine


Recommended Posts

Složio bi se sa Bickom, ali za odgovor na pitanje - treba oko 30-35min. lagane gradske vožnje da ulje dođe na radnu temp. sad kad je ovak hladno. A temp. rashladne tekućine 15-20 min.

 

po meni nema normalne temp ulja i vode za gašenje:no2:...ima samo kad smiješ stisnut što se tiče zagrijanosti:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

po meni nema normalne temp ulja i vode za gašenje:no2:...ima samo kad smiješ stisnut što se tiče zagrijanosti:)

 

Pa ovo što sam rekao i je za gaŽenje...:) Tj. tolko vremena mu sad po ovoj temp, treba da se zagrije kak treba... Naravno to govorim za svoj auto jer netreba svima isto, al bar da zna okvirno...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo što sam rekao i je za gaŽenje...:) Tj. tolko vremena mu sad po ovoj temp, treba da se zagrije kak treba... Naravno to govorim za svoj auto jer netreba svima isto, al bar da zna okvirno...:thumbsup:

 

ja pratim kod sebe stalno temp vode i ulja...voda se brže zagrijava no u jednom trenu se i ulje poravna sa njom i tu stalno oko 80-90 st (treba cca 15 min da ulje dostigne vodu)...kad sam se ganjo sa autom (recimo grobnik) voda je bila par st viša (95) a ulje je išlo do 120...kad ugasiš auto ulje se sporije hladi od vode no neznam u kolkoj vremenskoj razlici...nisam to nikad gledo ali napominjem da temp ulja i vode kod brze vožnje tj vrijeme hlađenja nema veze sa gašenjem auta...što se toga tiče auto se može ugasit odmah

Link to comment
Share on other sites

a kad ti je vani +45, pa ti u trci voda dodje na 115 a ulje 120, pa ti probaj ugasiti auto odmah ... nemoj pricati gluposti

 

pa ti ga malo pretjera....jedno su kružne utrke a drugo ganjanje po gradu...normalno da češ ostavit auto da radi na 115 st jer bi prokuho na mjestu hladeći se ugašen...pričali smo cijelo vrijeme o žarenju turbine (bar sam ja to pričo)i tvrdim da se turbina može jebeno usijat i da je preporućljivo da auto se ohladi na leru zbog nje dok temp motora je tada oko 95-100 st i što se tog tiče može se auto ugasit

neznam kaj bi sad tek Hic reko na ovo????:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

clio cupu :)

 

Meni je stalno na 3. crtici i od tamo ne mrda,to je cca 90 stupnjeva i kad ga non stop frljim,isto ga hladim laganom vožnjom prije gašenja bez obzira što nije turbo,turbake isto tako već sam se naviknuo 2 min prije gašenja lagano voziti.

Link to comment
Share on other sites

da, treba bedacima lovu uzet. zivjeli jeleni, kako bi rekao de niro.

 

temp u ispuhiu je uvijek visoka, i ne "hladis" nista, jer je dovoljno pustiti gas, otkotrljati se u brzini cca 200-300m, ecu (svaki moderniji) gasi injektore te motor pumpa samo zrak. za tih 200-300m, ohladi se ispusna grana i turbo na RADNU, cak i malo ispod RADNE temeperature, tako da imas efekt kao da je auto radio na leru.

 

SLUCAJNO to znam iz iskustva sa cca 150 tuniranih TURBO automobila, te koristenja EGT sondi na barem 100 od tih 150.

 

tako da je ovo sve obicna glupa forumasko-internetsko-tunerska spika.

 

Kod mene nakon cca 10s full cut egt dode do 400C i nakon tek 2km full cuta dode do 200C(nisam probao sad po zimi dok je vani 0C). Samo je problem sto u full cutu motor usisava dosta malo zraka(nema velki protok).

Link to comment
Share on other sites

Složio bi se sa Bickom, ali za odgovor na pitanje - treba oko 30-35min. lagane gradske vožnje da ulje dođe na radnu temp. sad kad je ovak hladno. A temp. rashladne tekućine 15-20 min.

 

Hvala!:)

a jebote, ja za 35 min odem tamo gdje trebam, vratim se, odem jos jednom i vratim se hmmm

 

20 min je sasvim dovoljno kao i jucer:rofl:

Link to comment
Share on other sites

mozda ti je sonda heat soaked? jer sonda definitivno cita i temp grane u koju je zasrafljena, pa prema toj cinjenici, grana je 400, sto je itekako manje od 900 koliko je bila dok si ju stiskao. kroz motor koji pumpa zrak 10s ne prolazi 400C zagrijani zrak. govorimo o deceleraciji prilikom pokusaja zaustavljanja na npr, benzinskoj na autoputu, nakon sto smo se na 1km od benzinske dopeljali sa 200+ km/h.

Link to comment
Share on other sites

najlakše se to vidi po noći...dobro zganjajte auto,odmah stanite i pogledajte pod haubu stanje grane i turba...probajte to napravit sa hlađenjem od nekih zadnjih 500 m normalne vožnje i 5 min stajanja tj rada na leru...razlika je očigledna

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...