Jump to content

ESP/ASR System Faulty


Recommended Posts

Jel netko zna wotafak je ovo i kol'ko para će mi izbit iz kešovnika?

 

Radi se o C2 VTS (by Loeb, al mislim da je to nebitno sad za priču), 2007.

 

img0303n.jpg

 

img0304hq.jpg

 

img0305iv.jpg

 

Ova lampica mi svijetli cijelo vrijeme i također mi svijetli ona "ESP Off" na središnjoj konzoli. Nek mi netko kaže neku prihvatljivu vijest, jer ću ga polit, zapalit i gurnut niz Burj Dubai. :drink:

 

Mucos gracias!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Jel netko zna wotafak je ovo i kol'ko para će mi izbit iz kešovnika?

 

Radi se o C2 VTS (by Loeb, al mislim da je to nebitno sad za priču), 2007.

 

Ova lampica mi svijetli cijelo vrijeme i također mi svijetli ona "ESP Off" na središnjoj konzoli. Nek mi netko kaže neku prihvatljivu vijest, jer ću ga polit, zapalit i gurnut niz Burj Dubai. :drink:

 

Mucos gracias!

Moze biti vise stvari. Mozda je najvaznije pitanje kad ti se pali? U voznji ili dok stojis?

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Moze biti vise stvari. Mozda je najvaznije pitanje kad ti se pali? U voznji ili dok stojis?

 

Ova lampica mi svijetli cijelo vrijeme i također mi svijetli ona "ESP Off" na središnjoj konzoli.

 

Dakle, kad upalim auto, odmah mi se upali ova ESP lampica i gori cijelo vrijeme (isto kao i ESP OFF), a ovo na screenu mi ispiše 2 puta and dec it (do slijedećeg paljenja).

Link to comment
Share on other sites

Moze biti od ABS senzora (ima ga usvakom kotacu).

Mozda je on neispravno stavljen ili se pomaknuo ili je jednostavno prdnuo.

 

A, moze biti i dosta drugih razloga.

Tocan uzrok bude dijagnostika pokazala.

Prvo na dijagnostiku, pa vidi gresku, pa ces znati sto dalje.

 

Jel nesto radeno po autu, pa se nakon toga pali lampica? Nesto oko kotaca/ovjesa?

Link to comment
Share on other sites

Moze biti od ABS senzora (ima ga usvakom kotacu).

Mozda je on neispravno stavljen ili se pomaknuo ili je jednostavno prdnuo.

 

A, moze biti i dosta drugih razloga.

Tocan uzrok bude dijagnostika pokazala.

Prvo na dijagnostiku, pa vidi gresku, pa ces znati sto dalje.

 

Jel nesto radeno po autu, pa se nakon toga pali lampica? Nesto oko kotaca/ovjesa?

 

Mijenala sam zaštitne plastike ispod prednjih blatobrana, ali to je bilo prije tjedan dana i više, a ovo mi se pojavilo danas popodne.

 

Da li ti auto trokira, radi na 1000 ili vise rpm, tesko ujutro pali, slabije vuce sa sekundom zakasnjenja?

 

Nope, sve radi ok...

Link to comment
Share on other sites

Znaci ima vise kvarova, dok ne odes na diag neces nista znati.

Moguci kvarovi su:

neispravan stop prekidac 100kn

Map senzor 270kn

neispravno ozicenje do kocnice 250kn

senzori abs-a

potroseni diskovi

premalo tekucine za kocenje

 

(nadopisati cu jos stvari kad nadem)

Edited by Ciki
Link to comment
Share on other sites

Brijem da nije štop šalter, jer sam ga mijenjala već 2 puta do sad i ovo mi se nije upalilo nijednom.

Pločice i diskove smo kontrolirali kad sam mijenjala plastike i imam još kojih 40%, tak da brijem da nije ni to.

Niš, otići ću na dijagnostiku, pa ćemo vidjet. :drink:

Link to comment
Share on other sites

Meni se svako malo javljala ista ta greška, i nije radio esp i asr... Ali "ugodna" nuspojava te priče ti je da ti ne radi ni abs dok ti gori ta greška, a znalo mi se i povezano s time upaliti greška aktivnog tempomata (ne znam dal ga imaš)... Probaj izvesti par naglih kočenja sa većom brzinom i ugasiti pa upaliti auto, meni se znala maknuti greška onda. Onda se jednom upalila, i nije se više ni ugasila, pa sam to išao riješiti... Kod mene je bio problem u zadnjem desnom senzoru abs-a, navodno su dosta osjetljivi na to (a znao da sam slučajno bubnuo zadnjim desnim kotačem u rinzol), a može ti još biti i prekidač na papučici kočnice. Za 407icu ti je stop prekidač nekih 400 kn, a senzor abs sam čini mi se platio 300tinjak kn, nisam 100% ziher.

Link to comment
Share on other sites

Draga Jaboolko...znaci po mom iskustvu sta sam ja imao u Citroenu...kad su ti mijenjali štop šalter nisu ti promijenili ožičenje od jebenog šaltera jel su vjerovatno bili bez volje...nadajmo se iskreno da je to govno u pitanju...to ti je mali trošak 200kn a sada dolaze koliko znam odmah sa ožičenjem novi šalteri...druga ona gora a iskreno realna je blok od Abs-a...e tu onda se iz smijeha prelazi u plač...

Link to comment
Share on other sites

Da li ti auto trokira, radi na 1000 ili vise rpm, tesko ujutro pali, slabije vuce sa sekundom zakasnjenja?

 

... i to sve jer se upalila ESP lampica, daj zabri do joj gori servis i airbag, onda bi je pitali

"dal ti auto radi salto na semaforu, dal pije vodu iz bare, dal točiš Sky Colu ili Coca Colu u njega..."

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...