Jump to content

Senzor temperature motora


Recommended Posts

ola

 

auto mi se u zadnje vrijeme počeo zaletavati gas, u leru mi ode na 1200-1300 okretaja i tako drži 10-20 sekundi, svejedno bio u vožnji ili leru, nekad na semaforu i tako..

 

i Tihi mi pogleda na dijagnostici i vidi se da je senzor temperature motora u grešci, u biti nije stalno već povremeno.. ( što se poklapa sa ponašanjem auta)

 

e sad, zvao na 3 mjesta i na tri mjesta različite cijene i sad sam zbunjen... dobio sam info da odem u Magdić koji drži dijelove za Škode i lade, i kod njega je po šifri taj senzor 99kn.. (zelene boje)n dok je u VW servisu i kod jednog majstora koji radi samo VW taj senzor 242kn.. (zeleni)

u TAS je 180kn... crne boje.. no navodno se šifra mijenjala....

šifra bi trebala biti 059919501a

 

ko je tu lud... zna li tko točno koji onda model ide, i da li su ove razlike u cijeni vezane isključivo uz marže ili postoji različitih modela... :drink:

nije stvar u cijeni, već da ne stavim neki žnj.. ili krivi..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

e, ali taj (crni) zeleni je u Magdiću, 98-99kn.. imao ga u ruci i na njemu piše baš ta šifra.

 

da li je moguće da je to neka kopija, ili je i to original? po čemu uopće razlikovat original od neke kopije.

 

sjebo sam, zeleni je u magdiću, ne crni.

 

nije mi baš zgodno vaditi ovaj pa uspoređivati... izgledaju jednako vizualno, šifra je ista... ko će ga znat...

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

dvoracek - pa koliko onda ima proizvođača tih senzora? ujedno moš i na pm gdje radiš ili gdje da uzmem

 

jebeš mi sve ako neću zapalit na jankomir ili do zubaka i tražit da vidim pakiranje i sami senzor, da vidim da li postoje uopće neke razlike..

Link to comment
Share on other sites

proizvođači?

Automega

Beru

Calorstat

EBERSPÄCHER

ERA

Facet

FAE

Febi

Flennor

Hella

Hertht+Buss ELPARTS

Hofer

JP

Lucas

Meat Doria

Metzger

Meyle

Pex

Quinton Hazell

Standard

Swag

Topran

Vemo

 

To su oni koji su u TECDOC-u... sigurno ih ima jos.

Fuelparts itd...

 

imas pm

Link to comment
Share on other sites

oko 240kn i uzmes gumicu i osigurač cca 15ak kuna... i miran...

 

pusti zamjenske....

4 pinski i tamo je sastrane na račvi vode (ako govorimo o dizelu) te znaj da ce ti istec nesto antifriza i eventualno stara gumica ostat u ležđištu (račvi) pa ce trebat koja sekunda duze a i gledaj da motor bude hladan :)

Link to comment
Share on other sites

dvoracek - imaš pm.

 

wd40, koja je zapravo uloga tog senzora, na što sve utječe? i hvala na uputama, no već sam dobio sve upute, identične :D sve gledam da ću to malo antifriza uhvatit u neku posudicu, ne znam koliko ga iscuri, pa ne znam jel treba dolijevat?

Link to comment
Share on other sites

ako imas srece istec ce ti mozda manje od pola litre a ako te gumica shebe il osigurač onda mozda litra.... al lako je sve dok antifriz nije vrel a nije fin osjecaj da tu curi po prstima a nesmjes pustit da ti davač nepadne dolika na zastitu motora :)

 

Ako ti treba g12 posaljem ti ja 1.5l...

 

a taj senzor (logično) daje procesoru potrebne informacije o toplini motora pa tako dalje ovisi i smjesa benge.... čok... pa eto i ta mala čukica u kabini :)

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

neznam ovdje u ovl servisu ide samo na litru i pol pakiranje i mislim da je negdje 70kn...

 

Posaljem mu 4free samo postarinu plati... al s tim tvojim bi moglo bit ok kad se zamjesa s v

vodom....

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

uze mi rijeć iz usta, da li mogu samo dolit destilirane vode u postojeći antifriz?

 

ja uopće nemam pojma kakav je antifriz u autu, mehaničar ga testirao i kaže samo peglaj, drži i ispod -30... generalno ne znam o tim antifrizima ništa, ko s čim ide, ne ide... :confused:

Link to comment
Share on other sites

orginalan v.a.g-ov se moze mjesat s običnom vodom s slavine.... Sad za nove motore taj isti g12 daju uputu da se zbog različitih kvaliteta vode u pojedinim kontinentima/zemljama preporučava mjesanje s destiliranom....

Ugl nista se nece dogodit ako nalijes il jednu il drugu.... A dal ces nalit samo vodu ovisi ti koliko ce ti istec antifriza dok se snađeš s novim davačem :)

Link to comment
Share on other sites

možda glupo pitanje, kakav "davač"? hoćeš reć da voda curi van cijelo vrijeme kad izvadim senzor?

 

rekao mi je mehaničar da mogu i sam, da sačekam da bude haladan motor, otvorim čep na posudi za vodu da smanjim pritisak u sistemu, i da će mi kad odšarafim iscurit par deci... čak ni ne moram dolijevat jer mi je na max antifirz trenutno..

 

koliko uopće litara tog antifira ide u sistem, možda da ga odmah cijelog promijenimn?

Link to comment
Share on other sites

Davač tj senzor sejm...

A kad otvoris cep na posudi i kad izadje tlak iznutra.. onda ga opet zavrni pa tek onda skidaj senzor.....

 

Kompl antifriz mozes ispustit na davach pa dole na donje crijevo hladnjaka.. i mislim da cak doli imas i ventil za ispustanje...

 

U sistem ide valjda 4/5litara tekućine a g12 mjesas ovisno koliko zelis da je otporan na niske temperature...

Za neke normalne temp. dovoljno je 2l G12 (koncetrat)...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...